در حالی که یک ماه از  آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس می‌گذرد آقای جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به پاریس رفته تا ضمن بازدید از فرآیند بازسازی آن، پشتیبانی و حمایت کانادا را هم اعلام کند.

پیش‌تر نوشتیم که فقط در ۲۴ ساعت ۱ میلیارد دلار به صندوق بازسازی این کلیسا واریز شد و البته جای خوشحالی دارد که بیشتر مصنوعات دست‌ساز و قدیمی نوترام از خرابی جان سالم به در برده‌اند. ولی هرگز تصاویر و ویدیوهای سوختن و فروریختن سقف و برج تاریخی آن را از یاد نخواهیم برد.

در این بازدید وزیر فرهنگ فرانسه آقای فرانک ریستر، اطراف و اکناف را به جاستین ترودو نشان داد و در توییتر از حضور او و پشتیبانی کانادا از فرانسه قدردانی کرد.

او در توییتی چنین نوشته است:

یک دوستی دیرینه فرانسه و کانادا را به هم وصل کرده است. متشکرم از حضور جاستین ترودو برای تشکر و روحیه دادن به همه دست‌اندرکاران بازسازی بنا که برای ایمنی و حفظ نوتردام تلاش می‌کنند.

آقای ترودو هم کلیپ‌هایی از حضور خود در داخل نوتردام را بخش استوریز اینستاگرام قرار داده و برای دنبال‌کننده‌های خود نوشته است:

لحظاتی غمبار در داخل کلیسای نوتردام. همهٔ دنیا با ناباوری به سوختن تکه‌ای از تاریخ نگریست—و با این حال هنوز این بنا ایستاده است، مثل همیشه نمادین و برجسته، آماده برای بازسازی. ما به عنوان دوست، همپیمان و شریک، در لحظات سخت در کنار یکدیگر هستیم—از جمه در بازسازی نوتردام. ما با اهدای فولاد و چوب کانادایی در بازسازی این بنای تاریخی و حفظش برای نسل‌های بعدی مشارکت داریم.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید