Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,558
Total deaths
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
5,016
Total active cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
1,427,572
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm

آیا اوج شیوع کروناویروس در آلبرتا اواسط ماه می خواهد بود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

مسئولان آلبرتایی براساس مدل‌های آماری اطلاعات جدیدی را درباره شیوع COVID-19 در سطح استان منتشر کرده‌اند.

پیش از این در تاریخ 7 اپریل وزارت خدمات بهداشتی آلبرتا دو مدل به نام‌های سناریوی probable و سناریوی elevated را برای شیوع بیماری منتشر کرده بود.

براساس  سناریوی probable تا آخر تابستان حدود 800،000 شهروند به بیماری مبتلا شده و بین 400 تا 3،100 نفر جان خود را از دست خواهند داد. پیک کروناویروس نیز اواسط ماه می رخ می‎‌دهد.

سناریوی elevated زمان پیک کروناویروس را اوایل ماه می پیشبینی کرده و یک میلیون مبتلا و بین 500 تا 6،600 مرگ را متصور شده است.

خوشبختانه شهروندان آلبرتا با توجه به نکات بهداشتی و رعایت محدودیت‌های قرنطینه توانسته‌اند تا حد زیادی مانع از انتشار ویروس شوند. به همین دلیل در تاریخ 28 اپریل اداره بهداشت آلبرتا اقدام به انتشار سناریوی جدیدی تحت عنوان low کرد.

سناریوی low پیشبینی می‌کند که در روز اوج بیماری تنها 298 بیمار نیاز به بستری در بیمارستان داشته و وضعیت 95 بیمار نیز خطرناک باشد.

بنا بر اعلام مسئولان استانی در حال حاضر احتمال وقوع سناریوی low بیشتر است.

جیسون کنی در اینباره گفت: داده‌های آماری نشان داده‌اند که اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع بیماری در استان موثر بوده‌اند، اما همچنان باید هوشیار باشیم. ما همچنان به تهیه مدل‌های جدیدتر ادامه می‌دهیم تا از آمادگی سیستم درمانی در مقابل بیماری مطمئن شویم.

او در ادامه افزود: هرچند هنوز راه درازی تا بازگشت به شرایط عادی در پیش هست اما اعضای دولت دائما در تلاشند تا به بی‌خطرترین شکل ممکن اقتصاد آلبرتا را بازگشایی کنند. شهروندان نیز باید نکات بهداشتی را کاملا رعایت کرده و به توصیه‌های اداره بهداشت عمل کنند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن چرخ‌‌های اقتصاد استان را دوباره به حرکت در آوریم.

هر سه مدل مذکور زمان به اوج رسیدن بیماری در آلبرتا (بیشترین تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها) را اواسط ماه می پیشبینی کرده‌اند. پیک بیماران بستری در بخش ICU نیز قدری پس از آن رخ خواهد داد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید