Tuesday, January 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,221
Total deaths
Updated on January 19, 2021 11:08 am
71,991
Total active cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am
718,373
Total confirmed cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am

تظاهرات جهانی و حمایت از کشاورزان معترض در هند

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

در هر شهری از کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، استرالیا – یا هر کشوری که دارای جمعیت پنجابی یا هندی باشد، ممکن است چندین تجمع اتومبیل یا تظاهرات را در مرکز شهر مشاهده کرده باشید. تا زمانی که برای خواندن علائم متوقف نشوید یا با معترضان صحبت نکنید، ممکن است مشخص نباشد که شما شاهد یک نمود محلی از یک پدیدۀ جهانی هستید.

هندی‌های خارج از هند و افراد با ریشه هندی در سرتاسر جهان، در حال تظاهرات در اعتراض به یک قانون جدید هستند که کشاورزان هند را بیش از حد تضعیف می‌کند، آنها را از حقوق شهروندی محروم کرده و تحت سلطه درمی‌آورد. این تظاهرات در حمایت از کشاورزان و 250 میلیون شهروند هند بوده است که درگیر بزرگترین اعتراض تاریخ بشریت شده‌اند.

در کانادا، هر رهبر مهم حزب – جاستین ترودو، ارین اوتول و جگمیت سینگ – در حمایت از اعتراضات کشاورزان هند صحبت کرده‌اند که خود امید به یک حل و فصل سریع و صلح آمیز است. در حالیکه کشاورزان در حال راهپیمایی به سمت پایتخت بوده‌اند، هند نیروهایش را جمع می‌کرده است. محاصره‌هایی انجام پذیرفته است، برخی جاده‌های بزرگراه برای مختل کردن راهپیمایی گود برداری و تخریب شده‌اند و در بسیاری از موارد، روی معترضان آب پاشیدند– این راهپیمایی از ترکیب چندین نسل، از کودکان تا افراد مسن، که مستقیماً از خانواده‌های تحت‌تأثیر بودند، تشکیل شده است.

در همین حین، با ایجاد ترافیک در شهرهای بزرگ خارج از هند و اعتراض جمعیت در مقابل کنسولگری‌های هند، برخی این سؤال را مطرح کرده‌اند که چرا باید در این کشورها مسئله‌ای از یک کشور دیگر که در آن سوی جهان قرار دارد، ایجاد شود.

بیشتر این تفسیر را می‌توان به عنوان بیگانه‌ستیزی ظریف و پنهان تشخیص داد، در حالی که سردرگمی عمومی نیز در مورد اینکه چرا هر کسی در اینجا باید به این مسئله اهمیت دهد وجود دارد. می‌توان اینطور توضیح داد که از میلیون‌ها آسیایی جنوبی که در آمریکای شمالی زندگی می‌کنند بخش قابل توجهی از هند مهاجرت کرده‌اند یا از آن تبارند. پیوندهای خانوادگی و ارتباط با زمین و روستاهای موروثی وجود دارد که از نسل‌های پیش تا کنون منتقل شده‌ است.

https://twitter.com/SaffronStudios/status/

فراتر از روابط بین جمعیت و تاریخ، یک ضرورت اخلاقی برای ما وجود دارد که باید از آنچه اتفاق می‌افتد و بر جهان تأثیر می‌گذارد آگاه باشیم. ما از نزدیک انتخابات ایالات متحده را تماشا کردیم، زیرا می‌دانیم نتیجۀ آن بر زندگی همۀ ما تأثیر می‌گذارد. به همین ترتیب، کشاورزان خانوادۀ پنجاب بیشترین موضع را با بقیۀ کشاورزان هند و به صورت غیرمستقیم با کشاورزان کوچک در همۀ جای جهان دارند.

کشاورزی تجاری در هند بسیار بزرگ است و از طریق جهانی‌سازی، شرکت‌های عظیم یکپارچه‌ای به وجود آمده‌اند که قدرت بی‌اندازه‌ای در آن سوی مرزها دارند و بر نحوۀ رشد و تحویل غذا در سراسر جهان تأثیر می‌گذارند. این موضوع نه تنها برای هند بلکه برای کل بشریت می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد.

بیشتر تولیدات کشاورزی هند توسط صاحبان زمین‌های کوچک انجام می‌شود که بیشترین تمرکز آن در پنجاب است – ایالتی که مدتهاست سبد نان هند به حساب می‌آید. اخیراً قوانین جدیدی وضع شده است كه که می‌تواند یک عمل چند صد سالۀ تجارت کشاورزی در هند را پشت سر بگذارد.

در حال حاضر کشاورزان قادر به کشت محصولات خود و فروش به کارگزاران در بازار هستند که به پنجابی به آرتیا معروف است. برای ثبات و حمایت از تولید محصولات کشاورزی، حداقل قیمت پشتیبای (MSP)  برای محصولاتشان تضمین شده است. بعلاوه، کشاورزان می‌توانند در سطح محلی با آرتیا تجارت کنند و به سرعت مبلغ محصولات خود را دریافت کنند و قادر به مذاکره و تعیین شرایط مناسب‌تر برای تأمین نیازهای‌شان هستند.

با این وجود، همۀ اینها در حال پایان یافتن است. قوانین جدید کشاورزی که توسط حزب حاکم BJP اعلام شده است، احتمالاً MSP و همچنین آرتیا – واسطه‌ها – را که در حال حاضر به عنوان سازندۀ بازار در تهیه محصولات و فروش به خریداران کار می‌کنند، حذف می‌کند. این لایحه جدید به زبان‌هایی ارائه شده است که از کارآیی و توانمندی صحبت می‌کند و «واسطه» را از بین می‌برد. گویا به این معنی است که کشاورزان می‌توانند با فروش مستقیم محصولاتشان به خریداران سود بیشتری بدست آورند.

واقعیت این است که تنها قدرت جمعی که کشاورزان هند داشته‌اند از طریق آرتیا به وجود آمده است. با حذف لایه میانی در بازار، آنچه باقی می‌ماند یک عدم تعادل گسترده در قدرت میان خریدار و فروشنده است. مقیاس این عدم تعادل در قدرت اینگونه است که شما بخواهید در حیاط پشتی خانۀ شخصی‌تان گوجه‌فرنگی کشت کنید و سپس بخواهید شرایطی را برای فروش گوجه فرنگی به Whole Foods (فروشگاه زنجیره‌ای خرده‌فروشی) القا کنید.

در این سناریو شما کاملاً در معرض توجه شرکت‌های بزرگ قرار خواهید داشت و اگر کل زندگی شما به این امر وابسته باشد، در یک موقعیت فوق‌العاده مبهم و بدون هیچگونه مراجعه قانونی قرار خواهید گرفت.

این عدم توازن قدرت در قوانین جدیدی که تصویب شده به عنوان اولین گام در جهت منافع شرکت‌های بزرگ شناخته می‌شود که باعث کاهش قیمت محصولات شده و کشاورزان مستقل را از زمین خود بیرون می‌راند و شرکت‌های عمده‌فروشی کشاورزی را در هند تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ما در یک اقتصاد جهانی زندگی می‌کنیم و بیشتر آن چیزی که شما مصرف می‌کنید از جای دیگری حاصل می‌شود. بنابراین، اگر می‌بینید که تظاهراتی در شهر شما اتفاق می‌افتد لطفاً بدانید و آگاه باشید که این افراد در مورد مشکلات فرقه‌ای یک سرزمین دور مشاجره نمی‌کنند.

این معترضان برای حمایت و قدرت بخشیدن به کشاورزان، تولیدکنندگان، کارگران بسیار در مزارع کوچک هند و سراسر جهان، افرادی که غذایی که می‌خورید را مهیا می‌کنند، با یکدیگر متحد شده‌اند.

برای هر کسی که علاقه‌مند به حمایت از این جنبش است، بهترین کاری که همۀ ما می‌توانیم انجام می‌دهیم اطمینان از روشن کردن وضعیت دشوار این کشاورزان و گسترش دادن پیام وحدت و عدالت آنها است. اگر با کاروانی از معترضین روبه‌رو شدید یا محتوای هشتگ #FarmerProtest یا #FarmerProtestChallenge را به اشتراک بگذارید و لطفاً حمایت خود را اعلام کنید. از آنجا که اعتراضات در هند یک جنبش مردمی گسترش یافته با مرکزیت دهلی است هیچ راهی برای اهدای کمک مستقیم یا حمایت از مردم منطقه وجود ندارد. با این وجود کشاورزان هندی به ما این موضوع را نشان دادند که تا وقتی سنت و معیشت آنها ازشان گرفته نشده است، می‌توانند از خودشان مراقبت کنند.

منبع: dailyhive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید