Friday, January 22, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,828
Total deaths
Updated on January 22, 2021 11:08 pm
65,750
Total active cases
Updated on January 22, 2021 11:08 pm
737,407
Total confirmed cases
Updated on January 22, 2021 11:08 pm

اعلام رسمی ابتلای همسر جاستین ترودو به کروناویروس

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا حداقل برای یک ماه

دولت فدرال تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا را حداقل برای یک ماه دیگر تأیید کرد. طبق گفته بیل بلر، وزیر ایمنی عمومی کانادا، محدودیت‌ها تا...

در بیانیه‌ای که دفتر نخست وزیر کانادا دیشب در اختیار رسانه‌ها قرار داد، اعلام شد که نتیجهٔ آزمایش خانم سوفی ترودو، همسر جاستین ترودو، مثبت است و او به COVID-19 مبتلا شده.

آزمایش پریشب انجام شده زیرا او علایم اولیه‌ای شبیه آنفولانزای ضعیف و تب اندک را بروز داده بود. اما با این حال گفته می‌شود که حال عمومی خانم ترودو مناسب است و احتیاط‌های لازم را در پیش گرفته.

سوفی ترودو اخیرا برای حضور در رویدادی به لندن رفته بود و مسئولان بهداشتی دارند با افرادی تماس می‌گیرند که از آن زمان با خانم ترودو در تماس بوده‌اند.

گفته می‌شود که نخست وزیر کانادا در شرایط مناسبی به سر می‌برد و هیچ علایمی از COVID-19 ندارد، اما به توصیه پزشکان تا ۱۴ روز آینده در قرنطینه باقی خواهد ماند.

در بیانیهٔ دفتر نخست‌وزیری می‌خوانیم: «به توصیه پزشکان، آقای ترودو فعلا آزمایش نخواهد داد زیرا هیچ علایمی از بیماری ندارد. تیم پزشکی می‌گوید که فعلا خطری افراد نزدیک شده به او در روزهای اخیر را تهدید نمی‌کند.»

جاستین ترودو از راه دور و با تلفن مشغول انجام وظایفش است و طبق اعلام دفترش، گفتگوهایی با رهبران ایتالیا، ایالات متحده، و بریتانیا داشته و اخیرا هم در جلسه کمیتهٔ مقابله با COVID-19 در دولت کانادا شرکت کرده است.

علاوه بر اینها، او با وزیر امور مالی، رهبران اتحادیه‌های کارگری و صاحبان کسب‌و‌کارها نیز درباره وضعیت اقتصادی کانادا گفتگو داشته است.

در بیانیه می‌خوانیم: «کانادا برای مقابله با COVID-19 سیستم بهداشت و درمان مجهزی دارد و ما توصیه می‌کنیم که تمام کانادایی‌ها موارد لازم را رعایت کنند.»

«ما درک می‌کنیم که مردم دلواپسند و به همین دلیل تلاش شبانه‌روزی ما متوجه اطمینان از حفظ سلامت و امنیت آنها ست. از آغاز شیوع کرونا، تمام تصمیم‌های ما بر اساس مشورت با متخصصین سلامت عمومی گرفته شده‌اند و با همین روش خطرات را برای مردم کاهش می‌دهیم.»

در بیانیهٔ قبلی که درباره وضع خانم ترودو منتشر شد، خواندیم که او به خاطر علایم مشابه کروناویروس «بلافاصله مشورت پزشکی» دریافت کرده است.

در سرتاسر کانادا، بخش‌های مختلف دولت‌های استانی از روش‌های جلوگیری بهینه‌ای برای مقابله با این بیماری همه‌گیر استفاده کرده‌اند و در روزهای اخیر هم تلاش‌ها شدت گرفته است.

تا ۱۴ مارس، ۱۹۸ مورد ابتلا به COVID-19 در کانادا تایید شده که نسبت به روز قبل افزایش ۳۴ درصدی را نشان می‌دهد. آمار استان‌ها را به تفکیک می‌بینید:

  • بریتیش کلمبیا: ۶۴ نفر
  • آلبرتا: ۲۹ نفر
  • ساسکاچوان: ۲ نفر
  • منیتوبا: ۴ نفر
  • اونتاریو: ۷۹ نفر
  • کبک: ۱۷ نفر
  • نیو برانزویک: صفر

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید