Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 3:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 3:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 3:34 am

دانشجویان بین المللی تورنتو خواستار تغییر قوانین مهاجرت در دوران پاندمی کرونا هستند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

از آنجا که دانشجویان بین المللیِ فعلی و سابق ساکن تورنتو با بازار کاری روبرو هستند که هنوز نتوانسته از تأثیرات نامطلوب ناشی از پاندمی COVID-19 بهبود یابد، در گردهمایی‌ هفته گذشته خواستار تغییر قوانین مهاجرتی کانادا شدند. ده‌ها تظاهرات کننده در اولین رویداد برنامه ریزی شده، در دفتر معاون نخست وزیر Chrystia Freeland در تورنتو تجمع کردند.

دانشجویان می گویند که شرایط اخذ اقامت دائم کانادا برای فارغ التحصیلان بسیار سخت شده است و اختلال اقتصادی ناشی از بحران COVID-19 دستیابی به این شرایط را اساساً غیرممکن کرده است.

Sarom Rho  یکی از سازمان دهندگان این گردهمایی که رهبری کمپین اتحادیه دانشجویان مهاجر را بر عهده دارد، گفت این پاندمی مشکلات فارغ التحصیلان بین المللی را برای ورود به بازار کار کانادا دوچندان کرده است.

Rho  پیش از راهپیمایی روز شنبه گفت: “در طول بحران COVID-19 میلیون ها نفر در کانادا شغل و درآمد خود را از دست داده اند، اما این شرایط  برای دانشجویان مهاجر دشوارتر است و بدون شغل نیز، دانشجویان نمی توانند درخواست اقامت دائم کنند.”

Rho  در ادامه گفت: “مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی در حال حاضر قابل تمدید نیستند و این امر باعث می‌شود فارغ التحصیلانی که در دوران پاندمی از کار بیکار شده‌اند و یا موفق به یافتن کار نشدند، در وضعیت دشوارتری قرار بگیرند و فارغ التحصیلانی که در حال حاضر بیکار هستند، در صورتی که موفق به یافتن کاری تمام وقت و با دستمزد بالا قبل از اتمام تاریخ مجوز اقامت خود نشوند به اجبار باید کانادا را ترک کنند.”

درخواست این گروه از دولت های استانی و فدرال این است که مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی را تمدید کنند تا فارغ التحصیلانی که برای یافتن کار در دوران پاندمی تلاش می‌کنند فرصت کافی در اختیار داشته باشند.

تا عصر روز شنبه، دادخواست آنلاینی که در آن از دولت فدرال خواسته شده تا به مشکلاتی که دانشجویان بین‌المللی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند رسیدگی کند، بیش از 18,000 امضا دریافت کرده است. این درخواست بر مطالبات اصلی این کمپین، از جمله تمدید مجوزهای کار تأکید می کند. در این دادخواست آمده است: “ما از دولت فدرال می خواهیم به منظور حمایت از دانشجویان در این پاندمی جهانی که واقعیت حاکم بر تمام جوامع را منعکس می‌کند، تغییراتی فوری در قوانین اعمال کند.”

change immigration rule

همچنین در این درخواست آنلاین از دولت فدرال خواسته شده که به اعضای خانواده‌ی دانشجویان بین المللی مجوز کار اختصاص دهند و متناسب با تغییراتی که در تمامی هزینه‌های ملی اعمال شده شهریه‌های دانشگاه‌ها را نیز کاهش داده و به تمام مهاجران اجازه‌ی اقامت دائم دهند.

Rho گفت: بسیاری از فارغ التحصیلانی که اهل كشورهایی هستند كه در اثر بحران‌های اقتصادی و سایر بحران‌ها دیگر در طی پاندمی از پا درآمده‌اند هرگز نمی‌توانند به بازگشت به کشورشان فکر کنند. همچنین تأخیر در زمان بررسی مجوزهای اقامت باعث شده که دانشجویان بدون داشتن شماره‌ی بیمه بمانند و از یافتن شغل هم محروم شوند در حالی که حقیقتا می‌توان از این روند زمان‌بر صرفنظر کرد تا بر آینده‌ی دانشجویان اثر سوء نگذارد.

وی گفت: تظاهرات آخر هفته که خواستار اصلاحاتی ساده در این سیستم “تنبیهی” است تمام تلاش‌های دانشجویان را برای یافتن راهی جهت ماندن در کانادا پس از تحصیل ناکام می‌گذارد. در صورت وجود یک راه حل ساده مانند تمدید اجازه کار یا حتی ساده تر از آن، اعطای اقامت به همه مهاجران، تمام این تظاهرات‌ها و اعتراضات قابل پیشگیری‌اند.

نه Freeland و نه Marco Mendocino وزیر مهاجرت کانادا، در پاسخ به این درخواست واکنش سریعی نداشتند.

منبع:cicnews


دیدگاه

  1. مفت خوری تا کجا!؟ پاندمی رو بهونه میکنن که اقامت مفت بگیرن؟ خیلی ها هستن که از این دانشجوها کوالیفای تر هستند و در پروسه مهاجرت قراردارند. صرفا چون از یه دانشگاه احتمالا داغون پذیرش گرفتند، مقیم بشن؟!

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید