Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,238
Total deaths
Updated on January 26, 2021 6:06 am
62,447
Total active cases
Updated on January 26, 2021 6:06 am
753,011
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 6:06 am

پيش بينى بازار مسكن كلگرى در سال ٢٠٢٠

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...
نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى

انتظار مى رود بازار مسكن كلگرى در سال ٢٠٢٠ ثبات قيمتى بيشترى داشته باشد

از زمان سقوط قيمت نفت، كلگرى شاهد از دست رفتن موقعيت هاى شغلى، كاهش حقوق ها و سخت تر شدن دريافت وام مسكن بوده است. اين عوامل باعث ركود در بازار و افت حدود ١٠٪ قيمت ها از زمان اوج قيمت ها شده است.

هر چند با ورود به ششمين سال از شروع افت قيمت ها نشانه هايي از ثبات در بازار ديده مى شود.

اقتصاددان ارشد انجمن مشاوران املاك كلگرى: “رشد نرخ اشتغال همراه با افت نرخ سود بانكى و كاهش قيمت خانه ها در بازار، خريدارن بيشترى را به سمت بازار كشانده است. شاهد بهبود معاملات براى خانه هاى ٥٠٠ هزار دلار و كمتر هستيم.”

پيش بينى انجمن مشاوران املاك كلگرى CREB براى سال ٢٠٢٠

 خلاصه

تعداد كل معاملات در سال ٢٠١٩ اندكى بيشتر از پيش بينى ها بود. دليل هم افت قيمت ها و كاهش نرخ بهره بانكى بود كه به افزايش قابل توجه تعداد معاملات براى خانه هاى ٥٠٠ هزار دلار و كمتر انجاميد، به نحوى كه افت تعداد معاملات براى خانه هاى گران تر را جبران كرد.

با ورود به سال ٢٠٢٠، انتظار مى رود اين روند ادامه پيدا كند و بازار گرم ترى براى خانه هاى ارزان تر داشته باشيم. به رقم تمام چالش ها، انتظار مى رود تعداد كل معاملات امسال ٢٪ بيشتر از سال ٢٠١٩ باشد.

كاهش عرضه و افزايش تقاضا در سال ٢٠٢٠ هم ادامه خواهد داشت و تا حدودى مازاد عرضه خانه در بازار را كم خواهد كرد. پيش بينى مى شود شاهر كمى بهبود قيمتى در بخش خانه هاى ارزان قيمت باشيم.

البته اين پيش بينى در صورت رشد بيكارى در خطر خواهد بود. تعداد كل مشاغل تمام وقت در سال ٢٠١٩ با رشد همراه بود.

عوامل منفى كننده اين پيش بينى

  • از دست رفتن تعدادى از موقعيت هاى شغلى در پايان سال ٢٠١٩، در سال ٢٠٢٠ هم ادامه پيدا كند.
  • رشد تعداد خانه هاى نوساز در بازار كه باعث افزايش مازاد خانه در بازار شود.

عوامل مثبت كننده اين پيش بينى

  • احتمال تغيير قوانين وام مسكن از حالت كشورى به منطقه اى
  • افت بيشتر نرخ بهره بانكى وام مسكن
  • به سرانجام رسيدن ساخت خط لوله هاى انتقال نفت

اقتصاد

اقتصاد آلبرتا همچنان با چاش روبرو خواهد بود.

در سال ٢٠١٩ وجود مشكلات باعث شد آلبرتا در ميان استان ها با كمترين رشد اقتصادى باشد. حذف محدوديت توليد نفت كه براى كاهش تخفيف قيمت نفت آلبرتا در سال ٢٠١٩ وضع شده بود، به افزايش سرمايه گذارى در اين حوزه كمك خواهد كرد.

كاهش تدريجى نرخ ماليات بر شركت ها در استان، به جذب تدريجى بيشتر سرمايه به استان كمك خواهد كرد اما كم شدن بودجه دولت در بخش عمومى به نرخ اشتغال در اين بخش به صورت آنى صدمه مى زند. در نتيجه، امسال اقتصاد استان تا حدودى بهتر پيش بينى مى شود.

جمعيت

روند رشد جمعيت در استان ادامه دارد، در سال ٢٠١٩، تعداد ٩٠٠٠ نفر به جمعيت استان اضافه شد اما اين مقدار نصف ميانگين اين شاخص در سال هاى ٢٠١١ تا ٢٠١٥ است.

همچنين نوع اين مهاجرين هم از اكثريت از استان هاى ديگر به اكثريت از كشورهاى ديگر تبديل شده است. به هميت دليل هم اين رشد تاثير بيشتر را روى بازار اجاره داشته است.

بازار وام مسكن

با وجود ثابت بودن نرخ مرجع سود بانكى بانك مركزى كانادا، امسال شاهد كاهش نرخ بهره بانكى وام مسكن بوديم.

با وجود پيش بينى ها براى آهسته شدن رشد اقتصادى كانادا و جهان، احتمال افزايش نرخ مرجع سود بانكى بانك مركزى كانادا كم است حتى احتمال كاهش اين نرخ هم وجود دارد.

در صورت افت نرخ بهره بانكى وام مسكن، اين امر به ورود خريداران بيشتر به بازار كمك خواهد كرد.

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید