Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

جنگ با آتش در بخش‌هایی از بریتیش کلمبیا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

از عصر یکشنبه ۳۹ آتش‌سوزی فعال در مناطق مختلف بریتیش کلمبیا جریان دارد که البته هیچ‌یک تهدیدی جدی برای امنیت عمومی نیست.

سازمان آتش‌نشانی بریتیش کلمبیا گفته طوفان اخیر که جریان هوای گرم و خشک را در سراسر بریتیش کلمبیا پراکنده کرده، ریسک آتش سوزی را در برخی از مناطق این استان افزایش داده است.

مقامات سازمان آتش‌نشانی در طول این آخر هفته درخواست عمومی برای گزارش هر نوع دود و شعله‌ی آتش داده بودند که به ثبت ده‌ها مورد آتش‌سوزی محلی جدید در بریتیش کلمبیا منجر شد.

طبق گفته سازمان آتش‌نشانی بریتیش کلمبیا، احتمالا ۲۲ مورد از این آتش‌سوزی‌ها ناشی از رعد و برق و توفان هستند. از عصر یکشنبه تا به‌حال، در مجموع ۳۹ آتش سوزی فعال در استان و عمدتا در مناطق جنوبی رخ داده است.

همان‌طور که گفته شد، هیچ‌کدام از آتش‌سوزی‌ها تهدید بالقوه ای برای امنیت عمومی ایجاد نکرده است. دو مورد از بزرگ‌ترین آن‌ها، یکی آتش‌سوزی Solco Creek در ۲۷ کیلومتری شمال شرقی الیور است که منطقه‌ای به مساحت تقریبی ۱۳.۸ هکتار را درگیر کرده است. این مورد آتش‌سوزی در دسته‌بندی آتش‌سوزی‌های خارج از کنترل طبقه‌بندی می‌شود.

مورد دیگر این آتش‌سوزی‌ها در نزدیکی Green Mountain در جزیره ونکوور است که چیزی حدود ۱۶ هکتار تخمین زده می‌شود و این نوع نیز در دسته‌بندی آتش‌سوزی‌های خارج از کنترل طبقه‌بندی می‌شود.

بعد از ظهر یکشنبه نیز گزارشی داده شده است مبنی بر یک آتش‌سوزی جدید دیگر در نزدیکی Rose Valley Reservoir در حدود ۱۰ کیلومتری شمال شرقی کلیونا.

افسر اطلاعات سازمان آتش‌نشانی کاملوپس، Gagan Lidhran گفت: این آتش‌سوزی به‌صورت گسترده‌ای از بزرگراه ۹۷ قابل مشاهده بود. وی افزود که تماس‌های بی‌شمار مردم باعث شد آتش‌نشانان واکنش سریعی داشته باشند اما هنوز هم آتش از کنترل خارج است. خانم Lidhran اضافه کرد: “ما واقعا از عموم مردم به‌خاطر پشتکار و دقت آن‌ها قدردان و سپاس‌گزاریم.”

هوای گرم و خشک

توفان اخیر و جریان هوای گرم و خشک در سراسر بریتیش کلمبیا باعث آتش‌سوزی‌های گسترده و خطرناکی در برخی مناطق شده است.

خانم Lidhran گفت میزان این خطر در برخی مناطق آتش گرفته‌ی کاملوپس به درجه‌ی متوسط و حتی زیاد می‌رسد. وی افزود: مردم باید نگاهی به قوانین ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های آتش در استان داشته باشند و برای اردو زدن آماده باشند. خانم Lidhran گفت: “هرگاه هوای گرم و خشک در معرض درختان و مواد سوختی‌ای مختلف قرار می‌گیرد که به تازگی خشک شده‌اند، همیشه خطر آتش‌سوزی وجود دارد.” وی افزود: “ما همیشه به عموم مردم اخطار می‌دهیم كه اگر در Crown land هستید، همواره اطمینان حاصل کنید که یک بیل‌، هشت لیتر آب و یک کپسول آتش‌نشانی در اطراف محل کمپ خود داشته باشید.”

 

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید