Sunday, May 19, 2024
3.2 C
Calgary

ترودو قرنطینه هتل را با نتیجه منفی تست کووید-19 ترک خواهد کرد

عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب پیکوبینو

نخست وزیر جاستین ترودو به دنبال حضور در نشست سران G7 در انگلیس در آخر هفته گذشته و پس از بازگشتش به کانادا، هم‌اکنون با نتیجه منفی تست کووید-19 مجاز به ترک قرنطینه هتل است.

صبح چهارشنبه سخنگوی دفتر نخست وزیر تأیید کرد که ترودو مجاز به ترک هتل اتاوا شده است، هتلی که از روز سه‌شنبه یعنی از زمان بازگشت ترودو به کانادا، به همراه دیگر سران G7 کانادا در آن قرنطینه بود. با اینکه ترودو هنوز هتل را ترک نکرده است اما انتظار می‌رود به زودی به خانه برگردد.

در حالی که اتباع خارجی از سفر غیرضروری به کانادا منع شده‌اند، مسافران کانادایی که از خارج از کشور به خانه خود برمی‌گردند وارد فرودگاه‌های بین‌المللی محدودی می‌شوند. این فروگاه‌ها شامل فرودگاه‌های تورنتو، مونترآل، ونکوور و کلگری می‌شود.

فرودگاه‌ها نام برده شده مقر هتل‌های مورد تایید دولت برای قرنطینه مسافران هستند که تا زمان دریافت جواب منفی تست PCR کووید-19 باید در آنجا اقامت کنند و بعد از دریافت نتیجه آزمایش باید قرنطینه 14 روزۀ خود را در منزل ادامه دهند. مسافرانی که از قرنطنیه در هتل خودداری می‌کنند به مبلغ 5000 دلار جریمه می‌شوند.

پیش از سفر این هیئت کانادایی که شامل روزنامه‌نگران نیز می‌شد، دفتر ترودو اعلام کرد این افراد به هنگام ورود به کانادا در هتل اتاوا قرنطینه خواهند داشت.

اتاوا به دلیل اینکه در طرح پروازهای ورودی بین‌المللی قرار نگرفته است، هتل مجاز قرنطنیه ندارد، اما هواپیماهای دولتی در فرودگاه اتاوا مستقر هستند.

برنامه قرنطینه در هتل‌های مورد تایید دولت با سوالات بسیاری روبه‌رو شده است که یکی از آنها لغو این برنامه در پایان ماه می است.

به گفته ترودو با کاهش تعداد موارد ابتلا به کووید-19 قوانین مرتبط با قرنطینه و محدودیت‌های کووید-19 برای کانادایی‌هایی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ممکن است در هفته‌های پیش رو کاهش پیدا کند.

هنوز جزئیات دقیقی از این برنامه‌ها اعلام نشده است.

 

 

منبع: Globalnews