Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 5:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am

پایان پروژه خط لوله Keystone XL و ضرر هنگفت آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

دولت آلبرتا به سرمایه‌گذاری خود در پروژه خط لوله Keystone XL پایان داد و 1.3 میلیارد دلار از بودجه استانی در این بین بر باد رفت.

این خط لوله بحث‌برانگیز قرار بود قیر طبیعی را با پیمودن 1,947 کیلومتر مسیر خشکی از Hardisty در آلبرتا به Steele City در نبراسکا منتقل کند. بنابراین روزانه 830,000 بشکه نفت خام از میادین غرب کانادا به پالایشگاه‌‎های Gulf Coast می‌رسید.

پیشنهاد اجرای پروژه سال 2008 و در قالب برنامه توسعه شبکه خطوط لوله Keystone ارائه گردید. تکمیل این پروژه تقریبا 2.4 میلیارد دلار به GDP کانادا اضافه می‌کرد و حدود 30 میلیارد دلار بصورت مالیات و درآمدهای فروش حق امتیاز عاید کشور می‌شد.

جو بایدن در اولین روز کاری خود بعنوان رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در ماه ژانویه مجوز عبور خط لوله Keystone XL از مرز را باطل کرد. در همان تاریخ عملیات عمرانی نیز به حال تعلیق درآمد.

جیسون کنی نخست‌وزیر آلبرتا در واکنش با این تحولات گفت: ما بخاطر اتفاقات رخ داده در رابطه با پروژه Keystone XL، ازجمله ابطال مجوز ریاست‌جمهوری، بسیار ناامید و ناراحت هستیم. با اینحال آلبرتا به نقش‌ خود بعنوان یک سیستم انرژی قابل اعتماد و مهم در آمریکای شمالی پایبند است. ما با شرکای آمریکایی همکاری خواهیم کرد تا با توسعه مسئولانه زیرساخت‌ها و انتقال منابع، نیازهای انرژی ایالات‌متحده را تامین کنیم.

دولت آلبرتا در سال 2020 با طرح حمایت مالی از TC Energy موافقت کرد. این سرمایه‌گذاری با هدف پیشرفت احداث خط لوله انجام گرفت و مطابق آن 1.5 میلیارد دلار در سال 2020 و یک وام 6 میلیارد دلاری تضمینی در سال 2021 به پروژه تعلق گرفت.

هم‌اکنون دولت آلبرتا و شرکت TC Energy برای خروج از پروژه Keystone XL به توافق رسیده‌اند. برآورد شده هزینه نهایی دولت در این پروژه بی‌سرانجام 1.3 میلیارد دلار باشد.

بنابر اعلام دولت آلبرتا طرفین تمام گزینه‌های موجود برای جبران هزینه دولت استانی را بررسی خواهند کرد.

فرانسوا پویایر رئیس و مسئول اجرایی شرکت TC Energy در اطلاعیه‌ای گفت: رابطه مستحکم ما با دولت آلبرتا که در جریان احداث پروژه شکل گرفت و تجربه‌ای که کسب کردیم برایمان بسیار مهم است. از تمام سازمان‌های حامی پروژه، ازجمله دولت آلبرتا و Natural Law Energy، قدردانی کرده و آن‌ها را در مزایایش سهیم می‌دانیم.

تا این تاریخ حدود 150 کیلیومتر از خط لوله در آلبرتا احداث شده و شرکت TC Energy در حال انجام هماهنگی‌های لازم با قانون‌گذاران، سهامداران و گروه‌های بومیست تا به امن‌ترین شکل ممکن پروژه را پایان بخشد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید