Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 10:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am

همه چیز درباره حادثه تیراندازی نوا اسکوشیا با ۱۷ قربانی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

پلیس سواره نظام کانادا (RCMP) می‌گوید در جنایتی هولناک، ۱۶ نفر از جمله یکی از افسرهای این نیرو در نوا اسکوشیا کشته شده‌اند.

مجرم که در مقطعی لباس پلیس بر تن داشت و سوار وسیله نقلیه‌ای شبیه خودروهای پلیس بود، بعد از قتل ۱۶ نفر در انتهای این تعقیب و گریز کشته شد تا شمار افراد جان‌باخته به ۱۷ نفر برسد.

سخنگوی RCMP می‌گوید اطلاع‌رسانی به خانواده قربانیان در جریان است و برای احترام به آنها فعلا اطلاعات دقیقی از هویت قربانی‌ها منتشر نخواهد شد.

حادثه از آنجا شروع شد که همسایگان، در اواخر شنبه چندین تماس تلفنی با ۹۱۱ گرفتند و از شنیدن صدای تیراندازی و آشوب در یکی از املاک منطقه Portapique از توابع نوا اسکوشیا خبر دادند.

وقتی پلیس به محل رسید، چندین قربانی در داخل خانه و محوطه پیرامون دید و در پی جستجو برای یافتن قاتل در منطقه، چندین آتش‌سوزی در فواصل چند کیلومتری گزارش شد.

تحقیقات پلیس در طول شب ادامه یافت و آنها بالاخره یک‌شنبه صبح مظنون را در یک توقفگاه خودروها یافتند. ردگیری این قاتل از آنجایی سخت بود که در مقطعی لباس افسرهای RCMP و خودرویی شبیه ماشین‌های پلیس داشت.

Enfield portapique truro halifax map

سخنگوی RCMP می‌گوید: «مهم است که بفهمیم این فرد چطور این تجهیزات را در داشته و هنوز نمی‌دانیم که آیا رفتار او تصادفی بوده یا با برنامه قبلی انجام شده است. تا این لحظه به نظر می‌رسد که لااقل برخی از قربانیان ارتباط واضحی با او نداشته‌اند.»

قاتل مردی ۵۱ ساله به نام گابریل وُرتمَن است که در طول شب، با راه‌انداختن آتش‌سوزی در شش نقطه مختلفِ Portapique، سعی داشت پلیس را سردرگم کند. همزمان با این تعقیب و گریز، پلیس در توییتر به مردم هشدار داده بود که قاتل فردی بسیار خطرناک است و با لباس پلیس و یک تراکِ شورولت رفت‌وآمد می‌کند.

200419151729-gabriel-wortman-medium-plus-169.jpg

بالاخره اواخر صبح یک‌شنبه بود که پلیس در فاصله ۹۰ کیلومتری تیراندازیِ اصلی، توانست مظنون را در یک توقفگاه بین‌راهی محاصره کند و از پای در بیاورد.

متاسفانه یکی از نیروی RCMP به نام هایدی استیونسن، که دو فرزند داشت و سابقه خدمتش به ۲۳ سال می‌رسید، در این حادثه تلخ جانش را از دست داد که عکس او را در زیر می‌بینید.

const-heidi-stevenson.jpg

سخنگوی پلیس سواره کانادا می‌گوید: «به نظر می‌رسد این فرد در ابتدای انگیزه‌ای داشته ولی در ادامه کاملا تصادفی عمل کرده. ما برای یافتن علل این فاجعه، باید تحقیقات زیادی درباره پیش‌زمینه‌ها و رویدادها انجام دهیم.» قاتل یک دندان‌ساز بوده که نیروهای پلیس مشغول بازرسی از خانهٔ او هستند.

خط سیر اتفاقات مهم این تیر اندازی از شنبه شب تا ظهر یکشنبه به شکل زیر بوده است:

timeline-of-nova-scotia-deaths.jpg

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید