Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

ارائه کارت‌ تأیید ایمن‌سازی به جای گذرنامه واکسن در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

آلبرتایی‌ها می‌توانند از کارت‌های چاپی برای اثبات واکسیناسیون خود در برابر کووید-19 استفاده کنند، اما هنوز قوانین مربوط به اثبات واکسیناسیون برای ورود به مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها و یا رویدادهای ورزشی در سراسر استان مشخص نیست.

جاستین براتینگا، سخنگوی وزارت کار، اقتصاد و نوآوری در بیانیه‌ای اعلام کرد آلبرتا از برنامه گذرنامه واکسن استان‌های دیگر پیروی نخواهد کرد.

به گفته لیزا گلاور، بهداشت آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند به زودی کارت واکسیناسیون خود را از حساب MyHealth Records چاپ کنند.

تا آن موقع ساکنان استان می‌توانند برگه تأییدی را که هنگام واکسیناسیون دریافت کرده‌اند مورد استفاده قرار دهند. گلاور از مردم آلبرتا خواست قوانین واکسیناسیون مرتبط با مکان‌هایی که قصد بازدید از آنها را دارند، مورد بررسی قرار دهند.

افزایش اخیر موارد ابتلا به کووید-۱۹ در این استان و مناطق دیگر کانادا، باعث شده برخی از حوزه‌های قضایی اقدامات پیشگیرانه‌تری را در خصوص گذرنامه واکسن در پیش بگیرند.

برنامه گذرنامه واکسن کبک در هفته آینده اجرا می‌شود و تأییدیه باید به صورت دیجیتالی بارگذاری شود.

از روز چهارشنبه، تنها افراد بالای 13 سالی که گذرنامه واکسن دارند می‌توانند وارد مکان‌های غیرضروری شوند که شیوع ویروس کووید-19 در آن بالا است.

این مکان‌ها شامل جشنواره‌ها، سالن‌های اجرای نمایش، استادیوم‌ها، کازینوها، سینماها، مراکز تناسب اندام، بارها و رستوران‌ها می‌شود. البته دسترسی به خدمات ضروری مانند مدارس محدود نخواهد بود.

در بریتیش کلمبیا نیز از 13 سپتامبر، افرادی که دارای «کارت واکسن بریتیش کلمبیا» هستند مجازند وارد مکان‌های غیرضروری با شیوع بالای کووید-19 شوند. از 13 سپتامبر تا 24 اکتبر اثبات واکسیناسیون با یک دوز برقرار خواهد شد و از 24 اکتبر باید دریافت دو دوز واکسن کووید-19 اثبات شود.

جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا، اجرای طرح گذرنامه واکسن را به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی افراد رد کرده است. دولت کنی به دلیل لغو سریع محدودیت‌های بهداشت عمومی مورد انتقاد قرار دارد.

اکنون قوانین بهداشتی بین مدارس، دانشگاه‌ها، مشاغل و تیم‌های ورزشی متفاوت است. تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در آلبرتا در حال افزایش است، به طوری که در روز پنجشنبه 1,112 مورد جدید گزارش شده است که این تعداد بالاترین میزان ابتلا از اواسط ماه مِی است.

بر اساس گزارش اداره بهداشت آلبرتا، روز پنجشنبه 308 بیمار مبتلا به کووید-19 در بیمارستان بستری بودند که در مقایسه با روز چهارشنبه با 284 بیمار، افزایشی 24 نفری داشته است. همچنین 64 نفر از این بیماران در ICU تحت درمان قرار دارند.

تعداد موارد فعال، بستری‌شدگان و بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند حدود یک سوم تعدادی است که استان در اوج موج گذشته شاهدش بود.

جیسون کنی به واکسیناسیون‌های داوطلبانه به عنوان راه خروج از همه‌گیری تاکید کرد و گفت قرعه‌کشی و جوایز دیگر توانسته است مردم آلبرتا را برای دریافت واکسن تشویق کند.

حدود 77٪ از ساکنان واجد شرایط (افراد بالای 12 سال) در آلبرتا حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند و 69٪ به طور کامل واکسینه شده‌اند.

منبع: globalnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید