Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,558
Total deaths
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
5,016
Total active cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
1,427,572
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm

ابراز «ناامیدی» ترودو از سفر خارجی سیاستمداران کانادا در پَندمی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، از سفرهای خارجی برخی سیاستمداران —از جمله دو عضو حزب لیبرال کانادا— در بحبوحه پَندمیِ کووید-۱۹ شوکه شده و آن را مایه ناامیدی می‌داند.

در کنفرانس خبری دیروز، ترودو واضح گفت: «هیچ‌کس نباید برای تعطیلات به سفرِ خارجیِ تفریحی برود.»

«بسیاری از مردم فداکاری‌هایی بزرگتر از لغو سفر و تعطیلات انجام داده‌اند. گرفتن این تصمیم‌های مسئولانه از سوی مردم، بی‌دلیل نبوده است. آنها سهم خود را برای بهبود اوضاع ایفا کردند.»

وقتی از ترودو درباره سیاستمدارانی پرسیده شد که برخلاف توصیه دولت فدرال به خارج از کشور سفر کرده‌اند، او گفت:

«از کارشان ناامید شده‌ام و درک می‌کنم چرا مردم کانادا از این خبر ناراحتند، افرادی که باید الگوی مردم می‌بودند کارهایی کرده‌اند که همه ما را در معرض خطر بیشتر گذاشته است.»

فهرست سیاستمدارهایی که در هفته‌های اخیر سفر خارجی داشته‌اند بزرگتر شده و حالا دو عضو حزب لیبرال را هم در بر گرفته—البته آنها می‌گویند به خاطر مسائل خانوادگی از کشور خارج شده‌اند.

خانمِ کمال خیرا (Kamal Khera) عضو پارلمان از ناحیه Brampton West که دستیار پارلمانی وزیر توسعه بین‌الملل نیز هست، ۲۳ دسامبر به سیاتل در واشینگتن سفر کرده بود.

او دلیل این سفر را شرکت در مراسم خصوصیِ بزرگداشت عموی مرحومش اعلام کرده. اما خانم خیرا پس از بازخوردهای منفیِ این سفر، در ۳ ژانویه گفت که به خاطر این سهل‌انگاری از مقام پارلمانی‌اش کناره می‌گیرد.

آقای سمیر زوبری (Sameer Zuberi)، عضو پارلمان از کبِک نیز ۳ ژانویه در توییتی خبر از سفر خود به دِلاوِر برای بازدید از مادربزرگِ همسرش داد که در شرایط بغرنجی به سر می‌برده است.

زوبری که نمایندهٔ Pierrefonds—Dollard است هم این سفر را یک اشتباه خوانده و اعلام کرده که از تمام مقام‌های خود در کمیته‌های پارلمانی کناره‌گیری خواهد کرد.

آقای ترودو در کنفرانس خبری دیروزش تاکید کرد افرادی که در قرنطینه خانگی پس از بازگشت از سفرهای تفریحی به خارج هستند، مشمول دریافت مزایای بهبود پس از بیماری یا همان برنامهٔ CRSB نخواهند بود.

او گفت: «بگذارید روشن بگویم که CRSB چیست. قرار نیست مسافرانی که از خارج برگشته‌اند را پوشش بدهد. این برنامه برای حمایت از افرادی ست که بیماری باعث ترک شغلشان شده و کارفرما نیز آنها را پوشش نداده است.»

«هرگز قرار نبوده CRSB برای حمایت از قرنطینه‌شدگانی استفاده شود که از سفرهای تفریحیِ خارجی برگشته‌اند.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید