نمایندگان دولت فدرال کانادا به چندین شهر در سطح کشور برای ارتباط با خانواده‌های قربانیان کشته شده در هواپیمای اکراینی که در ایران سقوط کرد، اعزام می‌شوند.

اکانت Global Affairs Canada، روز دوشنبه در توییتی اعلام کرد مقامات کنسولی در ونکوور، ادمونتون، وینیپگ، تورنتو، اتاوا و مونترال حضور دارند. این دپارتمان اعلام کرد نمایندگان برای پشتیبانی و همدردی با افراد خانواده این قربانیان اعزام شده‌اند.

همچنین یک صفحه‌ی وب اختصاصی برای تمام افراد در سراسر جهان ایجاد شده تا بتوانند اطلاعات بیشتری درباره پاسخ کانادا کسب کنند.

تمام ۱۷۶ سرنشین این پرواز جان به جان‌آفرین تسلیم کردند، هر آنچه درباره سرنشینان ایرانی-کانادایی سانحه هواپیمای اکراین می‌دانیم

مسئولان ایرانی پس از سه روز تکذیب خبرها درباره شلیک موشک به هواپیمای PS752 ، اعلام کردند که این هواپیما «به دلیل خطای انسانی» بر اثر شلیک پدافند هوایی کشور سرنگون شده است.

آژانس دولتی بررسی سوانح حمل و نقل کانادا (Transportation Safety Board) می‌گوید تیم محققان از کانادا به ایران اعزام شده‌اند، به این افراد اجازه بررسی و دانلود اطلاعات جعبه سیاه هواپیما داده شده است.

در تعطیلات آخر هفته گذشته در تمام کانادا افراد برای یادبود کشته‌شدگان جمع شدند و جاستین ترودو نیز در دانشگاه‌ آلبرتا سخنرانی کرد.

مبنع: DailyHive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید