Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

راهنمای رای‌دهی پستی در انتخابات فدرال 2021


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

با نزدیک شدن به تاریخ 20 سپتامبر و زمان برگزاری انتخابات فدرال، بسیاری از شهروندان بخاطر شیوع دوباره COVID-19 انداختن رای به صندوق پست را ترجیح می‌دهند.

نظرسنجی Ipsos نشان داده که حدود 25 درصد از 1,500 کانادایی شرکت‌کننده معتقدند با توجه به پاندمی COVID-19 رای‌دهی حضوری ایمن نیست. 16 درصد گفته‌اند رای خود را پست می‌کنند و 21 درصد نیز هنوز درباره نحوه شرکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند.

ثبت درخواست برای رای‌دهی پستی

آن دسته از شهروندان کانادا که واجد شرایط رای‌دهی هستند می‌توانند از طریق درگاه آنلاین، تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به نزدیک‌ترین دفتر Elections Canada درخواست خود را ثبت کنند. کافی ست مدرک شناسایی معتبر چون گواهینامه رانندگی، ID و پاسپورت همراه ببرید و آدرس پستی خود را ارائه دهید.

امسال برای نخستین‌بار شهروندان واجدشرایط داخل یا خارج کشور می‌توانند بطور همزمان و تا ساعت 6 عصر تاریخ 14 سپتامبر (به وقت محلی هر کشور) درخواست خود را ثبت کنند.

متقاضیان باید وضعیت شهروندی، سن، آدرس پستی، آدرس ایمیل و آدرس منزل خود را ارائه دهند. پروسه رسیدگی به درخواست‌ها حداکثر 72 ساعت زمان می‌برد و می‌توان وضعیت آن را با وارد کردن کد اعلامی و بصورت آنلاین دنبال کرد. در صورت بروز مشکل با متقاضیان تماس گرفته می‌شود.

توجه داشته باشید که براساس قانون نمی‌توان بسادگی روش رای‌دهی خود را دوباره تغییر داد. چنانچه کیت ارسالی مشکل داشت یا کیت را دریافت نکردید باید با Elections Canada تماس بگیرید.

پس از تایید درخواست چه کنیم؟

پس از موافقت با درخواست یک کیت رای‌دهی پستی برای فرد ارسال می‌شود. این کیت شامل دستورالعمل، تاریخ ددلاین، پاکت نامه مخصوص که آدرس‌ها بروی آن چاپ شده، یک پاکت اضافی و امنیتی و یک عدد برگ رای است.

برگ رای فضایی خالی داشته که رای‌دهندگان باید نام کاندید مدنظر خود را در آن بنویسند. این درحالی ست که هنگام رای‌دهی حضوری باید از میان لیست کاندیداها انتخاب کنید. شما باید نام کوچک و نام خانوادگی کاندیدای انتخابی را با املای صحیح بنویسید (آرای حاوی نام حزب شمرده نمی‌شود).

تمام آرای پستی باید تا ساعت 6 p.m. ET تاریخ 20 سپتامبر و پیش از بسته شدن صندوق‌های رای‌گیری به دست Elections Canada برسند. از آنجایی که ارسال آرای پستی چند روز زمان می‌برد باید به موقع فرستاده شوند.

امنیت آرا

پس از نوشتن نام کاندیدای مدنظر آن را در پاکت سفید قرار داده و دربش را ببنیدید. سپس پاکت سفید را در پاکت دارای آدرس‌های چاپی قرار داده و روی پاکت را امضا کنید.

Elections Canada پس از باز کردن پاکت خارجی، پاکت سفید را بیرون آورده و تا روز شمارش آرا باز نمی‌کند. بمنظور اعتبارسنجی، اطلاعات چاپ شده بروی پاکت خارجی با اطلاعات ثبت شده در هنگام درخواست مطابقت داده می‌شود.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید