Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 10:53 am
85,946
Total active cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am
1,161,385
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am

کانادا، هواپیمای چارتر برای بازگرداندن شهروندانش از کشتی کروز دایموند پرینسس به ژاپن می‌فرستد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

دولت کانادا برای بازگرداندن مسافران کانادایی کشتی مسافرتی تفریحی دایموند پرینسس که در حال حاضر در ژاپن و به خاطر بیماری کروناویروس در حالت قرنطینه به سر می‌برد، هواپیمای چارتر می‌فرستد.

این خبر روز شنبه طی یک بیانیه مشترک بین آقایان فرانسوا فیلیپ شامپاین وزیر امور خارجه، هارگیت ساجان وزیر دفاع و پتی هاجو وزیر بهداشت کانادا اعلام گردید.

در بیانیه آنها آمده که: این تصمیم را به خاطر شرایط فوق‌العاده‌ای که مسافران در کشتی پرینسس دایموند دارند و همچنین بار سنگینی که بر روی دوش سیستم بهداشت ژاپن قرار گرفته، اتخاذ کرده‌ایم.

این اقدام دولت کانادا به نوعی تغییر موضع زود هنگام در برابر تصمیم ترزا تام، که ریاست سازمان بهداشت عمومی این کشور مبنی بر این که نمی‌توان کانادایی‌های سوار بر این کشتی را با هواپیما به کشور بازگرداند، است.

اوایل روز شنبه خانم تام اعلام کرده بود که ۴ مقام دولتی کانادا برای بررسی وضعیت و کمک به کانادایی‌هایی که در ژاپن به سر می‌برند، به این کشور سفر خواهند کرد.

همان‌طور که قبلاً هم در خبرها اشاره کرده بودیم، کشتی پرینسس دایموند در حال حاضر در بندر یوکوهاما ژاپن قرنطینه شده است و جواب آزمایشات 5 مسافر کانادایی در آن مثبت اعلام شده بود. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر در این کشتی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ایالت متحده آمریکا نیز شنبه صبح اعلام کرد که شهروندان آمریکایی سوار بر این کشتی را به‌زودی از آن خارج خواهد کرد.

این پرواز، مسافران کانادایی را به پایگاه نیروهای کانادایی در ترنتون که در استان انتاریو قرار گرفته است، پیش دیگر کانادایی‌های بازگردانده شده از چین که در قرنطینه قرار گرفته‌اند، خواهد رساند.

در ادامه این بیانیه آمده است که تمامی کانادایی‌هایی که در سوار بر این کشتی هستند قبل از سوار شدن، کاملاً مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در صورت ابتلا به این بیماری، به بیمارستانی در ژاپن منتقل خواهند شد و از خدمات کنسولگری بهره‌مند خواهند گشت.

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید