Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 4:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی شده و 3,982 نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.

حال کانادا قصد دارد برخی کمک‌های پزشکی را با هدف مهار کرونا در هند، به این کشور اهدا کند.

بگفته وزیرخارجه مارک گارناوو، امروز 25,000 داروی ضدویروس remdesivir و 350 دستگاه تنفسی، توسط هواپیمای نظامی CC-150 Polaris به هند فرستاده خواهد شد.

داروی remdesivir برای درمان علائم شدید بیماری تجویز می‌شود. با 25 هزار دارو می‌توان حداقل 4,000 بیمار را درمان کرد.

گارناوو گفت: کانادا به همبستگی با مردم هند ادامه می‌دهد. تمام جهانیان باید برای مبارزه با ویروس در سراسر دنیا متحد شوند.

علاوه بر این دولت کانادا با همکاری UNICEF بودجه لازم بمنظور خرید 1,450 دستگاه اکسیژن‌ساز برای هند را تامین خواهد کرد. این دستگاه با جدا کردن نیتروژن از دیگر گازهای موجود در هوا، اکسیژن خالص و حیاتی برای درمان COVID-19 را تولید می‌کند.

پیش از این نیز Canadian Red Cross مبلغ 10 میلیون دلار را برای تامین تجهیزات و کمک‌های پزشکی ضروری به Indian Red Cross اهدا کرده بود.

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند وضعیت هند بسیار بدتر از آمارهای رسمی است. ظرفیت اکثر بیمارستان‌ها تکمیل بوده و فشار بسیار زیادی بر بخش درمان وارد می‌شود.

بگفته سازمان بهداشت جهانی طی هفته گذشته 46 درصد از مبتلایان و 25 درصد از مرگ‌ومیر COVID-19 متعلق به هند بوده است.

حذف حق مالکیت واکسن‌های کرونا

مقامات هندی خواستار آن هستند که سازمان تجارت جهانی حقوق معنوی واکسن‌ها را حذف کرده و به تولید و تزریق گسترده واکسن کمک کند.

ایالات‌متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا با این درخواست مخالف هستند. با اینحال روز گذشته جو بایدن موافقت خود با این اقدام را اعلام کرد.

کارینا گوولد وزیر توسعه بین‌الملل کانادا در گفت‌وگو با شبکه CBC گفت: امیدواریم موضع جدید ایالات‌متحده موجب همکاری بیشتر ما با یکدیگر و تولید گسترده واکسن برای جهانیان شود.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید