Tuesday, March 2, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,017
Total deaths
Updated on March 2, 2021 6:58 am
30,430
Total active cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am
870,033
Total confirmed cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am

آمار اشتغال در ماه گذشته در آلبرتا افزایش چندانی نداشت


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جشنواره شکوفه‌های گیلاس ونکوور 2021

فستیوال شکوفه‌های گیلاس ونکوور (VCBF) را باید زیباترین رویداد سالانه شهر نامید. خوشبختانه امسال بار دیگر شاهد برگزاری این جشنواره تماشایی خواهیم بود. باز شدن...

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند. وزیر بهداشت...

اخراج 750 کارمند Best Buy Canada

شرکت Best Buy Canada صدها کارمند خود را به دلیل رشد فروش آنلاین و تمرکز بر گسترش فروش دیجیتالی اخراج کرده است. سخنگوی ارتباطات شرکت...

آخرین اخبار پاسپورت COVID-19 از زبان ترودو

جاستین ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با اشاره به نظرات موافق و مخالف درباره پاسپورت COVID-19 از نامشخص بودن وضعیت این برنامه خبر...

بلیت برندهٔ لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری در اونتاریو خریداری شده

چند شهروند اونتاریو امروز صبح ثروتمندتر از یکشنبه از خواب برخاستند. همانطور که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، جایزه ۷۰ میلیون دلاری لوتومکس این هفته قرعه‌کشی...

آلبرتا  در ماه آگوست تغییر اندکی در آمار اشتغال خود داشته، اگرچه شمار افراد متقاضی کار در این استان %1 کاهش نشان داده است. بر اساس آخرین بررسی‌های آمار نیروی کار در کانادا، آلبرتا و نیوبرانزویک، تنها استان‌هایی بودند که از این نظر افزایشی نداشتند و بیشترین افزایش مشاغل نیز در کبک و انتاریو گزارش شد.

بر اساس اظهارات Stats Can، با وجود عدم افزایش اشتغال، آمار استخدام کاهشی هم نشان نداد، ولی نرخ بیکاری با یک درصد کاهش به %11.8 رسید که علت آن به دلیل کاهش افرادی بود که در جستجوی کار بودند.

در حالی که استخدام در بخش منابع طبیعی در کل کشور کاهش نشان داد، بخش عمده‌ی این کاهش به Wild Rose Country مربوط می‌شد و 7,000 مورد از کلِ 9,000 مورد این صنعت در ماه گذشته، نیز متعلق به آلبرتا بود.

Stats Can در ادامه افزود:” هزینه‌های کلی نفت و گاز از جمله هزینه‌های مربوط به استخراج و ارزیابی نیز در سه ماه‌ی دوم نسبت به سه ماه‌ی اول %54 کاهش نشان داد. با این حال اشتغال در این صنعت هنوز هم نسبت به دوران پیش از پاندمی در ماه فوریه، به میزان %95.9 است. ”

در سطح ملی اشتغال در ماه آگوست %1.4 افزایش داشته ولی در ماه جولای این افزایش %2.4 بوده است. نرخ بیکاری نیز در ماه گذشته %0.7 کاهش نشان داد و به %10.2 رسیده است.

تعداد کانادایی‌هایی نیز که مشغول کار بوده امّا تنها نصف ساعات کاری معمول خود کار می‌کردند، 259 هزار مورد کاهش نشان داده که معادل % 14.6 کاهش در ماه آگوست است.

البته تعداد افرادی که در خارج از منزل مشغول به کار بودند نیز جهشی معادل 400 هزار نفر نشان داد.

Stats Can در ادامه افزود:” “تمامی افزایش اشتغال در ماه آگوست مربوط به کار تمام وقت بود که 206 هزار نفر (1.4٪ +) افزایش یافت، در حالی که تعداد کارگران نیمه وقت تغییر کمی نشان داد.”

بر اساس این گزارش در این هفته از آگوست (از 9ام تا 15ام)تعداد کارگران کانادایی متأثر از رکود اقتصادی ناشی از COVID-19  روی رقم 1.8 میلیون نفر ثابت ماند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید