Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

آمریکایی‌های که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند دیگر نیازی به استفاده از ماسک در فضای باز ندارند: CDC


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری (CDC) ایالات متحده دستورالعمل‌های جدیدی را برای افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند منتشر کرده است. این دستورالعمل‌ها به افراد واکسینه شده اجازه می‌دهد که بدون ماسک و بدون حفظ فاصله ۶ فوتی از یکدیگر، در فضاهای سرپوشیده با سایر افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند جمع بشوند.

همچنین این افراد می‌توانند بدون استفاده از ماسک در محیط‌های خارج از منزل جمع شوند و به فعالیت‌های خود ادامه دهند اما این دستورالعمل‌ها شامل مکان‌های خاص و پرتردد نمی‌‌شود.

به‌طور کلی افرادی به‌عنوان واکسینه‌شدهٔ کامل شناخته می‌شوند که دو هفته از دریافت دوز دوم واکسن Pfizer یا Moderna گذشته باشد و یا دو هفته از دریافت واکسن تک-دوز Johnson & Johnson’s Janssen گذشته باشد.

با وجود اینکه  محدودیت‌های زیادی برای افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند برداشته شده است اما هنوز هم توصیه می‌شود که در محیط‌های عمومی سرپوشیده و هنگام گردهمایی با افراد واکسینه نشده از ماسک استفاده کنند. به دلیل کنترل علائم کووید-۱۹ اجتماعات بزرگ داخل فضاهای سرپوشیده ممنوع است.

بر اساس گفته‌های محققان انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT)، فاصله شش فوتی می‌تواند خطر ابتلا از طریق سرفه و عطسه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، اما انتقال از طریق هوا که طیف وسیعی از مقیاس‌ها، کسرهایی از میکرون تا میلی‌متر، را در بر می‌گیرد متفاوت است.

این تحقیق نشان می‌دهد که آئروسل‌های (ذرات گرد و غبار معلق در هوا) سبک‌تر می‌توانند برای مدت طولانی‌تری در هوا معلق بمانند و مسافت بیشتری را طی کنند. براساس این تحقیق در برخی موارد خطر در معرض قرار گرفتن، از شش فوت تا ۶۰ فوت، می تواند یکسان باشد.

محققان در این پژوهش دریافتند که استفاده از ماسک در کنترل شیوع کووید-۱۹ نسبت به قرنطینه یا حفظ فاصله فیزیکی موثرتر است.

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید