Tuesday, March 2, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,017
Total deaths
Updated on March 2, 2021 5:57 am
30,430
Total active cases
Updated on March 2, 2021 5:57 am
870,033
Total confirmed cases
Updated on March 2, 2021 5:57 am

10 چیزی که در مورد تغییر ساعت تابستانی این آخر هفته نمی‌دانستید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جشنواره شکوفه‌های گیلاس ونکوور 2021

فستیوال شکوفه‌های گیلاس ونکوور (VCBF) را باید زیباترین رویداد سالانه شهر نامید. خوشبختانه امسال بار دیگر شاهد برگزاری این جشنواره تماشایی خواهیم بود. باز شدن...

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند. وزیر بهداشت...

اخراج 750 کارمند Best Buy Canada

شرکت Best Buy Canada صدها کارمند خود را به دلیل رشد فروش آنلاین و تمرکز بر گسترش فروش دیجیتالی اخراج کرده است. سخنگوی ارتباطات شرکت...

آخرین اخبار پاسپورت COVID-19 از زبان ترودو

جاستین ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با اشاره به نظرات موافق و مخالف درباره پاسپورت COVID-19 از نامشخص بودن وضعیت این برنامه خبر...

بلیت برندهٔ لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری در اونتاریو خریداری شده

چند شهروند اونتاریو امروز صبح ثروتمندتر از یکشنبه از خواب برخاستند. همانطور که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، جایزه ۷۰ میلیون دلاری لوتومکس این هفته قرعه‌کشی...

زمان آن رسیده است که کل آخر هفته را به شکایت و اظهار ناراحتی بگذرانید. “عقب کشیدن زمان” برای تغییر ساعت تابستانی یا صرفه‌جویی در زمان نور روز پیش روی ماست.

برنامۀ زمانی صرفه‌جویی در زمان نور روز آخر این هفته تمام می‌شود، بنابراین شما متوجه خواهید شد که ساعت بیشتر لوازم الکترونیکی‌تان در ساعت 2 بامدادِ روز یکشنبه اول نوامبر با “عقب کشیدن زمان” تغییر کرده و یک ساعت عقب کشیده می‌شود.

در حالی که ما به گفتن ” یادت نره که ساعتت را تغییر بدی” عادت کردیم، تلفن‌های هوشمند محبوبمان آخر هفته این کار سخت را انجام خواهند داد.  به 2020 خوش آمدید.

تاریخ صرفه‌جویی در نور روز به همان اندازه که جدید است، پیچیده نیز هست. بنابراین برای کمک به توجیه چند روز خواب آلودگی که به زودی احساس خواهید کرد، در اینجا به چند نکته اشاره می‌شود که ممکن است در مورد این تغییر زمانی ندانید.

پایه‌گذار آن یک کلکسیونر حشره نیوزلندی است

جورج هادسون، یک بریتانیایی‌زادۀ نیوزلندی است که ایده صرفه‌جویی در زمان نور روز را در سال 1895 پیشنهاد داد. برای هادسون، به‌عنوان یک حشره‌شناس، ساعت‌هایی که بعد از کارش در روشنایی روز به‌ جمع‌آوری حشرات می‌پرداخت، بسیار با ارزش بودند. این امر دلیلی برای تغییر ساعت‌ها به منظور استفادۀ بیشتر از روشنایی روز در طول تابستان شد. در سال 1895، هادسون این ایده را به‌ صورت مقاله در انجمن فلاسفی ولینگتون معرفی کرد. او حتی توانست برای این ایده مدال K.Sidey را از آن خود کند.

اولین بار در ثاندر بِی، اونتاریو، پذیرفته شد

ثاندر بِی اولین شهری در کانادا بود که در سال 1908 که این روش را پذیرفت و عملی کرد.

در سراسر آلمان و اتریش-مجارستان پذیرفته شد

این دو کشور اروپایی در30 آوریل 1916 این برنامۀ تغییر زمانی را در سراسر کشور به‌صورت هماهنگ عملی کردند.

ایلات متحده یک ماه به این روش اضافه کرد… کانادا هم همین کار را انجام داد

صرفه‌جویی در زمان نور روز در اکتبر تمام می‌شد، تا اینکه در سال 1986 آن را به نوامبر تغییر دادند. هر دو صنعت آب‌ نبات هالووین و باربکیو از این تغییر سود بسیار زیادی کسب کردند- در حقیقت ، از آن زمان به بعد ، فروش کباب‌پز 100 میلیون دلار افزایش داشته است.

استفاده سراسری به دلیل بحران انرژی

کشورهای زیادی به دلیل بحران جهانی انرژی شروع به پذیرش روش صرفه‌جویی در زمان نور روز در دهه 70 میلادی کردند. نور روز بیشتر = چراغ کمتر.

صرفه‌جویی- نه صرفه‌جویی‌ها

در حالی که این روش با نام “صرفه‌جویی‌های زمان نور روز” شناخته می‌شود، اما نام رسمی آن در حالت مفرد یعنی “صرفه‌جویی در زمان نور روز” است.

ایلات متحده یک مرتبه به مدت 15 ماه از صرفه‌جویی در زمان نور روز استفاده کرد

در سال 1974، زمانی که بحران انرژی در اوج خودش بود، ریچارد نیکسون، رئیس جمهور وقت آمریکا قانون اضطراری صرفه‌جویی در انرژی در زمانِ صرفه‌جویی در نور روز را امضا کرد. این قانون باعث شد که ایالات متحده از ژانویه 1974 تا آوریل 1975 در DST قرار بگیرد.

بخش‌هایی از بریتیش کلمبیا صرفه‌جویی در نور روز را رعایت نمی‌کنند

ناحیه Peace River (که شامل چت‌ویند، داسون گریک، هادوسنز هوپ، فورت سنت جان، تیلور و تامبلور ریج می‌شود) در منطقه‌ای با زمان کوه قرار دارد و ساکنین این مناطق ساعت‌های خود را در بهار و زمستان تنظیم نمی‌کنند. منطقۀ کوتینای شرقی که شامل کرنبروک فِرنی، گولدن و اینورمیر می‌شود، با کلگری هم‌زمان است.

بعضی مناطق به‌صورت دائمی از صرفه‌جویی در زمان نور روز استفاده می‌کنند

آرژانتین، شیلی، ایسلند، سنگاپور، ازبکستان و بلاروس به‌صورت دائمی ساعت‌هایشان را جلو می‌کشند تا بتوانند  در مصرف نور روز هر روز و در نتیجه انرژی صرف‌جویی کنند.

عده‌ای خواهان لغو این برنامۀ زمانی هستند

بسیاری معتقدند که مزایای صرفه‌جویی در زمان نور روز کمتر از مضراتش است و خواهان لغو این برنامۀ زمانی هستند. در هر فرصتی که پیش بیاید، چندین دادخواست وجود دارد که از رهبران کانادایی درخواست لغو این برنامه را دارد.

به هر حال، کارهایتان را انجام دهید، بخوابید و یا حتی نخوابید. این آخر هفته زمان تغییر می‌کند، در هر صورت همۀ ما شکایت می‌کنیم… و تا 6 ماه دیگر شکایت‌ها و اظهار ناراحتی‌مان ادامه خواهد داشت.

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید