Wednesday, January 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,448
Total deaths
Updated on January 20, 2021 5:29 pm
68,392
Total active cases
Updated on January 20, 2021 5:29 pm
724,995
Total confirmed cases
Updated on January 20, 2021 5:29 pm

کانادا، هواپیمای چارتر برای بازگرداندن شهروندانش از کشتی کروز دایموند پرینسس به ژاپن می‌فرستد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آموزش اسکیت روی یخ برای مبتدیان

یادگیری اسکیت روی یخ لزوما به مربی نیاز ندارد. کافیست با تجهیزات کافی به پیست رفته، تکنیک‌های ابتدایی را با حوصله تمرین کرده و...

انجام تست COVID-19 در فرودگاه بین‌المللی ادمونتون

از ماه فوریه، کانادایی‌هایی که پرواز بین‌المللی داشته‌اند و در حال بازگشت به فرودگاه بین‌المللی ادمونتون هستند، به تست COVID-19 در محل فرودگاه دسترسی...

هشدار ترودو به کانادایی‌ها: سفر خود را لغو کنید

نخست‌وزیر جاستین ترودو بار دیگر به کانادایی‌ها یادآوری کرد که بسیار مهم است زمستان امسال در خانه بمانیم و در طی همه‌گیری COVID-19 به...

شرکت‌های برتر خدمات اینترنت در کانادا

شرکت Ookla که در زمینه تست سرعت شبکه‌های ثابت و موبایل اینترنت در دنیا فعالیت می‌کند اخیرا گزارش سه‌ماهه پایانی سال 2020 کشور کانادا...

مجوز رسمی شهرداری کلگری برای بازگشت اسکوترهای برقی به خیابان‌ها

اسکوترهای برقی در سال‌های اخیر به یکی از وسایل جذاب برای سفرهای کوتاه شهری تبدیل شده‌اند و حالا رسما دوباره به کلگری برمی‌گردند. تاریخ استفاده از...

دولت کانادا برای بازگرداندن مسافران کانادایی کشتی مسافرتی تفریحی دایموند پرینسس که در حال حاضر در ژاپن و به خاطر بیماری کروناویروس در حالت قرنطینه به سر می‌برد، هواپیمای چارتر می‌فرستد.

این خبر روز شنبه طی یک بیانیه مشترک بین آقایان فرانسوا فیلیپ شامپاین وزیر امور خارجه، هارگیت ساجان وزیر دفاع و پتی هاجو وزیر بهداشت کانادا اعلام گردید.

در بیانیه آنها آمده که: این تصمیم را به خاطر شرایط فوق‌العاده‌ای که مسافران در کشتی پرینسس دایموند دارند و همچنین بار سنگینی که بر روی دوش سیستم بهداشت ژاپن قرار گرفته، اتخاذ کرده‌ایم.

این اقدام دولت کانادا به نوعی تغییر موضع زود هنگام در برابر تصمیم ترزا تام، که ریاست سازمان بهداشت عمومی این کشور مبنی بر این که نمی‌توان کانادایی‌های سوار بر این کشتی را با هواپیما به کشور بازگرداند، است.

اوایل روز شنبه خانم تام اعلام کرده بود که ۴ مقام دولتی کانادا برای بررسی وضعیت و کمک به کانادایی‌هایی که در ژاپن به سر می‌برند، به این کشور سفر خواهند کرد.

همان‌طور که قبلاً هم در خبرها اشاره کرده بودیم، کشتی پرینسس دایموند در حال حاضر در بندر یوکوهاما ژاپن قرنطینه شده است و جواب آزمایشات 5 مسافر کانادایی در آن مثبت اعلام شده بود. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر در این کشتی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ایالت متحده آمریکا نیز شنبه صبح اعلام کرد که شهروندان آمریکایی سوار بر این کشتی را به‌زودی از آن خارج خواهد کرد.

این پرواز، مسافران کانادایی را به پایگاه نیروهای کانادایی در ترنتون که در استان انتاریو قرار گرفته است، پیش دیگر کانادایی‌های بازگردانده شده از چین که در قرنطینه قرار گرفته‌اند، خواهد رساند.

در ادامه این بیانیه آمده است که تمامی کانادایی‌هایی که در سوار بر این کشتی هستند قبل از سوار شدن، کاملاً مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در صورت ابتلا به این بیماری، به بیمارستانی در ژاپن منتقل خواهند شد و از خدمات کنسولگری بهره‌مند خواهند گشت.

منبع: dailyhive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید