Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

کاهش سرعت مجاز در معابر کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

از دیروز دوشنبه 31 می سرعت مجاز در اکثر معابر شهری کلگری کاهش یافته است.

اعضای شورای شهر کلگری در تاریخ 1 فوریه با اکثریت آرا قانون کاهش سرعت مجاز در خیابان‌های شهر را تصویب کردند. بر این اساس سرعت مجاز در خیابان‌های مسکونی با 10 کیلومتر کاهش، از 50 به 40 کیلومتر در ساعت، رسید.

همزمان سرعت مجاز در معابر بدون تابلو نیز کم شده و به 40 کیلومتر در ساعت کاهش یافته است.

حداکثر سرعت مجاز در مسیرهای Collector (اتصال خیابان‌های مسکونی به مسیرهای اصلی) نیز  50 کیلومتر در ساعت می‌باشد، اما سرعت در Crowchild Trail، Memorial Drive یا Anderson Road تغییر نمی‌کند. سرعت مجاز در معابر مجاور پارک‌های بازی نیز همچون گذشته از ساعت 7:30 صبح تا 9 شب 30 کیلومتر در ساعت است.

مسئولان شهرداری امیدوارند این تصمیم همزمان با گرم‌تر شدن هوا و افزایش حضور شهروندان در سطح شهر، موجب افزایش امنیت دوندگان، دوچرخه‌سواران و عابرین شود.

تونی چرچیل مهندس ارشد ترافیک در شهرداری کلگری گفت: هرساله حدود 9,100 تصادف رانندگی در معابر مسکونی کلگری رخ می‌دهد. کاهش سرعت مجاز زندگی شهروندانی که در مجاورت خیابان‌ زندگی می‌کنند را بیش از دیگران متاثر می‌کند.

شهرداری پیش از اجرای این قانون اقدام به انتشار آنالیزهای هزینه‌ای و تکنیکی کرد. بر این اساس کاهش جزئی سرعت مجاز احتمال تصادفات را کم می‌کند.

طبق نتایج این بررسی‌ها، سرعت پایین‌تر به رانندگان اجازه می‌دهد زمان بیشتری برای واکنش داشته باشند، محدوده دیدشان افزایش یابد و احتمال بروز تصادفات شدید کمتر شود. همچنین دوچرخه‌سواران و عابرین در چنین شرایطی زمان بیشتری برای واکنش خواهند داشت.

چرچیل در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهرداری کلگری متعهد شده تا جاده‌های امن‌تری در اختیار شهروندان قرار دهد. فرقی ندارد که راننده، عابر یا دوچرخه‌سوار باشید، بهرحال هنگام تصادف سرعت تاثیرگذارترین فاکتور بر میزان جراحات و صدمات است.

شما می‌توانید با مراجعه به نقشه‌ موجود در وبسایت شهرداری، درباره وضعیت محل سکونت و جزئیات این قانون اطلاعات لازم را کسب کنید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید