Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 11:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am

سکوت طولانی ترودو درباره برخورد ترامپ با معترضان امریکایی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو تمایلی ندارد که افکار و نظراتش درباره رفتار و لحن ترامپ در قبال معترضان امریکایی را بیان کند.

رئیس‌جمهوری امریکا در روزهای اخیر تهدید کرده که اگر فرمانداران ایالت‌های امریکا از گارد ملی برای جمع کردن تظاهرات استفاده نکنند، او ارتش مسلح امریکا را به میدان خواهد آورد.

دوشنبه پلیس واشینگتن گروهی از تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز را با استفاده از گاز اشک‌آور و برخورد فیزیکی، متفرق کرد تا ترامپ بتواند برای گرفتن عکس ریاست‌جمهوری پیاده از کاخ سفید به کلیسای رئسای‌جمهوری برود. حرکتی که صاحب‌نظران آن را یک پروپاگاندای تبلیغاتی توصیف کرده‌اند.

اما یک روز بعد خبرنگاری نظر ترودو درباره رفتار پلیس امریکا با تظاهرکنندگان و پیام ترامپ برای معترضان را جویا شد، و پرسید که اگر ترودو سکوت کند چه پیامی برای دنیا می‌فرستد؟

ترودو ۲۱ ثانیه مکث کرد و ساکت ماند تا افکارش را جمع کند و سپس در پاسخش، هیچ نامی از ترامپ نیاورد.

ترودو گفت: «همه ما بُهت و وحشت وقایع امریکا را دنبال می‌کنیم. وقتش رسیده که مردم را با هم متحد کنیم و همزمان به حرف آنها گوش کنیم. وقتش رسیده که بفهمیم چرا با وجود پیشرفت‌های چند سال و چند دههٔ اخیر، هنوز بی‌عدالتی ادامه دارد.»

«ما کانادایی‌ها هم باید از این فرصت استفاده کنیم، ما هم چالش‌های خودمان را داریم، سیاه‌پوستان کانادا نیز هدف نژادپرستی هستند و هر روز آن را در زندگی‌شان لمس می‌کنند.»

وقتی دوباره خبرنگار نظر ترودو درباره رفتار و گفتار ترامپ را جویا شد، ترود گفت:

«شغل من به عنوان نخست وزیر کانادا این است که از شهروندان کشورم و منافع و ارزش‌های آنها حمایت کنم. این همان کاری است که از اولین روز کرده‌ام و آن را ادامه می‌دهم.»

ترودو قبلا هم در صحبتی در پارلمان گفته بود: «ما فقط همسایه‌های نگرانی نیستیم که اتفاقات امریکا را تماشا می‌کنند، ما بخشی از این وقایع هستیم.»

پر واضح است که نخست وزیر کانادا تمایلی ندارد که در این بحبوحه حرفی بزند که او را در تقابل مستقیم با ترامپ قرار می‌دهد.

منبع: Global News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید