Tuesday, March 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,276
Total deaths
Updated on March 9, 2021 3:42 am
30,332
Total active cases
Updated on March 9, 2021 3:42 am
890,698
Total confirmed cases
Updated on March 9, 2021 3:42 am

نیمی از کانادایی‌ها سال ۲۰۲۰ را بدترین سال زندگی‌شان نامیده‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بازار مسکن کلگری داغ، قیمت‌ها رو به افزایش

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى با افزایش معاملات در همه بازه‌های قیمتی، تعداد کل معاملات در ماه فوریه به ۱۸۳۶ واحد رسید،...

کارت‌های بهداشت آلبرتا مدرن می‌شوند

بزودی شهروندان آلبرتا با کارت‌های کاغذی بهداشت خداحافظی خواهند کرد. هفته گذشته بخشی از بودجه استانی در اختیار Service Alberta قرار گرفت تا سیستم‌ ثبت...

بازگشت جشنواره کلگری استمپید در تابستان

یک خبر خوب برای هر کسی که با لغو کلگری استمپید در سال گذشته غمگین شده است – برنامه‌ریزی ۲۰۲۱ این جشنواره در حال...

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا

دانشگاه تورنتو یک‌بار دیگر با امتیازهای بالای خود در رتبه نخست قرار گرفت. این دانشگاه در پنج رشته تحصیلی جامع از جمله هنر و علوم...

پنج افشاگری بزرگ پرینس هری و مگان در مصاحبه با اوپرا وینفری

بالاخره انتظارها به سر رسید و مصاحبه پرینس هری و مگان مارکل با اوپرا یکشنبه، ۷ مارچ پخش شد. این مصاحبه صمیمی اولین گفتگوی دوک...

در این روزهای کرونایی، سال ۲۰۲۰ را چطور می‌بینید؟ سالی که جهان در آن درگیر قرنطینه و کرونا شده است، درگذشت Kobe Bryant را تجربه کرده‌ایم، ازدواج‌ها، مراسم شادی و جشنواره‌های مهم به تعویق افتاده است، هر لحظه نقطه‌ای در جهان دچار آتش‌سوزی می‌شود و صدها مشکل دیگر.

اگر سال ۲۰۲۰ برای شما تا این لحظه بدترین چیزی است که می‌توانید به خاطر بیاورید، بدانید که تنها نیستید؛ زیرا طبق یک نظر‌سنجی جدید که شرکت کانادایی تحقیق و تفسیر بازاریابی Leger انجام داده‌است، مشخص شده که ۵۰ درصد از کل مردم کشور کانادا فکر می‌کنند سال ۲۰۲۰ بدترین سال زندگی آن‌هاست.

در این نظرسنجی، در مجموع کبک و بریتیش کلمبیا، خوش‌بین‌ترین استان‌های کشور در مورد سال ۲۰۲۰ بودند، زیرا تنها ۴۶ درصد از پاسخ‌دهندگان این شهرها سال ۲۰۲۰ را بدترین سال زندگی خود نامیده‌اند، و این عدد کمترین آمار گزارش‌شده در مقایسه با تمام استان‌ها بوده است.

بر طبق این نظرسنجی، شهروندان آلبرتا میانه‌رو دیده شدند؛ زیرا تقریبا ۵۰ درصد از آن‌ها گفتند که سال ۲۰۲۰ سال پر دست‌اندازی برایشان بوده است. مناطق Maritimes و Manitoba/Saskatchewan با‌هم به درصد ۵۳ رسیده‌اند و Ontario نیز با کسب درصد ۵۴ توانست مقام اول این نظر‌سنجی را در بدبینی نسبت به سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص دهد.

البته سن پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی نیز به وضوح در نتایج آن نقش داشته است؛ زیرا ۵۶ درصد از كانادایی‌های ۱۸ تا ۳۴ ساله گفته‌اند که ۲۰۲۰ بدترین سال زندگی آن‌ها است، در حالی كه با افزایش سن، این چشم‌انداز خشن نسبت به سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش یافته است. افراد شرکت‌کننده در سنین ۳۵ تا ۵۴ سال و حتی مسن‌تر از ۵۵ سال، با احترام، به ترتیب درصدهای ۴۹ و ۴۷ را کسب کردند.

پاسخ‌دهندگان در پاسخ به این سوال که چه چیزی ممکن است سالی بدتر از ۲۰۲۰ را رقم بزند گفتند که مرگ یک یار یا دوست عزیز، مشکلات شخصی (مانند استرس، اضطراب، عدم اطمینان در مورد آینده) و افسردگی، سه عامل مهم هستند.

با این وجود، کانادایی‌ها خوش‌بین‌تر از مردم آن‌طرف مرز هستند؛ حتی با وجود‌ این‌که ۴۳ درصد از کانادایی‌ها معتقدند که هنوز جهان با بدترین قسمت‌های این بیماری همه‌گیر آشنا نشده‌است! در همین نظرسنجی مشخص شد که ۵۸ درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند که سال ۲۰۲۰ بدترین سال زندگی آنها بوده، درصدی به مراتب بالاتر از مردم کانادا.

در تمام طول این نظرسنجی ۱۵۱۳ نفر کانادایی و ۱۰۰۳ نفر آمریکایی در بازه‌ی زمانی ۷ تا ۹ آگوست به پرسش‌نامه‌ی شرکت پاسخ داده‌اند. با استفاده از داده‌های سرشماری سال ۲۰۱۶ این داده‌های جدید نیز توسط تحلیل‌گران آمار‌ شرکت Leger با توجه به جنسیت شرکت‌کنندگان، سن، زبان گفتاری، منطقه، سطح تحصیلات و حضور یا عدم حضور کودکان در خانه به مقایسه گذاشته شده‌اند و نتایج این تحقیق، به عنوان یک نمونه‌ی دقیق از نگرش عمومی جمعیت کانادا به ثبت رسیده است.

 

تاثیرات سال ۲۰۲۰ در کانادا را می‌توانید از مطالب زیر دنبال کنید:

۲۰ چیزی که باعث می‌شوند در سال ۲۰۲۰ احساس پیری کنید

کانادا برترین کشور دنیا از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ با افزایش معاملات مسکن آغاز شد

در سال ۲۰۲۰ زندگی برای مردم کلگری گران‌تر می‌شود

 

منبع: Dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید