Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند.

وزیر بهداشت آدریان دیکس و دکتر پنی بَلم، سرپرست تیم اجرایی واکسیناسیون بریتیش کلمبیا نیز در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

دولت بریتیش کلمبیا برنامه واکسیناسیون COVID-19 را در ژانویه مطرح کرد و مقامات از آن برنامه به عنوان «بزرگترین و پیچیده‌ترین» برنامه ایمن‌سازی در تاریخ استان یاد کردند.

این برنامه چهار مرحله‌ای یک راهنما ارائه می‌دهد که از طریق آن زمان دریافت واکسن هر گروه سنی در استان مشخص می‌شود. تقریباً 7.4 میلیون دوز واکسن COVID-19 در فاصله آوریل تا پایان سپتامبر برای واجدین شرایط دریافت واکسن در بریتیش کلمبیا تجویز شده است.

در مرحله اول که در ماه دسامبر شروع شد، افرادی که در برابر این بیماری آسیب‌پذیر بودند و در معرض خطر مرگ قرار داشتند واکسن را دریافت کردند. این گروه شامل ساکنین آسایشگاه‌های مراقبت از سالمندان و جوامع بومی در معرض خطر می‌شد.

مرحله دوم که قرار بود در آخر فوریه شروع شود شامل کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و سالمندان بالای ۸۰ سال می‌شد.

در مرحله سوم که ماه آوریل شروع می‌شود افراد بین ۶۰ تا ۷۹ سال واکسیناسیون می‌شوند. افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای خاص هستند و کارکنان خط مقدم نیز در این مرحله ایمن‌سازی می‌شوند.

انتظار می‌رود مرحله چهارم در ماه جولای آغاز شود و جمعیت باقیمانده واجد شرایط ایمن‌سازی شوند. این مرحله با ایمن‌سازی افراد ۵۵ تا ۵۹ سال شروع می‌شود و سن افراد در دسته‌بندی‌های بعدی پنج سال کاهش می‌یابد.

این استان پیش از این اعلام کرده بود که ثبت ‌نام اولیه واکسن COVID-19 در ماه مارس آغاز می‌گردد. سن شروع واکسیناسیون افراد ۷۵ تا ۷۹ سال است و عموم مردم می‌توانند به صورت آنلاین یا تماس تلفنی برای دریافت واکسن ثبت نام کنند.

ماه گذشته هورگان گفت: « پاندمی COVID-19 همه ما را از طریق روش‌های بسیار سختی به چالش کشیده است. ما با قدرت، شجاعت و همدردی با پاندمی روبرو شده‌ایم و احساس می‌کنیم یک روز این بیماری را پشت سر بگذاریم.»

 

منبع: dailyhive

 
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید