Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 5:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی شده و 3,982 نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.

حال کانادا قصد دارد برخی کمک‌های پزشکی را با هدف مهار کرونا در هند، به این کشور اهدا کند.

بگفته وزیرخارجه مارک گارناوو، امروز 25,000 داروی ضدویروس remdesivir و 350 دستگاه تنفسی، توسط هواپیمای نظامی CC-150 Polaris به هند فرستاده خواهد شد.

داروی remdesivir برای درمان علائم شدید بیماری تجویز می‌شود. با 25 هزار دارو می‌توان حداقل 4,000 بیمار را درمان کرد.

گارناوو گفت: کانادا به همبستگی با مردم هند ادامه می‌دهد. تمام جهانیان باید برای مبارزه با ویروس در سراسر دنیا متحد شوند.

علاوه بر این دولت کانادا با همکاری UNICEF بودجه لازم بمنظور خرید 1,450 دستگاه اکسیژن‌ساز برای هند را تامین خواهد کرد. این دستگاه با جدا کردن نیتروژن از دیگر گازهای موجود در هوا، اکسیژن خالص و حیاتی برای درمان COVID-19 را تولید می‌کند.

پیش از این نیز Canadian Red Cross مبلغ 10 میلیون دلار را برای تامین تجهیزات و کمک‌های پزشکی ضروری به Indian Red Cross اهدا کرده بود.

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند وضعیت هند بسیار بدتر از آمارهای رسمی است. ظرفیت اکثر بیمارستان‌ها تکمیل بوده و فشار بسیار زیادی بر بخش درمان وارد می‌شود.

بگفته سازمان بهداشت جهانی طی هفته گذشته 46 درصد از مبتلایان و 25 درصد از مرگ‌ومیر COVID-19 متعلق به هند بوده است.

حذف حق مالکیت واکسن‌های کرونا

مقامات هندی خواستار آن هستند که سازمان تجارت جهانی حقوق معنوی واکسن‌ها را حذف کرده و به تولید و تزریق گسترده واکسن کمک کند.

ایالات‌متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا با این درخواست مخالف هستند. با اینحال روز گذشته جو بایدن موافقت خود با این اقدام را اعلام کرد.

کارینا گوولد وزیر توسعه بین‌الملل کانادا در گفت‌وگو با شبکه CBC گفت: امیدواریم موضع جدید ایالات‌متحده موجب همکاری بیشتر ما با یکدیگر و تولید گسترده واکسن برای جهانیان شود.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید