موسسه‌ای خیریه در آلبرتا می گوید که 15 نفر از کارمندانش که عده‌ای از آن ها به صورت داوطلبانه برای این موسسه کار می کرده اند در اتیوپی بازداشت شده اند.

مطابق با پستی که در وب سایت سازمان Canadian Humanitarian’s منتشر شده، 10 داوطلب و 3 کارمند کانادایی به همراه 2 کارمند اتیوپیایی به دستور مقامات اتیوپیایی تحت بازداشت قرار گرفته اند.

علت دستگیری آن ها اینگونه عنوان شده که ظاهرا آن ها داروهای بدون مجوز و یا تاریخ گذشته بین بیماران پخش می کرده اند. هم اکنون این افراد برای تحقیقات تکمیلی تحت بازداشت پلیس اتیوپی قرار گرفته اند.

این خیریه بیانیه ای درباره این اتفاق صادر کرده است که در آن گفته شده: اگر چه ما نمی توانیم درباره زمان انقضای داروها اظهار نظر خاصی بکنیم اما در عوض با اطمینان اعلام می‌داریم که کلیه داروها و مراقبت ها تحت نظارت تیم متخصص ما به صورت کاملا ایمن به مراجعین اتیوپیایی ارائه شده اند.

گروه‌های پزشکی ما شامل تعداد زیادی پزشک متخصص است و آن ها دقیقا همان خدمات درمانی را در اتیوپی ارائه می دهند که در کانادا به مردم ارائه می شود.

همچنین این سازمان در بیانیه خود در حالی که تاکید کرده که تمامی مراقبت های پزشکی که توسط این تیم به شهروندان اتیوپیایی ارائه شده، همگی استاندارد و بنابر نیاز آن ها بوده، همچنین اعلام کرده است که به شدت از تیم اعزامی خود به اتیوپی دفاع خواهد کرد.

این موسسه خیریه می گوید که تمامی داوطلبان و کارمندان اعزامی از طرف آن، مجوزهای لازم برای ارائه خدمات پزشکی را دارا هستند.

موسسه خیریه Canadian Humanitarian’s می گوید که با هدف ارائه خدمات بشر دوستانه پزشکی فعالیت می کند و در طی 15 سال گذشته، انواع خدمات درمانی از جمله خدمات پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و سلامت اجتماعی در اتیوپی ارائه نموده است.

منبع: dailyhive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید