Wednesday, March 3, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,045
Total deaths
Updated on March 3, 2021 1:18 pm
30,252
Total active cases
Updated on March 3, 2021 1:18 pm
872,747
Total confirmed cases
Updated on March 3, 2021 1:18 pm

آغاز پیش‌فروش اینترنت ماهواره‌ای استارلینکِ کمپانی SpaceX در کانادا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

هتل‌های مجاز برای قرنطینه مسافران در کلگری

براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه به اجرا درآمده مسافران بین‌المللی ورودی به کشور باید علاوه بر همراه داشتن نتیجه منفی تست مولکولی...

انجام ورزش‌های سنگین در باشگاه‌های آلبرتا همچنان ممنوع است

مسئولین بهداشتی آلبرتا می‌گویند که هر چند انجام ورزش‌های سبک در مراکز ورزشی آلبرتا مجاز شده، ولی ورزش‌های سنگین همچنان ممنوع هستند. البته آنها مرز...

چهره تورنتو تا سال 2030 چه تغییراتی می‌کند؟

ساخت‌وساز بخشی جدایی‌ناپذیر از تورنتو محسوب می‌شود، اما در سال‌های آینده چهره شهر بیش از پیش دگرگون خواهد شد. آژانس معاملات مسکن Precondo با...

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در بهار توسط Weather Network

پیشبینی بلندمدت The Weather Network نشان می‌دهد بیشتر نواحی کانادا بهاری ملایم خواهند داشت.البته ورود دیرهنگام توده هوای سرد وجود دارد و در برخی...

کمپانی اسپیس‌اکس که ایلان ماسک آن را تاسیس کرده و هدایت می‌کند، پیش‌فروش اشتراک برای اینترنت ماهواره‌ای خود موسوم به StarLink را در کانادا آغاز کرده است.

فُرم ثبت‌نام از چند روز پیش در وبسایت Starlink منتشر شده و فعلا در هر منطقهٔ تحت پوشش تعداد محدودی اشتراک فروخته خواهد شد.

طبق اعلامیه این وبسایت «سفارش‌ها با اولویت زمانی انجام خواهند شد» پس هر چه زودتر ثبت‌نام کنید، زودتر استارلینک را در خانه خواهید داشت.

این کمپانی از چندی پیش در حال ارائه سرویس بتای خود در ایالات متحده و چند کشور دیگر است و برنامه‌اش «رسیدن به پوشش جهانی کامل در سال ۲۰۲۱» است.

طبق مطالب منتشر شده در صفحهٔ استارلینک در Reddit سفارش‌ها در کل دنیا پذیرفته می‌شوند ولی در این فاز شهروندان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مَنیتوبا، نیو برانزوْیک، نوا اسکوشیا، اونتاریو و ساسکاچوان در برنامهٔ تست بتا شرکت داده خواهند شد.

«در فاز بتا کاربران سرعتی بین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه خواهند داشت و در ماه‌های اولیه در بیشتر مناطق تاخیر ارسال/دریافت داده‌ها بین ۲۰ تا ۴۰ میلی‌ثانیه خواهد بود. در مقاطع کوتاهی نیز امکان قطع اتصال وجود دارد.»

انتظار می‌رود که با افزایش زیرساخت‌های شبکهٔ استارلینک به مرور ظرفیت و سرعت شبکه افزایش یابد.

اسپیس‌اکس در اکتبر ۲۰۲۰ مجوزهای لازم را از رگولاتور مخابراتی کانادا دریافت کرد. آن زمان بیش از ۲,۵۰۰ شهروند کانادایی با نگارش درخواست دسترسی، از CRTC خواستار صدور این مجوز شده بودند.

استارلینک با شبکه‌ای از ماهواره‌ها که در مدار پایین زمین حرکت می‌کنند به دنبال ارائه اینترنت پرسرعت جهانی به تمام مردم دنیا ست.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید