Tuesday, June 18, 2024
4.1 C
Calgary

ده سفر جاده‌ای عالی در نزدیکی ونکوور

عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب پیکوبینو

هرچند قیمت سوخت همچنان در حال افزایش است اما این بمعنای آن نیست که مقصدهای ارزان ‌قیمت برای رفتن به یک سفر جاده‌ای تابستانی وجود ندارد. ونکوور جاذبه‌های تماشایی بسیاری در اطراف خود دارد که می‌توان در زمانی کوتاه به آن‌ها رسید.

وبسایت Canada Drives لیستی از مقصدهای ایده‌آل برای سفرهای جاده‌ای تهیه کرده که با کمتر از سه ساعت رانندگی قابل دسترس هستند.

کودی گرین، مدیرعامل Canada Drive، در اینباره گفت: “سفرهای جاده‌ای بخشی جدایی‌ناپذیر از تابستان شهروندان کانادایی هستند، اما رشد قیمت سوخت باعث شده تا برنامه‌ریزی برای آن‌ها دشوارتر از هر زمان دیگر باشد. البته با تعویض فیلتر هوای خودرو و تنظیم فشار باد تایرها پیش از حرکت می‌توان قدری از مصرف سوخت کاست.”

او همچنین اظهار داشت که می‌توان ارزان‌ترین جایگاه‌های سوخت را در وبسایت‌هایی چون GasWizard پیدا کرد. بگفته گرین برای فرار از ترافیک و رشد احتمالی قیمت سوخت بهترین کار آغاز سفر در ساعات اولیه روز و روزهای ابتدای هفته است.

در ادامه برخی از بهترین مقصدهای سفر جاده‌ای در اطراف ونکوور معرفی شده که می‌توان با کمتر از سه ساعت رانندگی به آن‌ها رسید.

Pamberton

این منطقه در شمال Whistler قرار داشته و انواع امکانات گردشگری چون مسیرهای کوهنوردی، دوچرخه‌سواری و ماجراجویی‌های متعدد را داراست. هم‌‌اکنون بهترین زمان برای رفتن به Pamberton است.

فاصله از ونکوور: حدود 2 ساعت و 30 دقیقه

Squamish

اگر تاکنون هنگام سفر به Whistler از Squamish دیدن نکرده‌اید امسال حتما آن را در برنامه خود بگنجانید. این شهر کوچک دارای زیبایی‌های طبیعی دیدنی در فصل بهار و تابستان است.

در Squamish می‌توان امکانات تفریحی بسیار پیدا کرد و رستوران‌ها و پاب‌های گوناگون دارد.

فاصله از ونکوور: حدود 1 ساعت

Seattle

پیش از پاندمی سفرهای برون مرزی به مقصدهایی چون سیاتل و پورتلند بسیار متداول بود، اما اعمال محدودیت‌های مرزی باعث شد تا سفر به ایالات‌متحده دشوار شود. حال با کاهش این محدودیت‌ها می‌توان از فرصت استفاده کرده و یک سفر جاده‌ای عالی به سیاتل را ترتیب داد.

فاصله از ونکوور: حدود 2 ساعت و 45 دقیقه

Bellingham

گذراندن تعطیلات در Bellingham واشنگتن در سال‌های نچندان دور برای بسیاری از شهروندان ونکوور امری معمول بود، اما پاندمی همه چیز را تغییر داد. اما اگر امسال بدنبال یک سفر جاده‌ای کوتاه می‌گردید دوباره امکان برنامه‌ریزی برای آن وجود دارد.

علاوه بر Bellis Fair می‌توان از جابذه‌های طبیعی و تفریحی دیگر این منطقه نیز دیدن کرد.

فاصله از ونکوور: حدود 1 ساعت و 30 دقیقه

Bowen Island

شما می‌توانید در سفری یکروزه به Bowen Island گلف بازی کرده، در دل طبیعت آن دوچرخه‌سواری کنید و در برخی از زیباترین مسیرهای پیاده‌روی قدم بزنید. پس فرصت بوجود آمده در تابستان پیش رو را از دست ندهید!

فاصله از ونکوور: حدود 1 ساعت و 30 دقیقه

Victoria

هرچند بخشی از این مسیر در دریاست اما باید رفتن به ویکتوریا را یک سفر جاده‌ای بحساب آورد. این جزیره دیدنی مکانی ایده‌آل برای فرار از شلوغی شهر ونکوور و بازیابی روحیه در طول تابستان است.

فاصله از ونکوور: 1 ساعت و 30 دقیقه تا کشتی

Harrison Hot Springs

این چشمه‌های معدنی در دره تماشایی Harrison Valley واقع شده و قبایل بومی منطقه آن را healing place می‌نامند. پس اگر خسته هستید حتما در سفری کوتاه به این جاذبه‌ طبیعی چشم‌نواز بروید.

فاصله از ونکوور: 1 ساعت و 30 دقیقه

Salt Spring Island

منطقه Salt Spring Island مقصدی عالی برای بازیابی انرژی و ماجراجویی است. شما می‌توانید بلافاصله از دل طبیعت خود را به مراکز خرید و رستوران‌ها برسانید و سفری خاطره‌انگیز داشته باشید.

فاصله از ونکوور: 2 ساعت و 30 دقیقه

Cascade Falls

این آبشارهای باشکوه در منطقه Misson واقع شده و دارای آبشاری مرتفع و 30 متری در کنار یک پل معلق هستند که مکانی محبوب برای گرفتن عکس‌های سلفی محسوب می‌شود. Cascade Falls بخشی از یک پارک 22 هکتاری در شرق Mission است.

فاصله از ونکوور: کمتر از 2 ساعت

Mount Baker

اگر تاکنون آتشفشان فعال را از نزدیک ندیده‌اید حتما به Mount Baker بروید. آخرین فوران این آتشفشان به سال 1843 باز می‌گردد و اخیرا فعالیت آن دوباره بیشتر شده است. پس اگر بدنبال یک سفر ماجراجویانه در نزدیکی ونکوور می‌گردید آن را از یاد نبرید.

فاصله از ونکوور: 2 ساعت

منبع: Daily Hive