Sunday, May 26, 2024
16.4 C
Calgary

بحران گم شدن چمدان مسافران Air Canada

عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب پیکوبینو

اخیرا یکی از مسافران بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور پس از گم شدن ساک خود مجبور شده تمام وسایل موردنیازش را در مقصد خریداری کند.

لوری هاریتو بیش از دو هفته پیش با پروازی دو مسیره از تورنتو به مونتریال و سپس به Heathrow Airport لندن پرواز کرد. متاسفانه طی این سفر Air Canada ساک او را گم می‌کند.

بگفته هاریتو شرکت Air Canada ساک او را نیم ساعت پس از بلند شدن هواپیما از مونتریال به مقصد لندن با پروازی جداگانه به این شهر فرستاده است.

او گفت: “پس از رسیدن به لندن منتظر چمدانم بودم و نمی‌دانستم آن را با پروازی جداگانه فرستاده‌اند. چمدان من تنها محموله گم شده نبود و بیشتر مسافران هم مشکل مشابه داشتند. من بلافاصله موضوع را گزارش دادم و آن‌ها به من اطلاع دادند چمدان در ترمینال بوده اما قادر به پیدا کردن آن نیستند.”

هم‌اکنون پس از 15 روز هاریتو هنوز اطلاعات جدید از طرف Air Canada دریافت نکرده است. او اخیرا چند ساعت سعی کرده با بخش خدمات مشتری شرکت تماس بگیرد اما بخاطر حجم بالای درخواست‌ها پس از مفقود شدن بار خط تلفن بسیار شلوغ بوده و موفق به این کار نشده است.

او افزود: “من به قدری از کمک Air Canada ناامید شدم که سرانجام یک ایمیل با مضمون درخواست کمک به رئیس ارشد بخش خدمات مشتری شرکت ارسال کردم.”

بگفته هاریتو او یک هفته بعد به ترمینال بار Heathrow رفته و دو ساعت تمام مشغول جست‌وجوی ساک خود می‌شود اما تلاش او نافرجام بود. مسئولان به او گفته‌اند هزاران ساک در فرودگاه منتظر بررسی هستند. هاریتو معتقد است هیچ تضمینی وجود ندارد که Air Canada خسارت او را جبران کند. او پس از این ماجرا تمام وسایل موردنیاز خود را دوباره خریداری کرد.

طی روزهای پایانی هفته گذشته یک ویدئو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که حجم زیادی از ساک و چمدان در فرودگاه Heathrow را نشان می‌داد که منتظر بررسی بودند.

@huyayyy

happy travels ✨ #fyp #heathrowairport #flightdelayed #hotgirtbummer

♬ pass the dutchie sped up – vevonix

بگفته هاریتو گم شدن ساک او بیش از 2,300 دلار برایش آب خورد و Air Canada طبق قانون باید آن را جبران کند.

بگفته هاریتو برای ثبت درخواست جبران خسارت او باید پس از تحویل گرفتن ساک درخواستی در وبسایت Air Canada ثبت کند، اما هنوز چمدان به او تحویل داده نشده است. بنابراین او در حال حاضر امکان این کار را نداشته و مشخص نیست چه زمانی موفق به ثبت درخواست خواهد شد.

دیلی‌هایو سعی کرده برای بررسی این موضوع و پرسش درباره سیاست رسیدگی به درخواست جبران خسارت هاریتو و هزاران مسافر دیگر با مسئولان Air Canada تماس بگیرد، اما آن‌ها هیچ پاسخ روشنی نداده‌اند.

منبع: Daily Hive