Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm

محقق کانادایی: گونه‌هایی از کانابیس برای مبارزه با کووید-۱۹ موثرند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

از ابتدای شیوع کرونا ویروس محققین در سرتاسر دنیا آستین‌ها را برای ساختن داروها و واکسن‌ها بالا زدند. اما جدیدترین خبر از این حوزه، کمی با قبلی‌ها فرق دارد.

گروهی از محققین دانشگاه Lethbridge در آلبرتا وقتشان را صرف مطالعات مرتبط با تاثیر عصاره‌های کانابیس در مبارزه با کووید-۱۹ کرده‌اند و در گزارش رسمی آنها می‌خوانیم: «عصارهٔ برخی گونه‌های کانابیس نتایج دلگرم‌کننده‌ای در مقابله با کووید-۱۹ نشان داده‌اند.»

این پژوهش در چارچوب یک همکاری با شرکت‌های Pathway RX و Swysh بوده است. شرکت داروسازی Pathway RX روی درمان‌های مختلف با کانابیس تمرکز دارد و Swysh نیز در کار توسعه گونه‌های جدید کانابیس است.

دکتر اولگا کووالچوک استاد علوم بیولوژیک در دانشگاه Lethbridge و همسرش ایگور سال‌هاست که روی خواص دارویی و ضد-التهابِ کانابیس تحقیق می‌کنند. آنها تا امروز بیش از ۱,۰۰۰ گونهٔ کانابیس را در آزمایشگاه‌شان ساخته‌اند.

وقتی پَندِمی کرونا شروع شد، آن دو به سراغ داده‌های قبلی‌شان رفتند و خواص گونه‌های کانابیس را بررسی کردند. نتیجهٔ مطالعاتشان فراتر از انتظار بود.

همانطور که می‌دانید، ویروس کووید-۱۹  —مثل هر ویروس دیگری—بعد از ورود به بدن بایستی به گیرنده‌های خاصی وصل شود تا بتواند سیستم ایمنی بدن را از پا در بیاورد.

در تحقیق دکتر کووالچوک مشخص شد که چند گونهٔ کانابیس قادرند این گیرنده‌ها را تغییر دهند طوری که کرونا ویروسِ جدید کمتر بتواند به آنها وصل شود و در نتیجه، در بدن پخش نشود.

دکتر کووالچوک قضیه را اینطور توضیح می‌دهد: «ساختمانی را تصور کنید که ۲۰ درِ ورودی دارد و آدم‌ها از آنها وارد می‌شود. حالا اگر بتوانیم ۱۷ در را قفل کنیم، عدهٔ کمتری وارد می‌شوند.» کانابیس نقش قفل را دارد.

در این تلاش ۱۳ گونهٔ کانابیس به مرحلهٔ پیشرفتهٔ تحقیق راه یافته‌اند و بعد از غربال نهایی، باید ببینیم آیا این درمان از طرف مقامات بهداشتی تایید می‌شود یا نه.

منبع: Narcity
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید