Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

بریتیش‌کلمبیا: پروژه 4.15 میلیارد دلاری تونل جدید George Massey اجرا می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

با گذشت ده سال از لغو پروژه پل کابلی که قرار بود جایگزین تونل George Massey شود، حال دولت استانی قصد احداث یک مجموعه تونل جدید را دارد.

ساخت این تونل جدید و بدون عوارض بزرگراهی 4.15 میلیارد دلار هزینه داشته و از سال 2026 تا سال 2030 به طول می‌انجامد.

تونل‌های اصلی پروژه به موازات هم بوده و هرکدام دارای سه لاین عبور اتومبیل و دو لاین عبور اتوبوس‌ توندرو هستند. یک تونل کوچکتر با عرض پنج متر نیز برای عبور عابرین و دوچرخه‌سواران ساخته می‌شود.

این تونل 1,054 متر طول داشته و 660 متر آن از زیر رودخانه Fraser عبور می‌کند. همچنین برای کاهش هزینه‌ها در عمق یکسان با تونل فعلی حفر می‌گردد. تونل قدیمی نیز بین سال‌های 2030 تا 2032 برچیده خواهد شد.

براساس برنامه‌ریزی‌ها بزرگراه 99 از جنوب Oak Street Bridge تا Delta هم بهینه‌سازی‌های می‌شود. 6 میلون دلار برای احداث مسیر اختصاصی اتوبوس Bridgeport Road، هشتاد و هشت میلیون دلار برای توسعه تقاطع غیرهمسطح Steveston، هفت میلیون دلار برای افزایش پهنای بزرگراه 99 و بزرگراه 17 A و 36 میلیون دلار برای ساخت مسیر اتوبوس در حاشیه بزرگراه 99 هزینه خواهد شد. اجرای برخی از پروژه‌های بالا بزودی آغاز می‌شود.

احداث یک پل هشت لاین و کابلی راه‌حل دیگر دولت استانی بود که حدود 4.22 میلیارد دلار هزینه می‌بُرد (حدود 70 میلون دلار بیشتر از تونل). البته این پروژه دو سال زودتر به پایان می‌رسید و ساخت آن از 2024 تا 2028 طول می‌کشید.

علت زمان‌بر بودن احداث پروژه تونل وجود الزامات و ارزیابی‌های زیست‌محیطی جدید و دقیق برای آن است.

راب فلمینگ وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت بریتیش‌کلمبیا درباره این پروژه گفت:

«تونل جدید George Massey به بهبود جریان ترافیک کمک می‌کند و مسافرت با وسایل حمل‌ونقل عمومی، پای پیاده و دوچرخه را راحت‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. بعلاوه شهروندان می‌توانند بدون پرداخت صدها دلار عوارض سالیانه از آن استفاده کنند. ما سخت در تلاشیم تا پروژه مناسب برای منطقه را انتخاب کرده و با اجرای برنامه‌های بهینه‌سازی بزرگراه 99، شرایط ترافیکی ساکنین را بهبود بخشیم.»

فلمینگ در ادامه این مسیر را یک شاهراه تجاری مهم خواند که به اندازه پل 3.8 میلیارد دلاری Gordie Howe بین Windsor و Detroit و پل 4.2 میلیارد دلاری Champlain در مونتریال، اهمیت دارد.

تونل قدیمی این مسیر در سال 1959 ساخته شده و هم‌اکنون روزانه حدود 80,000 اتومبیل از آن عبور می‌کنند.

جورج هاروی شهردار دلتا نیز با خرسندی از پیشرفت این پروژه گفت: «این تونل به جامعه و اقتصاد ما کمک خواهد کرد. George Massey Crossing مزایای بسیاری برای ساکنین دلتا و منطقه دارد و از ترافیک شاهراه حیاتی بزرگراه 99 می‌کاهد. بسیار خوشحالم که با همکاری دولت استانی این پروژه زیرساختی با هدف بهبود جابجایی کالا، افراد و پیشرفت منطقه اجرا خواهد شد.»

برنامه‌ریزان پروژه معتقدند که خطوط اتوبوس تندرو بهترین گزینه برای ارائه خدمات به جمعیت پراکنده جنوب Fraser و دسترسی آن‌ها به ایستگاه Canada Line’s Bridgeport است. از اینرو بروزرسانی زیرساخت خطوط اتوبوس در شاهراه 99 در دستور کار می‌باشد.

اخیرا دولت استانی پروژه‌ای 40 میلیون دلاری با هدف بروزرسانی تونل قدیمی تا زمان ساخت تونل جایگزین را اجرا کرد. نصب چراغ‌های LED جدید و بهبود روشنایی تونل، نصب سیستم تهویه جدید، بهبود سیم‌کشی‌های تونل و اجرای سیستم‌ دفع پساب جدید ازجمله بخش‌های این پروژه بودند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید