Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 5:57 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 5:57 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 5:57 pm

درمان کروناویروس: نتایج اولیهٔ ناامیدکنندهٔ داروهای Remdesivir و Hydroxychloroquine

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

پیش‌تر در پیکوبینو نوشتیم که دنیا منتظر تایید نتایج درمانی داروی Remdesivir برای کووید-۱۹ است و حالا خبر رسیده که امیدها واقع‌بینانه نبوده‌اند.

ابتدا به هیدروکسی کلوروکویین بپردازیم که پرزیدنت ترامپ مدت‌ها ست بدون هیچ پشتوانه علمی استفاده از آن را توصیه می‌کند و می‌گوید: «امیدوارم [پزشکان] از آن استفاده کنند، بگذارید بگویم، مگر چه چیزی برای از دست دادن داریم؟»

خیلی چیزها. پژوهشی در بین بازنشستگان ارتش ایالات متحده، نشان داده که نرخ مرگ و میر بیمارانی که با این دارو درمان می‌شدند بیشتر از گروه مرجعی است که آن را دریافت نمی‌کردند. دانشمندان فرانسوی هم تاثیر آن در درمان کووید-۱۹ را زیر سوال برده‌اند.

اما داروی دوم، Remdesivir هم با بخت و اقبال خوبی روبرو نبوده و شرکت سازنده‌اش، Gilead، می‌گوید که نتایج آزمایش اولیه آن ناامیدی به همراه آورده‌اند.

سخنگوی کمپانی می‌گوید: «ما معتقدیم که واشینگتن پست به درستی اهداف آزمایش اولیه را گزارش نکرده بود. و به خصوص، از آنجا که مشارکت‌کننده کافی نداشتیم، آزمایش در مراحل اولیه متوقف شد و نمی‌توان به نتایج آماری آن تکیه کرد.»

«به هر صورت نتایج اولیه قطعی نبودند و صرفا برخی داده‌ها نشان از تاثیر Remdesivir روی افرادی داشت که در بدو بیماری آن را دریافت می‌کردند.»

با این وصف، تا این لحظه کووید-۱۹ واکسن و درمانی ندارد و دانشمندان همچنان راه‌های کمک به بیماران را بررسی می‌کنند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس از جمله نهادهای غیرانتفاعی ست که تلاش بیش از ۱۰۰ گروه برای ساختن واکسن را پشتیبانی می‌کند و امیدوار است که پس از غربال اولیه، ۱۰ واکسن آزمایشی را جدا کند و پس از بهینه‌سازی آنها، در نهایت ۲ تا ۳ واکسن را به تولید انبوه برساند.

هر چند تخمین اولیه از آماده شدن واکسن بین ۱۸ تا ۲۴ ماه خبر می‌دهد، اما آقای بیل گیتس می‌گوید که برخی تلاش‌ها سریع‌تر از زمان معمول جلو رفته‌اند و شاید زودتر هم به درمان قطعی کووید-۱۹ برسیم.

اینها روزهای سختی هستند، اقتصاد تعطیل شده و تمام چشم‌ها به دانشمندانی است که شبانه‌روزی روی کروناویروس جدید تحقیق می‌کنند. اما شاید بدترین چیز، امید واهی باشد که سیاست‌مدارها درباره بازگشایی اقتصاد و داروها می‌دهند.

همچنان بهترین دفاع، رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

منبع: NBC News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید