Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

مصرف مشروبات الکلی در پارک‌های کلگری آزاد می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

شهرداری کلگری قصد دارد تابستان امسال در قالب یک طرح آزمایشی مصرف مشروبات الکلی در پارک‌های شهر را آزاد کند. اعضای شورای شهر با 12 رای موافق و 2 رای مخالف این طرح را تصویب کردند.

به این ترتیب از تاریخ 1 جون تا 7 سپتامبر شهروندان می‌توانند در محل‌های تعیین‌شده پیکنیک در سطح شهر الکل مصرف کنند. این اماکن‌‎ها را می‌توان بصورت آنلاین رزرو کرد.

در ماه نوامبر داده‌های جمع‌آوری شده طرح به شورا ارائه خواهند شد.

یوتی گوندک، از اعضای شورای شهر، ضمن موافقت با این طرح گفت: نیازی به وضع چارچوب‌های قانونی سفت و سخت برای این موضوع نیست. می‌توان با نصب تابلوهای راهنما، محل شرب الکل را به شهروندان نشان داد. اختصاص محل‌ها پیکنیک برای این کار غیرضروریست.

مسئولان استفاده از سیستم رزرو برای جمع‌آوری داده‌های پروژه را الزام‌آور می‌دانند.

مصرف الکل در اماکن عمومی شهر کلگری ممنوع است. البته رویدادها و فستیوال‌هایی که با مجوز Alberta Gaming, Liquor and Cannabis برگزار می‌شدند، امکان فروش الکل را دارند.

یک نظرسنجی در سال 2019 نشان داد اکثر شهروندان موافق مصرف الکل در اماکن عمومی هستند. با اینحال مقامات اجرای طرح آزمایشی در آن زمان را بخاطر وجود دیدگاه‌های متفاوت، پیچیدگی‌ اجرا و نیاز به مطالعه بیشتر، عقب انداختند.

در دسامبر 2020 یک نظرسنجی دیگر با محتوای مشابه انجام شد و رشد طرفداران مصرف الکل را نشان داد. 79 درصد شرکت‌کنندگان از مصرف الکل در رویدادهای اجتماعی کوچک در پارک‌ها حمایت کردند.

دکتر کارلا گوستافسون Calgary’s CMOH با انتشار اطلاعیه‌ای مخالفت خود با این اقدام را اعلام کرده و گفت: پارک‌های بدون الکل خطر کمتری برای گردهمایی‌ها و فعالیت‌های بدنی دارند. بعلاوه افزایش محل‌های مصرف الکل می‌تواند خطرات متعددی داشته باشد. ما به اماکن عمومی بدون الکل نیاز داریم. هرچند مصرف الکل بخشی مهم از فرهنگ کلگری در دورهمی‌هاست، اما خطرات خود را دارد. رفتار شهروندان مست می‌تواند در شرایط کنونی به افزایش فشار بر سیستم بهداشتی بیانجامد.

در مقابل جیان‌ارلو کارا، از اعضای شورای شهر، از وضع مقررات مشابه با کشورهای اروپایی حمایت کرد و گفت: اگر این طرح سلامت و امنیت شهروندان در پارک‌ها را به خطر اندازد آن را متوقف می‌کنیم. پارک‌ها متعلق به همه شهروندان هستند.

بزودی اماکن تعیین‌ شده و مقررات این پروژه آزمایشی در وبسایت شهرداری کلگری منتشر می‌شوند.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید