Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

شیوع گونه دلتا و تاثیر آن بر اقتصاد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

به باور کارشناسان شیوع گونه دلتا می‌تواند از سرعت بهبود شرایط اقتصادی بکاهد، اما جلوی آن را نخواهد گرفت.

دیوید مک‎‌کی، مدیر اجرایی بانک RBC، روز چهارشنبه با اشاره به نرخ امیدوارکننده واکسیناسیون شهروندان گفت که انتظار تکرار اتفاقات تلخ سال گذشته را ندارد.

او افزود: «گونه دلتا احتمالا یک تا دو ماه شرایط را بدتر می‌کند و باید با وضع محدودیت‌ها جلوی ازدحام در مراکز بیمارستانی را بگیریم. با اینحال به روند بهبود اقتصاد در 12 تا 24 ماه آینده خوشبین هستم.»

او خاطرنشان شد که بانک RBC به فاکتورهای گوناگون چون چالش‌های رشد جهانی اقتصاد، نامتوازن بودن روند واکسیناسیون در کشورهای مختلف، وضعیت زنجیره‌های تامین، افزایش بحران‌های جغرافیایی-سیاسی و محدودیت‌های بین‌المللی سفر توجه می‌کند.

همچنین این بانک افزایش رقم پرداخت با کارت‌های اعتباری، رشد سرمایه‌گزاری‌ بیزینس‌ها و افزایش دریاف وام‌های مدت‌دار را ازجمله نشانه‌هایی امیدوارکننده حاکی از افزایش اعتمادبنفس اقتصاد نامیده است.

افزایش قیمت مسکن نیز موجب دریافت وام بیشتر‌ و رشد درآمد بانک شده، اما نتوانسته ضررها را جبران کند. بگفته RBC آن‌ها در سه‌ماهه منتهی به 30 جولای مبلغ 540 میلیون دلار ضرر اعتباری داشته‌اند. البته این میزان کمتر از 675 میلیون دلار ضرر اعتباری در مدت مشابه سال قبل است. همچنین میزان درآمد بانک از 12.9 میلیارد دلار به 12.8 میلیارد دلار کاهش یافته است.

مطابق داده‌های مالی شرکت Refinitiv امسال میزان سود در هر سهم این بانک 2.71 دلار پیشبینی می‌شود.

RBC برای جبران این ضررها فعالیت خود در حوزه‌های دیگر چون مدیریت دارایی و retail banking را افزایش داده است.

سود امسال آن‌ها در حوزه بانکداری شخصی و تجاری 2.11 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با 1.37 میلیارد دلار پارسال جهش خوبی را نشان می‌دهد.

در حوزه مدیریت دارایی نیز RBC سود 738 میلیون دلاری داشته، درحالی که سال گذشته سود 562 میلیون دلاری داشته‌اند. درآمد RBC در حوزه بیمه نیز از رقم 216 میلیون دلار به 234 میلیون دلار افزایش یافته است.

بازارهای سرمایه RBC نیز در سه‌ماهه مذکور 1.13 میلیارد دلار درآمد برای آن‌ها بهمراه داشته که از رقم 949 میلیون دلاری پارسال بمراتب بیشتر است.

در حوزه خدمات سرمایه‌گذاری و خزانه‌داری نیز درآمد بانک از 76 میلیون دلار در سال گذشته به 88 میلیون دلار افزایش یافته است.

بنابراین می‌توان امید داشت که روزهای سیاه 2020 حداقل در پاییز و زمستان پیش‌رو تکرار نمی‌شوند.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید