Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 10:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am

درمان کروناویروس: نتایج اولیهٔ ناامیدکنندهٔ داروهای Remdesivir و Hydroxychloroquine


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

پیش‌تر در پیکوبینو نوشتیم که دنیا منتظر تایید نتایج درمانی داروی Remdesivir برای کووید-۱۹ است و حالا خبر رسیده که امیدها واقع‌بینانه نبوده‌اند.

ابتدا به هیدروکسی کلوروکویین بپردازیم که پرزیدنت ترامپ مدت‌ها ست بدون هیچ پشتوانه علمی استفاده از آن را توصیه می‌کند و می‌گوید: «امیدوارم [پزشکان] از آن استفاده کنند، بگذارید بگویم، مگر چه چیزی برای از دست دادن داریم؟»

خیلی چیزها. پژوهشی در بین بازنشستگان ارتش ایالات متحده، نشان داده که نرخ مرگ و میر بیمارانی که با این دارو درمان می‌شدند بیشتر از گروه مرجعی است که آن را دریافت نمی‌کردند. دانشمندان فرانسوی هم تاثیر آن در درمان کووید-۱۹ را زیر سوال برده‌اند.

اما داروی دوم، Remdesivir هم با بخت و اقبال خوبی روبرو نبوده و شرکت سازنده‌اش، Gilead، می‌گوید که نتایج آزمایش اولیه آن ناامیدی به همراه آورده‌اند.

سخنگوی کمپانی می‌گوید: «ما معتقدیم که واشینگتن پست به درستی اهداف آزمایش اولیه را گزارش نکرده بود. و به خصوص، از آنجا که مشارکت‌کننده کافی نداشتیم، آزمایش در مراحل اولیه متوقف شد و نمی‌توان به نتایج آماری آن تکیه کرد.»

«به هر صورت نتایج اولیه قطعی نبودند و صرفا برخی داده‌ها نشان از تاثیر Remdesivir روی افرادی داشت که در بدو بیماری آن را دریافت می‌کردند.»

با این وصف، تا این لحظه کووید-۱۹ واکسن و درمانی ندارد و دانشمندان همچنان راه‌های کمک به بیماران را بررسی می‌کنند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس از جمله نهادهای غیرانتفاعی ست که تلاش بیش از ۱۰۰ گروه برای ساختن واکسن را پشتیبانی می‌کند و امیدوار است که پس از غربال اولیه، ۱۰ واکسن آزمایشی را جدا کند و پس از بهینه‌سازی آنها، در نهایت ۲ تا ۳ واکسن را به تولید انبوه برساند.

هر چند تخمین اولیه از آماده شدن واکسن بین ۱۸ تا ۲۴ ماه خبر می‌دهد، اما آقای بیل گیتس می‌گوید که برخی تلاش‌ها سریع‌تر از زمان معمول جلو رفته‌اند و شاید زودتر هم به درمان قطعی کووید-۱۹ برسیم.

اینها روزهای سختی هستند، اقتصاد تعطیل شده و تمام چشم‌ها به دانشمندانی است که شبانه‌روزی روی کروناویروس جدید تحقیق می‌کنند. اما شاید بدترین چیز، امید واهی باشد که سیاست‌مدارها درباره بازگشایی اقتصاد و داروها می‌دهند.

همچنان بهترین دفاع، رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

منبع: NBC News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید