Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

بازدید پرنسس دایانا از ونکوور و SkyTrain


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

نزدیک به دو هفته است که فصل چهارم سریال تاج در نتفلیکس موجود است، در حالی که فصل‌های گذشته مربوط به حوادث به شدت جذاب اوایل سلطنت ملکه الیزابت بوده، فصل اخیر بیشتر به ازدواج پردردسر پرنسس دایانا و پرنس چارلز پرداخته است.

افرادی که این سریال را بیشتر تماشا کرده‌اند نیز می‌دانند که یک قسمت کامل این فصل به بازدید این زوج سطلنتی از استرالیا در سال 1983 اختصاص داده شده است.

با توجه به اینکه سفر این زوج به کانادا، که 3 سال بعد از سفرشان به استرالیا بود، نقطۀ عطف رابطۀ آنها نبوده است در این سریال مطرح نشده است. پرنسس دایانا در سال 1986، برای شرکت در Expo’86 (نمایشگاه سال 1986) به همراه چارلز ـ به عنوان نمایندۀ رئیس دولت ـ به ونکوور سفر کردند. به طور رسمی، در تاریخ 2 مه افتتاحیۀ نمایشگاه جهانی در استادیوم BC Place برگزار شد.

پرنسس دایانا و پرنس چارلز در حال سوار شدن در اسکای‌ترین جدید در ماه مه 1986، هنگام بازدید سلطنتی خود برای افتتاح نمایشگاه جهانی Expo ’86، (TransLink).

بر اساس TransLink، چارلز و دایانا هر دو سوار خط جدید Expo شدند ـ با توجه به اینکه فقط یک خط داشته است، بسیار ساده «اسکای‌ترین» نام‌گذاری شده است ـ بین ایستگاه‌های Waterfront و Patterson Station و سپس به ایستگاه Stadium برگشتند و همانجا پیاده شدند.

همانطور که در عکس نشان داده شده است، مارک اول  شماره 14 واگنی بوده است که دایانا و چارلز سوارش شدند.

اما تمام این سفر خوب پیش نرفت.

بر اساس گزارش آسوشیتد پرس در تاریخ 6 مه سال 1986، دایانای 24 ساله، هنگامی که به همراه چارلز از غرفۀ کالیفرنیا در محوطه باز نمایشگاه فالس کریک بازدید می‌کرد، بیهوش شد. به محض وقوع این حادثه رسانه‌ها از غرفه بیرون رانده شدند، اما او باردار نبود.

ظاهراً او در برخی از غرفه‌ها “احساس گرما می‌کرد” و پس از استراحتی کوتاه به هتل برگشت.

غرفۀ کالیفرنیا جزو 5 غرفۀ آخری بود که مورد بازدید آنها قرار گرفت. این زوج روز بعد به نمایشگاه برگشتند تا پیش از ترک بریتیش کلمبیا و پایان سفر 7 روزه‌شان از غرفه‌های بیشتری بازدید کنند.

سال بعد یعنی 1987، ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ از ونکوور بازدید کردند و مرکز نمایشگاه جهانی را به دنیای علم اختصاص داده شد. این ساختمان بین سال‌های 1987 و 1989 با 19 میلیون دلار بازسازی شده و گسترش پیدا کرده است و تبدیل به موزۀ علمی شده است.

در سال 1994 ملکه یک بار دیگر، برای تکمیل نقش خود در افتتاحیه رسمی بازی‌های مشترک‌المنافع (یک رویداد چند ورزشی بین‌المللی) که در ویکتوریا برگزار می‌شد، از بریتیش کلمبیا بازدید کرد.

SkyTrain، به ویژه Expo Line، ماه آینده سالگرد 35 خود را جشن می‌گیرد.

ملکه الیزابت دوم و پرنس فیلیپ در مراسم تخصیص دنیای علم در سال 1987. (دنیای علم)

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید