Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,856
Total deaths
Updated on April 23, 2021 9:52 am
86,544
Total active cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am
1,160,342
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am

اعلام رسمی ابتلای همسر جاستین ترودو به کروناویروس


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

در بیانیه‌ای که دفتر نخست وزیر کانادا دیشب در اختیار رسانه‌ها قرار داد، اعلام شد که نتیجهٔ آزمایش خانم سوفی ترودو، همسر جاستین ترودو، مثبت است و او به COVID-19 مبتلا شده.

آزمایش پریشب انجام شده زیرا او علایم اولیه‌ای شبیه آنفولانزای ضعیف و تب اندک را بروز داده بود. اما با این حال گفته می‌شود که حال عمومی خانم ترودو مناسب است و احتیاط‌های لازم را در پیش گرفته.

سوفی ترودو اخیرا برای حضور در رویدادی به لندن رفته بود و مسئولان بهداشتی دارند با افرادی تماس می‌گیرند که از آن زمان با خانم ترودو در تماس بوده‌اند.

گفته می‌شود که نخست وزیر کانادا در شرایط مناسبی به سر می‌برد و هیچ علایمی از COVID-19 ندارد، اما به توصیه پزشکان تا ۱۴ روز آینده در قرنطینه باقی خواهد ماند.

در بیانیهٔ دفتر نخست‌وزیری می‌خوانیم: «به توصیه پزشکان، آقای ترودو فعلا آزمایش نخواهد داد زیرا هیچ علایمی از بیماری ندارد. تیم پزشکی می‌گوید که فعلا خطری افراد نزدیک شده به او در روزهای اخیر را تهدید نمی‌کند.»

جاستین ترودو از راه دور و با تلفن مشغول انجام وظایفش است و طبق اعلام دفترش، گفتگوهایی با رهبران ایتالیا، ایالات متحده، و بریتانیا داشته و اخیرا هم در جلسه کمیتهٔ مقابله با COVID-19 در دولت کانادا شرکت کرده است.

علاوه بر اینها، او با وزیر امور مالی، رهبران اتحادیه‌های کارگری و صاحبان کسب‌و‌کارها نیز درباره وضعیت اقتصادی کانادا گفتگو داشته است.

در بیانیه می‌خوانیم: «کانادا برای مقابله با COVID-19 سیستم بهداشت و درمان مجهزی دارد و ما توصیه می‌کنیم که تمام کانادایی‌ها موارد لازم را رعایت کنند.»

«ما درک می‌کنیم که مردم دلواپسند و به همین دلیل تلاش شبانه‌روزی ما متوجه اطمینان از حفظ سلامت و امنیت آنها ست. از آغاز شیوع کرونا، تمام تصمیم‌های ما بر اساس مشورت با متخصصین سلامت عمومی گرفته شده‌اند و با همین روش خطرات را برای مردم کاهش می‌دهیم.»

در بیانیهٔ قبلی که درباره وضع خانم ترودو منتشر شد، خواندیم که او به خاطر علایم مشابه کروناویروس «بلافاصله مشورت پزشکی» دریافت کرده است.

در سرتاسر کانادا، بخش‌های مختلف دولت‌های استانی از روش‌های جلوگیری بهینه‌ای برای مقابله با این بیماری همه‌گیر استفاده کرده‌اند و در روزهای اخیر هم تلاش‌ها شدت گرفته است.

تا ۱۴ مارس، ۱۹۸ مورد ابتلا به COVID-19 در کانادا تایید شده که نسبت به روز قبل افزایش ۳۴ درصدی را نشان می‌دهد. آمار استان‌ها را به تفکیک می‌بینید:

  • بریتیش کلمبیا: ۶۴ نفر
  • آلبرتا: ۲۹ نفر
  • ساسکاچوان: ۲ نفر
  • منیتوبا: ۴ نفر
  • اونتاریو: ۷۹ نفر
  • کبک: ۱۷ نفر
  • نیو برانزویک: صفر

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید