Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm

اولین کیت تست ۱-دقیقه‌ای HIV در کانادا به تایید رسمی رسید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

یک کمپانی خصوصی در کانادا تاییدیهٔ رسمی اداره بهداشت برای تولید انبوه و فروش تست سریع HIV خود را دریافت کرد.

bioLytical Laboratories در بیانیه‌ای نوشته که با دریافت تاییدیه دولت فدرال، حالا می‌تواند عرضه این تست یک-دقیقه‌ای بسیار دقیق را برای استفاده در سرتاسر کانادا شروع کند.

به این شکل هر کسی می‌تواند به آسانی و در خانه وضعیت خود را چک کند. کافی است یک قطره خون را بر روی کیت قرار دهید تا در ۶۰ ثانیه نتیجه‌ای با ۹۹٪ دقت بگیرید.

این کیت با نام INSTI® HIV Self Test فروخته خواهد شد و بخشی از برنامه این کمپانی برای معرفی تست‌های یک دقیقه‌ای (خانگی) برای بیماری‌های مُسری مثل HIV، هپاتیت C، سیفیلیس، و حالا کووید-۱۹ است.

در بیانیهٔ این کمپانی می‌خوانیم: «برخلاف تصور عمومی، شیوع HIV در کانادا همچنان در حال افزایش است. تخمین زده می‌شود که ۱۴٪ از افراد مبتلا به HIV در کانادا از بیماری خود اطلاعی ندارند.»

«از این رو معرفی تست خانگی HIV این فرصت را می‌دهد که بیماران ناآگاه، از وضعیت خود مطلع شوند و در نتیجه شیوع HIV کُندتر گردد.»

رابرت مَکی، مدیرعامل bioLytical می‌گوید: «راه پایان دادن به اپیدمی HIV یک چیز است و بس: تست کردن. با معرفی این تست ۱-دقیقه‌ای افراد از وضعیت خود مطلع خواهند شد، و مبتلایان به دنبال کسب اطلاع درباره بیماری و تصمیم‌های بهتر خواهند رفت.»

«تایید این تست توسط اداره بهداشت، حدودا یک سال پس از شروع استفاده آزمایشی در سه ناحیه از کانادا انجام شده است.»

این دوره آزمایشی با کمک بنیاد کاناداییِ تحقیق درباره ایدز (CANFAR)، و CIHR Centre for REACH 3.0 انجام شد و مدیر آن دکتر شان بی. رورک در مرکز راهکارهای شهری در بیمارستان سنت مایکل بود.

دکتر رورک می‌گوید: «ما از عرضهٔ این تست سریع بسیار خوشحالیم. مدت‌ها به دنبالش بودیم و بدون آن، قادر به پایان دادن به اپیدمی HIV در کانادا نیستیم.»

برای خرید آنلاین این کیت می‌توانید از ابتدای همین هفته اقدام کنید.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید