Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

آلبرتا: آمار مبتلایان کرونا و آغاز مرحله سوم بازگشایی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

روز چهارشنبه 76 مبتلای جدید COVID-19 در آلبرتا شناسایی شدند و تعداد بیماران فعال، با ادامه روند نزولی هفته‌های اخیر، به 1,055 نفر کاهش یافت.

به این ترتیب برای دهمین روز پیاپی مبتلایان روزانه استان کمتر از صد نفر بودند و نرخ تست‌های مثبت نیز به 1.2 درصد رسیده است.

در حال حاضر 165 شهروند بستری هستند و از این تعداد 34 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه حضور دارند.

طی 24 ساعت گذشته دو مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس نیز گزارش شد و مجموع آمار فوتی‌ها را به 2,301 نفر رساند.

از ابتدای همه‌گیری تاکنون 231,987 آلبرتایی به COVID-19 مبتلا شده‌ و 228,631 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تا تاریخ 29 جون 4,332,883 دوز واکسن در استان تزریق شده و 72.8 درصد از آلبرتایی‌ها حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. همچنین 42.4 درصد جمعیت واجد شرایط استان با دریافت هر دو دوز کاملا در برابر ویروس ایمن شده‌اند.

آغاز مرحله سوم برنامه بازگشایی

کاهش مبتلایان و روند امیدوارکننده واکسیناسیون باعث شده تا مرحله سوم برنامه بازگشایی استان از امروز پنجشنبه آغاز شود.

برنامه Open for Summer در تاریخ 26 می معرفی شد تا در قالب آن محدودیت‌های COVID-19 طی سه مرحله و با توجه به وضعیت واکسیناسیون و بستری بیماران برداشته شوند.

مرحله نخست این استراتژی در تاریخ 1 جون آغاز گردید و مرحله دوم نیز از تاریخ 10 جون شروع شد. حال شهروندان می‌توانند دو هفته زودتر از پیشبینی‌ها، یعنی از 1 جولای، شاهد شروع مرحله سوم آن نیز باشند.

براساس اعلام وبسایت دولت استانی، در مرحله سوم بازگشایی‌ها تمام محدودیت‌های بهداشت عمومی برداشته می‌شوند. بنابراین امکان برگزاری گردهمایی‌های اجتماعی در فضاهای بسته نیز وجود دارد.

البته دولت آلبرتا تاکید کرده آن دسته از شهروندان که ابتلایشان به COVID-19 تایید شده باید در قرنطینه بمانند و رعایت مقررات بهداشتی و حفاظتی برای آن‌ها الزامیست.

همزمان قانون اجباری پوشیدن ماسک در فضاهای عمومی بسته نیز از امروز برداشته می‌شود. البته استفاده از ماسک احتمالا در برخی اماکن اجباری باشد.

شورای شهر ادمونتون تصمیم گرفته قانون پوشیدن ماسک را از تاریخ 1 جولای لغو کند، اما شهرداری کلگری قانون مذکور را تا 5 جولای تمدید کرده و در آن تاریخ دوباره شرایط را ارزیابی خواهد کرد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید