Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,598
Total deaths
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
6,586
Total active cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
1,430,825
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm

کاهش سرعت مجاز در معابر کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

از دیروز دوشنبه 31 می سرعت مجاز در اکثر معابر شهری کلگری کاهش یافته است.

اعضای شورای شهر کلگری در تاریخ 1 فوریه با اکثریت آرا قانون کاهش سرعت مجاز در خیابان‌های شهر را تصویب کردند. بر این اساس سرعت مجاز در خیابان‌های مسکونی با 10 کیلومتر کاهش، از 50 به 40 کیلومتر در ساعت، رسید.

همزمان سرعت مجاز در معابر بدون تابلو نیز کم شده و به 40 کیلومتر در ساعت کاهش یافته است.

حداکثر سرعت مجاز در مسیرهای Collector (اتصال خیابان‌های مسکونی به مسیرهای اصلی) نیز  50 کیلومتر در ساعت می‌باشد، اما سرعت در Crowchild Trail، Memorial Drive یا Anderson Road تغییر نمی‌کند. سرعت مجاز در معابر مجاور پارک‌های بازی نیز همچون گذشته از ساعت 7:30 صبح تا 9 شب 30 کیلومتر در ساعت است.

مسئولان شهرداری امیدوارند این تصمیم همزمان با گرم‌تر شدن هوا و افزایش حضور شهروندان در سطح شهر، موجب افزایش امنیت دوندگان، دوچرخه‌سواران و عابرین شود.

تونی چرچیل مهندس ارشد ترافیک در شهرداری کلگری گفت: هرساله حدود 9,100 تصادف رانندگی در معابر مسکونی کلگری رخ می‌دهد. کاهش سرعت مجاز زندگی شهروندانی که در مجاورت خیابان‌ زندگی می‌کنند را بیش از دیگران متاثر می‌کند.

شهرداری پیش از اجرای این قانون اقدام به انتشار آنالیزهای هزینه‌ای و تکنیکی کرد. بر این اساس کاهش جزئی سرعت مجاز احتمال تصادفات را کم می‌کند.

طبق نتایج این بررسی‌ها، سرعت پایین‌تر به رانندگان اجازه می‌دهد زمان بیشتری برای واکنش داشته باشند، محدوده دیدشان افزایش یابد و احتمال بروز تصادفات شدید کمتر شود. همچنین دوچرخه‌سواران و عابرین در چنین شرایطی زمان بیشتری برای واکنش خواهند داشت.

چرچیل در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهرداری کلگری متعهد شده تا جاده‌های امن‌تری در اختیار شهروندان قرار دهد. فرقی ندارد که راننده، عابر یا دوچرخه‌سوار باشید، بهرحال هنگام تصادف سرعت تاثیرگذارترین فاکتور بر میزان جراحات و صدمات است.

شما می‌توانید با مراجعه به نقشه‌ موجود در وبسایت شهرداری، درباره وضعیت محل سکونت و جزئیات این قانون اطلاعات لازم را کسب کنید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید