Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 10:00 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 10:00 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 10:00 pm

همه چیز درباره حادثه تیراندازی نوا اسکوشیا با ۱۷ قربانی

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

پلیس سواره نظام کانادا (RCMP) می‌گوید در جنایتی هولناک، ۱۶ نفر از جمله یکی از افسرهای این نیرو در نوا اسکوشیا کشته شده‌اند.

مجرم که در مقطعی لباس پلیس بر تن داشت و سوار وسیله نقلیه‌ای شبیه خودروهای پلیس بود، بعد از قتل ۱۶ نفر در انتهای این تعقیب و گریز کشته شد تا شمار افراد جان‌باخته به ۱۷ نفر برسد.

سخنگوی RCMP می‌گوید اطلاع‌رسانی به خانواده قربانیان در جریان است و برای احترام به آنها فعلا اطلاعات دقیقی از هویت قربانی‌ها منتشر نخواهد شد.

حادثه از آنجا شروع شد که همسایگان، در اواخر شنبه چندین تماس تلفنی با ۹۱۱ گرفتند و از شنیدن صدای تیراندازی و آشوب در یکی از املاک منطقه Portapique از توابع نوا اسکوشیا خبر دادند.

وقتی پلیس به محل رسید، چندین قربانی در داخل خانه و محوطه پیرامون دید و در پی جستجو برای یافتن قاتل در منطقه، چندین آتش‌سوزی در فواصل چند کیلومتری گزارش شد.

تحقیقات پلیس در طول شب ادامه یافت و آنها بالاخره یک‌شنبه صبح مظنون را در یک توقفگاه خودروها یافتند. ردگیری این قاتل از آنجایی سخت بود که در مقطعی لباس افسرهای RCMP و خودرویی شبیه ماشین‌های پلیس داشت.

Enfield portapique truro halifax map

سخنگوی RCMP می‌گوید: «مهم است که بفهمیم این فرد چطور این تجهیزات را در داشته و هنوز نمی‌دانیم که آیا رفتار او تصادفی بوده یا با برنامه قبلی انجام شده است. تا این لحظه به نظر می‌رسد که لااقل برخی از قربانیان ارتباط واضحی با او نداشته‌اند.»

قاتل مردی ۵۱ ساله به نام گابریل وُرتمَن است که در طول شب، با راه‌انداختن آتش‌سوزی در شش نقطه مختلفِ Portapique، سعی داشت پلیس را سردرگم کند. همزمان با این تعقیب و گریز، پلیس در توییتر به مردم هشدار داده بود که قاتل فردی بسیار خطرناک است و با لباس پلیس و یک تراکِ شورولت رفت‌وآمد می‌کند.

200419151729-gabriel-wortman-medium-plus-169.jpg

بالاخره اواخر صبح یک‌شنبه بود که پلیس در فاصله ۹۰ کیلومتری تیراندازیِ اصلی، توانست مظنون را در یک توقفگاه بین‌راهی محاصره کند و از پای در بیاورد.

متاسفانه یکی از نیروی RCMP به نام هایدی استیونسن، که دو فرزند داشت و سابقه خدمتش به ۲۳ سال می‌رسید، در این حادثه تلخ جانش را از دست داد که عکس او را در زیر می‌بینید.

const-heidi-stevenson.jpg

سخنگوی پلیس سواره کانادا می‌گوید: «به نظر می‌رسد این فرد در ابتدای انگیزه‌ای داشته ولی در ادامه کاملا تصادفی عمل کرده. ما برای یافتن علل این فاجعه، باید تحقیقات زیادی درباره پیش‌زمینه‌ها و رویدادها انجام دهیم.» قاتل یک دندان‌ساز بوده که نیروهای پلیس مشغول بازرسی از خانهٔ او هستند.

خط سیر اتفاقات مهم این تیر اندازی از شنبه شب تا ظهر یکشنبه به شکل زیر بوده است:

timeline-of-nova-scotia-deaths.jpg

منبع: CBC

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید