Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,094
Total deaths
Updated on January 24, 2021 10:33 pm
63,668
Total active cases
Updated on January 24, 2021 10:33 pm
747,383
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 10:33 pm

آیا اوج شیوع کروناویروس در آلبرتا اواسط ماه می خواهد بود

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

مسئولان آلبرتایی براساس مدل‌های آماری اطلاعات جدیدی را درباره شیوع COVID-19 در سطح استان منتشر کرده‌اند.

پیش از این در تاریخ 7 اپریل وزارت خدمات بهداشتی آلبرتا دو مدل به نام‌های سناریوی probable و سناریوی elevated را برای شیوع بیماری منتشر کرده بود.

براساس  سناریوی probable تا آخر تابستان حدود 800،000 شهروند به بیماری مبتلا شده و بین 400 تا 3،100 نفر جان خود را از دست خواهند داد. پیک کروناویروس نیز اواسط ماه می رخ می‎‌دهد.

سناریوی elevated زمان پیک کروناویروس را اوایل ماه می پیشبینی کرده و یک میلیون مبتلا و بین 500 تا 6،600 مرگ را متصور شده است.

خوشبختانه شهروندان آلبرتا با توجه به نکات بهداشتی و رعایت محدودیت‌های قرنطینه توانسته‌اند تا حد زیادی مانع از انتشار ویروس شوند. به همین دلیل در تاریخ 28 اپریل اداره بهداشت آلبرتا اقدام به انتشار سناریوی جدیدی تحت عنوان low کرد.

سناریوی low پیشبینی می‌کند که در روز اوج بیماری تنها 298 بیمار نیاز به بستری در بیمارستان داشته و وضعیت 95 بیمار نیز خطرناک باشد.

بنا بر اعلام مسئولان استانی در حال حاضر احتمال وقوع سناریوی low بیشتر است.

جیسون کنی در اینباره گفت: داده‌های آماری نشان داده‌اند که اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع بیماری در استان موثر بوده‌اند، اما همچنان باید هوشیار باشیم. ما همچنان به تهیه مدل‌های جدیدتر ادامه می‌دهیم تا از آمادگی سیستم درمانی در مقابل بیماری مطمئن شویم.

او در ادامه افزود: هرچند هنوز راه درازی تا بازگشت به شرایط عادی در پیش هست اما اعضای دولت دائما در تلاشند تا به بی‌خطرترین شکل ممکن اقتصاد آلبرتا را بازگشایی کنند. شهروندان نیز باید نکات بهداشتی را کاملا رعایت کرده و به توصیه‌های اداره بهداشت عمل کنند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن چرخ‌‌های اقتصاد استان را دوباره به حرکت در آوریم.

هر سه مدل مذکور زمان به اوج رسیدن بیماری در آلبرتا (بیشترین تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها) را اواسط ماه می پیشبینی کرده‌اند. پیک بیماران بستری در بخش ICU نیز قدری پس از آن رخ خواهد داد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید