Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,067
Total deaths
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
63,794
Total active cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
746,660
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm

شیوع کووید-۱۹ در بین کارکنان یک کارخانه فرآوری مرغ در ونکوور

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

اداره بهداشت منطقه ساحلی ونکوور می‌گوید که ۲۸ نفر از کارکنان یک کارخانه فرآوری مرغ متعلق به United Poultry Company به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

این کارخانه در East Cordova Street است و مقامات آن را بسته‌اند.

دکتر پاتریشیا دالی می‌گوید که در ۱۹ آوریل، وقتی تست کرونای یکی از کارکنان این مرکز مثبت از کار در آمد، از او مصاحبه‌ای گرفتند و مشخص شد که در دوره بیماری در این کارخانه مشغول به کار بوده است.

سپس تیمی از اداره بهداشت به کارخانه رفت و با مشاهده علایم بیماری در برخی از کارکنان، از ۷۱ نفر دیگر هم آزمایش گرفت که نتیجه تست ۲۷ نفر مثبت بود و منجر به تعطیلی کامل کارخانه شد.

دکتر دالی می‌گوید: «شاید بیماران بیشتری در این کارخانه باشند، زیرا عده‌ای به خاطر بیماری بر سر کار نیامده بودند، ما وضعیت آنها را هم دنبال خواهیم کرد.»

تعطیلی این مرکز فرآوری مرغ تا ۱۴ روز دیگر نیز ادامه می‌یابد.

تحقیق درباره علت شیوع

دکتر دالی می‌گوید که این کارخانه زیر نظر آژانس بازرسی غذایی کانادا قرار داشته که معیارهای خودش درباره کووید-۱۹ را دارد. او می‌گوید که هنوز معلوم نیست آیا شیوع در جریان کار بوده یا در اتاق استراحتِ کارخانه.

«مشاهدات ما می‌گوید که عده‌ای از کارکنان به دستکش و پوشش پلاستیکی برای محافظت از صورت دسترسی داشته‌اند ولی طرح مراقبت از سلامت کارکنان، ناکافی بوده و به درستی اجرا نمی‌شده است.»

این کمپانی یک مرکز فرآوری دیگر هم دارد که اداره بهداشت ساحلی ونکور آن را بازرسی خواهد کرد. دکتر دالی می‌گوید که ارتباط فیزیکی بین این دو کارخانه نبوده ولی با این حال از دومی هم بازدید می‌شود.

محصولات کارخانه خطری ندارند

مقامات آژانس بازرسی غذایی کانادا می‌گوید که هیچ شواهدی از انتقال ویروس به واسطه غذاها وجود ندارد و محصولات توزیع شده از این کارخانه، از بازار جمع‌آوری نخواهند شد.

دکتر بانی هنری مدیر ارشد بهداشت بریتیش کلمبیا می‌گوید: «ما هیچ شواهدی نداریم که کووید-۱۹ با غذا یا محصولات غذایی یا بسته‌بندی آنها منتقل شده باشد.» اما با این حال مواد گوشتی بعد از خرید باید با دقت تمیز و سپس به خوبی پخته شوند تا احتمال بیماری صفر شود.

آقای بیل واندرسپک، مدیر اجرایی انجمن بازاریابی مرغ در بی.سی می‌گوید: «این شیوع یکی از بدترین کابوس‌های ما بود و امیدواریم اولین و آخرین کارخانه‌ای باشد که درگیر کووید-۱۹ می‌شود.»

قرار است کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی معیارهای اضافه‌ای را برای کاهش ریسک اجرا کنند ولی به گفته آقای واندرسپک هیچ مشکلی در تامین مایحتاج مردم به وجود نخواهد آمد.

منبع: CBC

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید