Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

افتتاح ۳۲۵ داروخانه در انتاریو به منظور ارائه واکسن AstraZeneca در هفته آینده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

نخست‌وزیر داگ فورد روز چهارشنبه گفت با افزایش موجودی واکسن COVID-19، دولت انتاریو در حال تحویل واکسن به داروخانه‌ها و مراکز مراقبت‌های اولیه است. هفته آینده بیش از ۳۰۰ داروخانه در انتاریو افتتاح می‌شوند تا واکسن واجدین شرایط را تهیه کنند. افراد ۶۰ تا ۶۴ ساله واجد شرایط دریافت واکسن در مناطق خاص هستند.

فورد در بیانیه‌ای گفت: «ما در مبارزه با COVID-19 در شرف دستیابی به نقطه عطف مهمی هستیم، انتظار داریم دوزهای تجویزشده در یک روز به مرز یک میلیون نفر برسد و بتوانیم به واکسیناسیون در کشور ادامه دهیم.»

داروخانه‌های منتخب از روز چهارشنبه می‌توانند در سه منطقه بهداشت عمومی یعنی Toronto Windsor-Essex و Kingston، Frontenac، Lennox و Addington برای دریافت ۱۹۴،۵۰۰ دوز واکسن AstraZeneca /COVISHIELD نوبت رزرو کنند. ارسال واکسن به دیگر داروخانه‌های استان در برنامه‌ آینده قرار گرفته است.

بزرگسالان واجد شرایط ۶۰ تا ۶۴ سال که براساس سال تولد بین ۱۹۶۱-۱۹۵۱ قرار دارند و قصد دارند برای دریافت واکسن نوبت رزرو کنند می‌توانند برای یافتن داروخانه معتبر به وب‌سایت انتاریو مراجعه کرده و برای تعیین وقت قبلی با داروخانه تماس بگیرند.

همچنین دولت استانی برای انجام واکسیناسیون در مراکز مراقبت‌های اولیه و مراکز عمومی مانند مطب‌ پزشکان، در حال همکاری با واحدهای بهداشت عمومی است. این برنامه جدید از روز شنبه ۱۳ مارس در Hamilton، Toronto، Guelph، Peterborough، Simcoe-Muskoka و Peel آغاز می‌گردد.

لازم به ذکر است که مراکز مراقبت‌های اولیه پس از دریافت درخواست واکسیناسیون نوبت‌دهی نخواهند کرد، اما از ۱۰ مارس شروع به تماس با واجدین شرایط ۶۰ تا ۶۴ سال ساکن انتاریو کرده‌اند تا نوبت این افراد را ثبت کنند.

دولت انتاریو در حال آماده‌سازی مرحله دوم برنامه توزیع واکسن COVID-19 خود در ماه آینده است. اولویت این دولت واکسیناسیون جمعیت براساس سن و میزان روبه‌رویی با خطر این بیماری است.

در ماه جاری بیش از ۱۲۰ کلینیک واکسیناسیون همگانی در سراسر انتاریو افتتاح می‌گردد. این امر باعث افزایش ظرفیت تزریق تا ۱۵۰،۰۰۰ دوز در روز خواهد شد که مستقیماً به موجودی واکسن بستگی خواهد داشت.

 

منبع: Dailyhive

 
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید