Saturday, January 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

17,729
Total deaths
Updated on January 16, 2021 1:08 am
76,067
Total active cases
Updated on January 16, 2021 1:08 am
695,707
Total confirmed cases
Updated on January 16, 2021 1:08 am

سکوت طولانی ترودو درباره برخورد ترامپ با معترضان امریکایی

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آیا با امتیاز CRS پایین بایستی وارد Express Entry شویم؟

آیا در بین کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می‌کنند که نباید پروفایل Express Entry بسازند و بخت خود را بیازمایند؟ شاید...

امید کلگری برای میزبانی رقابت‌های جهانی اسکی و اسنوبورد

کلگری قصد دارد برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی اسکی و اسنوبورد در ماه فوریه اقدام کند. بنابراین بهترین ورزشکاران این دو رشته ورزشی ممکن...

گذرنامه کانادایی یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان

گذرنامه کانادایی به عنوان یکی از 20 گذرنامه قدرتمند جهان شناخته می‌شود. شاخص گذرنامه که توسط Arton Capital ایجاد شده است، لیستی از قدرتمندترین گذرنامه‌ها...

اخراج ۱۷۰۰ کارمند ایر کانادا و کاهش پروازهای این شرکت هواپیمایی

ایر کانادا در حالی که پروازهای سه ماهه اول 2021 را کاهش می‌دهد، تقریباً 1700 کارمندش را اخراج می‌کند. بیانیه‌ای که تحت عنوان « تنظیم...

هینشاو: آلبرتا از انتشار عمده COVID-19 در ایام تعطیلات جلوگیری کرد

آلبرتا، پس از تعطیلات، شاهد افزایش شیوع COVID-19 جدید نبوده است. این امر باعث شد دکتر دینا هینشاو از اکثریت ساکنان بخاطر پیروی از...

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو تمایلی ندارد که افکار و نظراتش درباره رفتار و لحن ترامپ در قبال معترضان امریکایی را بیان کند.

رئیس‌جمهوری امریکا در روزهای اخیر تهدید کرده که اگر فرمانداران ایالت‌های امریکا از گارد ملی برای جمع کردن تظاهرات استفاده نکنند، او ارتش مسلح امریکا را به میدان خواهد آورد.

دوشنبه پلیس واشینگتن گروهی از تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز را با استفاده از گاز اشک‌آور و برخورد فیزیکی، متفرق کرد تا ترامپ بتواند برای گرفتن عکس ریاست‌جمهوری پیاده از کاخ سفید به کلیسای رئسای‌جمهوری برود. حرکتی که صاحب‌نظران آن را یک پروپاگاندای تبلیغاتی توصیف کرده‌اند.

اما یک روز بعد خبرنگاری نظر ترودو درباره رفتار پلیس امریکا با تظاهرکنندگان و پیام ترامپ برای معترضان را جویا شد، و پرسید که اگر ترودو سکوت کند چه پیامی برای دنیا می‌فرستد؟

ترودو ۲۱ ثانیه مکث کرد و ساکت ماند تا افکارش را جمع کند و سپس در پاسخش، هیچ نامی از ترامپ نیاورد.

ترودو گفت: «همه ما بُهت و وحشت وقایع امریکا را دنبال می‌کنیم. وقتش رسیده که مردم را با هم متحد کنیم و همزمان به حرف آنها گوش کنیم. وقتش رسیده که بفهمیم چرا با وجود پیشرفت‌های چند سال و چند دههٔ اخیر، هنوز بی‌عدالتی ادامه دارد.»

«ما کانادایی‌ها هم باید از این فرصت استفاده کنیم، ما هم چالش‌های خودمان را داریم، سیاه‌پوستان کانادا نیز هدف نژادپرستی هستند و هر روز آن را در زندگی‌شان لمس می‌کنند.»

وقتی دوباره خبرنگار نظر ترودو درباره رفتار و گفتار ترامپ را جویا شد، ترود گفت:

«شغل من به عنوان نخست وزیر کانادا این است که از شهروندان کشورم و منافع و ارزش‌های آنها حمایت کنم. این همان کاری است که از اولین روز کرده‌ام و آن را ادامه می‌دهم.»

ترودو قبلا هم در صحبتی در پارلمان گفته بود: «ما فقط همسایه‌های نگرانی نیستیم که اتفاقات امریکا را تماشا می‌کنند، ما بخشی از این وقایع هستیم.»

پر واضح است که نخست وزیر کانادا تمایلی ندارد که در این بحبوحه حرفی بزند که او را در تقابل مستقیم با ترامپ قرار می‌دهد.

منبع: Global News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید