Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

حمله کایوت به 3 تن از ساکنین شمال غربی کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

چند روز بعد از کشتن یک کایوت تهاجمی به دلیل حملات پشت سر هم به انسان‌ها، سه نفر دیگر در منطقه‌ای نزدیک به کلگری آسیب دیدند.

در حدود ساعت 7 عصر روز شنبه، پریا اوری با گروهی از دوستانش در حال جشن گرفتن مراسم فارغ التحصیلی دبیرستان در یک پارک در توسکانی بود که حیوانی که ابتدا تصور می‌کرد یک سگ است به گروه دوستانش نزدیک شد.

به گفته این جوان 18 ساله، کایوت ران او را گاز گرفته و آسیب شدیدی در این ناحیه به او وارد شده است.

هنگامی که او به بیمارستان Foothills مراجعه کرد، داستان خود را برای افرادی که در اتاق انتظار حضور داشتند بازگو کرد و متوجه شد که دو نفر دیگر نیز به همین دلیل در آنجا حضور دارند. این خانم‌ها پس از به اشتراک گذاشتن روایتشان متوجه شدند که همگی آنها در مکان‌هایی با فاصله چند صد متری و با فاصله چند ساعت مورد حمله قرار گرفته‌اند.

هدر رابینسون در زمان حمله داخل بالکن منزلش نشسته بود و با خواهرش تلفنی صحبت می‌کرد. رابینسون در این خصوص می‌گوید: «وقتی سرم را برگرداندم متوجه یک کایوت لاغر و ترسناک شدم که به نظر هار بود!» درست پس از اینکه هدر می‌ایستد تا از بالکن خارج شود کایوت به او حمله می‌کند و گازش می‌گیرد.

به گفته رابینسون حمله کایوت باعث شده است که او بیشتر نگران کودکان محل سکونتش شود. او معتقد است که یک فرد با جثه کوچکتر نمی‌توانست از چنین حمله‌ای جان سالم به در ببرد.

اوری نیز چنین نظری دارد. او از اینکه کایوت به کودکان خردسالی که کمی قبل‌تر از حمله با دوچرخه از پارک عبور کردند، حمله نکرده بود و به جایش به او حمله کرده بود قدردان بود.

محله Nolan Hill در 10 کیلومتری شمال شرقی توسکانی واقع شده است، منطقه‌ای که طی هفته‌های گذشته حداقل سه نفر بر اثر حملات کایوت زخمی شده‌اند.

گمان می‌رود کایوتی که در عصر سه‌شنبه توسط یکی از پیمانکاران شهرداری کشته شد مسئول حملات اخیر است. این دو محله در حومه شمال غربی شهر قرار دارند و با هم از طریق زمینی که در آن ساخت‌وساز نشده است هم مرز هستند.

شهرداری کلگری اعلام کرد که با افزایش پیاپی تماس‌های 311 مبنی بر حملات کایوت، پیمانکاران پارک‌های توسکانی نیز افزایش یافته‌اند. این خطر در Nolan Hill نیز وجود دارد.

سخنگوی شهرداری در این خصوص گفت شهرداری از طریق آموزش عمومی و مدیریت، زندگی مسالمت‌آمیز با کایوت‌ها را حمایت و تشویق می‌کند.

شهرداری کلگری در حال بررسی حملات است و در صورت اثبات افزایش حملات کایوت‌ها و ایجاد خطر برای ساکنین محلی، در نهایت مجبور به از بین بردن آنها می‌شود. شهرداری در ادامه اعلام کرد که امسال 20% از تماس‌های مرتبط با حملات کایوت را نسبت به سال‌های گذشته دریافت کرده است.

کایوت‌های شهری با از بین بردن جوندگان و سایر حیوانات وحشی در کنترل جمعیت این موجودات نقش مهمی ایفا می‌کنند و همیشه خطرناک نیستند.

شهرداری کلگری برای همزیستی مسالمت‌آمیز با حیوانات به شهروندان پیشنهاد می‌کند که زباله‌ها‌ یا موادغذایی خود را در حیاط منازلشان نگه ندارند، حیوانات خانگی را با قلاده ببندند و کودکانشان به هنگام بازی همیشه جلوی چشمانشان باشند و از آنها غافل نشوند.

رابینسون و اووری یک شب را در بیمارستان گذرانند، زیرا فقط یک واکسن هاری در بیمارستان موجود بود و آن هم به زنی تزریق شد که کایوت پشتش را گاز گرفته بود.

 

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید