Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 7:13 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 7:13 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 7:13 pm

هشت روز متوالی در آلبرتا با بیش از 100 مورد جدید کروناویروس


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

روز پنج‌شنبه 3 سپتامبر، آلبرتا 130 مورد جدید کروناویروس گزارش داد، و به این ترتیب هشت روز متوالی است که در سطح استان تعداد موارد فعال در یک روز بیش از 100 مورد گزارش شده است. با احتساب موارد جدید، آمار کل آلبرتا به 1,415 مورد رسید.

اما خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته هیچ مرگی ثبت نشده است و به این ترتیب تعداد کل مرگ و میر تا کنون همان 242 مورد است.

دکتر دینا هینشاو به خبرنگاران گفت: همه ما مشتاقانه منتظر بازگشت به شرایط عادی گذشته هستیم اما برای مبارزه با  کوووید19 هنوز راه درازی در پیش داریم. پس نباید رعایت پروتکل های بهداشتی را دست کم بگیریم.

دکتر هینشاو همچنین از دو تغییر جدید در دستورات سازمان بهداشت استان ها خبر داد. اول این که کازینوها میتوانند بازی‌های رومیزی را از سربگیرند و دوم این که  چهارچوب‌های مراقبتی و لزوم قرنطینه افراد در مراکز نگهداری از افراد ناتوان تغییر خواهد کرد.

پیش از این  هر کسی که حتی  یک شب هم از آنجا خارج میشد باید به محض بازگشت به آنجا قرنطینه میشد. حالا لزوم قرنطینه به جای مدت زمان بیرون بودن آنها، به میزان خطرناک بودن خروج آنها(این که کجاها حضور داشتند) بستگی دارد.

هینشاو گفت شکایاتی دریافت کردیم مبنی براینکه افرادی فقط برای یک بعدازظهر بیرون می‌روند ولی در مراسم عروسی شرکت میکنند و قرنطینه هم نمی‌شوند، در حالی که برخی افراد فقط آخر هفته برای دیدن خانواده‌شان می‌روند و به هنگام بازگشت قرنطینه میشوند.

او گفت: ما انعطاف پذیری قوانین را در صورت پایین بودن ریسک ابتلا بیشتر میکنیم ولی شرایط و اصول مراقبت‌های عمومی را کاهش نمی‌دهیم. قوانین جدید از 17 سپتامبر اجرا میشود.

هینشاو همچنین اذعان کرد شاید والدین و دانش‌آموزان برای بازگشت به مدرسه در هفته آینده نگران باشند و گفت حتی خودش هم برای فرستادن بچه‌هایش به مدرسه نگران است.

او گفت: در میان چندین نسل، ما اولین والدینی هستیم که میخواهیم فرزندان‌مان را در یک پاندمی جهانی راهی مدرسه کنیم.

او هشدار داد که والدین باید برنامه‌ریزی محتاطانه‌ای داشته که در صورت ابتلای یکی از اعضای خانواده یا مشاهده علائم کروناویروس، اصول قرنطینه را رعایت کنند تا بچه‌ها آلوده نشوند. البته این چالش در خانواده‌های تک والدینی کمی دشوار است.

او از مردم خواست هنگام مشاهده علائم اصراری برای حضور در محل کار یا مدرسه نداشته باشند و گفت: ماندن در خانه بهترین انتخاب است و نشان میدهد که سلامتی خانواده و اطرافیان برای ما مهم است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید