Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار و بار دوم 50,000 دلار جریمه می‌شوند. قانون مذکور کاربران شبکه‌های اجتماعی را مسئول می‌شناسد و جریمه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی که محتوا در آن‌ها انتشار یافته در نظر نمی‌گیرد.

قانون‌گذاران پس از آن به فکر تصویب چنین طرحی افتادند که مردی جوان با یک وانت خانواده مسلمان پنج نفره‌ای را در آنتاریو زیر گرفت. پلیس کانادا این حمله را تروریستی و مسلمانان‌ستیزانه خوانده است.

دیوید لامتی، دادستان کل کانادا، به شهروندان اطمینان داده که تصویب این قانون به حق شهروندان در بروز احساس نارضایتی یا انزجار لطمه نمی‌زند و تنها برای تنبیه شدیدترین نوع تنفر که شخص یا گروهی را هدف قرار داده، طراحی شده است.

لامتی در ادامه افزود: «انتشار سخنان تنفرآمیز برخلاف ارزش‌های آزادی بیان و منشور حقوق بشر ماست. این رفتار خطری برای امنیت و وجود ماست و موجب سکوت و ارعاب فرد یا جامعه آسیب‌پذیر می‌شود. قربانیان نفرت‌پراکنی آزادی خود در جامعه مدنی آنلاین را از دست می‌دهند.»

دولت جاستین ترودو اهداف زیر را در Bill C-36 دنبال می‌کند:

  • اصلاح قانون حقوق بشر کانادا و تعریف یک رویکرد جدید بمنظور مقابله با نفرت‌پراکنی آنلاین؛
  • تعریف “نفرت” در بخش 319 از Criminal Code بر مبنای تصمیمات دادگاه عالی کانادا؛
  • طراحی یک رابطه جدید در Criminal Code بمنظور جلوگیری از ارتکاب پروپاگاندای نفرت‌آمیز و جنایات مرتبط با نفرت، و اصلاح قانون Youth Criminal Justice.

دولت می‌گوید که مقاله‌ای دقیق و فنی را برای آگاهی شهروندان از جزئیات قانون پیشنهادی، منتشر خواهد کرد.

استیون گیلبالت وزیر میراث کانادا در اینباره گفت: «پلتفرم‌های آنلاین مرکز فعالیت‌های عمومی هستند و نقش زیادی در انتشار اظهارات روزمره کانادایی‌ها ایفا می‌کنند. این ابزارها کمک می‌کنند تا با هم در ارتباط باشیم، دانش جدید یاد بگیریم و مناظره کنیم، اما همزمان می‌توانند برای اشاعه تبعیض، آسیب به دیگران و سرکوب اقلیت‌ها استفاده شوند.»

او در بخش دیگر صحبت‌هایش گفت: «دولت کانادا با مشورت شهروندان قصد دارد یک چارچوب قانونی و نظارتی قوی، منصفانه و سازگار برای منفورترین و ملال‌آورترین نوع نفرت‌پراکنی در فضای آنلاین ایجاد کند. از اینرو باید طی هفته‌های آتی نظرات خود درباره قانون پیشنهادی را به گوش مسئولان برسانیم.»

هنوز مشخص نیست که نحوه برخورد با محتوای تصویری در این قانون چگونه خواهد بود. بعنوان مثال آیا انتشار چهره سیاه نوعی محتوای تنفرآمیز محسوب شده و جاستین توردو را مورد پیگرد قانونی قرار قرار می‌دهد؟!

منبع: GIZMODO


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید