Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 5:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 5:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 5:48 pm

رشد 6.5 درصدی اقتصاد کانادا در سه‌ماهه نخست 2021


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

اقتصاد کانادا در سه ماه نخست 2021 رشد 6.5 درصدی را تجربه کرده است. در این مدت بخش خدمات نشانه‌های برون‌رفت از بحران کرونا را بروز داده، اما بخش‌های تولید همچنان درگیر مشکلات و بحران‌های متعدد می‌باشد.

بنابر گزارش Statistics Canada که روز جمعه منتشر شده تولید ناخالص داخلی کانادا در ماه فوریه 0.4 درصد بیشتر شده است. این روند پس از رشد 0.7 درصدی ماه ژانویه رخ داده و داده‌های اولیه ماه مارچ نیز از رشد 0.9 درصدی خبر می‌دهند. بنابراین می‌توان به بهبود اقتصاد و خروج از بحران کرونا امیدوار بود.

همزمان داده‌های ایالات‌متحده از رشد 6.4 درصدی این کشور خبر می‌دهند. بنابراین کانادا با اختلاف اندک از همسایه جنوبی پیش افتاده است.

داگ پورتر اقتصاددان بانک مونتریال در اینباره گفت: ارقام اخیر نشان می‌دهند که با وجود اعمال محدودیت‌های شدید، روند کند واکسیناسیون و نبود بسته محرک اقتصادی ایالات‌متحده، کانادا طی ماه‌های زمستان شانه به شانه ایالات‌متحده پیش رفته است.

هرچند آمار ماه مارچ نهایی نیست، اما با نگاه به آمار فوریه و ژانویه می‌توان تصویری کلی از وضعیت بدست آورد.

14 مورد از 20 صنعت بررسی شده در این گزارش روند مثبت داشته‌اند. ازجمله آن‌ها می‌توان به بخش خرده‌فروشی، غذا و اقامت اشاره کرد که در مواجه با موج نخست پاندمی شدیدا آسیب دیدند.

میزان رشد فروش در بخش خرده‌فروشی 4.5 درصد بوده که پس از دو ماه نزولی دسامبر و ژانویه خبر بسیار خوبیست.

بخش غذا و اقامت نیز رشد 3.5 درصدی را تجربه کرده که اولین ماه مثبت پس از آگست 2020 بحساب می‌آید.

در مقابل بخش تولید برای دومین ماه متوالی کوچکتر شده و اینبار افت 0.9 درصدی داشته است. در بخش معدن، نفت و گاز نیز افت 2.8 درصدی داشتیم و در حوزه حمل‌ونقل هم افت 2 درصدی ثبت شد.

هرچند آمار اخیر پس از سال وحشتناک 2020 امیدوارکننده است، اما به باور کارشناسان روند بهبود اقتصاد بسیار آرام و زمان‌بر خواهد بود. همچنین تاثیر ویروس بر اقتصاد از بین نرفته است.

خوشبختانه طی هفته‌های اخیر واکسیناسیون سرعت بیشتری پیدا کرده و امیدها برای بازگشت شرایط نرمال در تابستان رو به افزایش می‌باشد. شاید تا کنار رفتن سایه کرونا از روی زندگی روزمره فاصله چندانی نداریم!

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید