Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

سواحل غربی کانادا بهترین منطقه برای مشاهده ماه گرفتگی کامل بامداد چهارشنبه


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

برای اولین‌ بار بعد از دو سال، ساکنین برخی مناطق کانادا این فرصت را خواهند داشت که بتوانند ماه گرفتگی کامل را در ساعات اولیۀ روز چهارشنبه مشاهده کنند.

ماه گرفتگی کامل هنگامی رخ می‌دهد که ماه از بخش تاریکی که توسط سایۀ زمین ایجاد شده است عبور می‌کند، به این قسمت چتر نیز گفته می‌شود. با وجود اینکه ماه در این زمان نور خورشید را دریافت نمی‌کند، اما به طور کامل ناپدید نمی‌شود. نور قرمز خورشید، رنگی که به راحتی توسط جو زمین منعکس می‌شود، به سطح ماه می‌رسد و بخشی که ماه گرفتگی صورت گرفته است را با رنگ سرخ نمایان می‌کند.

هم زمان، ماه نیز در نزدیک‌ترین نقطه در مدار خود نسبت به زمین قرار دارد. این موضوع باعث می‌شود در حالی که ماه گرفتگی در حال انجام است، ماه کمی بزرگتر از حد معمول خود به نظر برسد.

در کانادا، ماه گرفتگی در سواحل غربی، جایی که ماه برای اولین بار در حدود ساعت 2:45 بامداد. Pacific Time در قسمت مرکزی سایۀ زمین قرار می گیرد، به بهترین شکل دیده می‌شود. علاقه‌مندانی که در دشت‌های کانادا هستند نیز می‌توانند در ساعت 3:45 بامداد. Mountain Time (یا 4:45 بامداد. Central) این رویداد را مشاهده کنند.

با توجه به اینکه ماه گرفتگی زیر خط افق روی می‌دهد، بیشترساکنین انتاریو، کبک، آتلانتیک کانادا و شمالگان قادر به تماشای این رویداد شگفت‌انگیز نخواهند بود.

در غرب، ماه گرفتگی کامل در ساعت 4:11 بامداد به وقت PT آغاز می‌شود و فقط 16 دقیقه ادامه خواهد داشت.

گری سرونیک، مشاور مجلۀ Sky & Telescope که در Penticton  بریتیش کلمبیا مستقر است، گفت: «با توجه به اینکه ماه در جنوب بریتیش کلمبیا بسیار پایین قرار می‌گیرد، مشاهدۀ این رویداد بسیار چالش برانگیز خواهد بود. ساکنین این مناطق برای مشاهدۀ ماه گرفتگی کامل باید به سمت چپ، یک نطقه دید افقی بدون مانع را پیدا کنند.»

مناطقی که از جنوب غربی بسیار دورتر هستند، از جمله جزایر اقیانوس آرام، نیوزیلند و بیشتر مناطق استرالیا، مناطق ایده‌آلی برای مشاهده تمام رویداد هستند.

آخرین ماه گرفتگی کامل در 21 ژانویه 2019 مشاهده شده بود. رویداد بعدی که در 8 نوامبر 2022 رخ می‌دهد همانند ماه‌ گرفتگی فعلی در غرب کانادا قابل مشاهده‌تر خواهد بود. ساکنین شرق نیز از آغاز تا پایان 14 مارس 2025 شانس این را دارند که از مشاهدۀ ماه گرفتگی کامل لذت ببرند.

 

منبع: Theglobeandmail


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید