Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,598
Total deaths
Updated on July 31, 2021 4:05 pm
6,586
Total active cases
Updated on July 31, 2021 4:05 pm
1,430,825
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 4:05 pm

آلبرتا: آمار مبتلایان کرونا و آغاز مرحله سوم بازگشایی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

روز چهارشنبه 76 مبتلای جدید COVID-19 در آلبرتا شناسایی شدند و تعداد بیماران فعال، با ادامه روند نزولی هفته‌های اخیر، به 1,055 نفر کاهش یافت.

به این ترتیب برای دهمین روز پیاپی مبتلایان روزانه استان کمتر از صد نفر بودند و نرخ تست‌های مثبت نیز به 1.2 درصد رسیده است.

در حال حاضر 165 شهروند بستری هستند و از این تعداد 34 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه حضور دارند.

طی 24 ساعت گذشته دو مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس نیز گزارش شد و مجموع آمار فوتی‌ها را به 2,301 نفر رساند.

از ابتدای همه‌گیری تاکنون 231,987 آلبرتایی به COVID-19 مبتلا شده‌ و 228,631 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تا تاریخ 29 جون 4,332,883 دوز واکسن در استان تزریق شده و 72.8 درصد از آلبرتایی‌ها حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. همچنین 42.4 درصد جمعیت واجد شرایط استان با دریافت هر دو دوز کاملا در برابر ویروس ایمن شده‌اند.

آغاز مرحله سوم برنامه بازگشایی

کاهش مبتلایان و روند امیدوارکننده واکسیناسیون باعث شده تا مرحله سوم برنامه بازگشایی استان از امروز پنجشنبه آغاز شود.

برنامه Open for Summer در تاریخ 26 می معرفی شد تا در قالب آن محدودیت‌های COVID-19 طی سه مرحله و با توجه به وضعیت واکسیناسیون و بستری بیماران برداشته شوند.

مرحله نخست این استراتژی در تاریخ 1 جون آغاز گردید و مرحله دوم نیز از تاریخ 10 جون شروع شد. حال شهروندان می‌توانند دو هفته زودتر از پیشبینی‌ها، یعنی از 1 جولای، شاهد شروع مرحله سوم آن نیز باشند.

براساس اعلام وبسایت دولت استانی، در مرحله سوم بازگشایی‌ها تمام محدودیت‌های بهداشت عمومی برداشته می‌شوند. بنابراین امکان برگزاری گردهمایی‌های اجتماعی در فضاهای بسته نیز وجود دارد.

البته دولت آلبرتا تاکید کرده آن دسته از شهروندان که ابتلایشان به COVID-19 تایید شده باید در قرنطینه بمانند و رعایت مقررات بهداشتی و حفاظتی برای آن‌ها الزامیست.

همزمان قانون اجباری پوشیدن ماسک در فضاهای عمومی بسته نیز از امروز برداشته می‌شود. البته استفاده از ماسک احتمالا در برخی اماکن اجباری باشد.

شورای شهر ادمونتون تصمیم گرفته قانون پوشیدن ماسک را از تاریخ 1 جولای لغو کند، اما شهرداری کلگری قانون مذکور را تا 5 جولای تمدید کرده و در آن تاریخ دوباره شرایط را ارزیابی خواهد کرد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید