Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,014
Total deaths
Updated on January 18, 2021 12:50 am
75,281
Total active cases
Updated on January 18, 2021 12:50 am
708,619
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 12:50 am

محقق کانادایی: گونه‌هایی از کانابیس برای مبارزه با کووید-۱۹ موثرند

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

این وبسایت زمان تقریبی واکسینه شدن شما را می‌داند

همزمان با گسترش واکسیناسیون در سرتاسر کانادا برای بسیاری از شهروندان این سوال پیش آمده که چه زمانی واکسن COVID-19 را دریافت خواهند کرد....

بریتیش‌کلمبیا می‌خواهد محدودیت‌های سفر به استان را تشدید کند

جان هورگان نخست‌وزیر بریتیش‌کلمبیا در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر سفر شهروندان دیگر نقاط کشور به استان، از پیگیری بررسی‌های حقوقی بمنظور تشدید محدودیت‌ها...

بریتیش‌کلمبیا: تایید نخستین مورد ابتلا به کرونای آفریقای‌جنوبی

عصر پنجشنبه مقامات بهداشتی بریتیش‌کلمبیا ابتلای اولین شهروند این استان به گونه جهش‌یافته آفریقای جنوبی کروناویروس را تایید کردند. بگفته دکتر بانی هنری رئیس سازمان...

گزارش اجاره‌بهای شهرهای کانادا در ماه ژانویه

با رسیدن به اواسط ژانویه 2021 وبسایت PadMapper گزارش ماهانه اجاره‌بهای مسکن شهرهای کانادا را منتشر کرد. طبق بررسی‌ها فاصله نرخ اجاره‌بهای دو شهر بالای...

آیا با امتیاز CRS پایین بایستی وارد Express Entry شویم؟

آیا در بین کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می‌کنند که نباید پروفایل Express Entry بسازند و بخت خود را بیازمایند؟ شاید...

از ابتدای شیوع کرونا ویروس محققین در سرتاسر دنیا آستین‌ها را برای ساختن داروها و واکسن‌ها بالا زدند. اما جدیدترین خبر از این حوزه، کمی با قبلی‌ها فرق دارد.

گروهی از محققین دانشگاه Lethbridge در آلبرتا وقتشان را صرف مطالعات مرتبط با تاثیر عصاره‌های کانابیس در مبارزه با کووید-۱۹ کرده‌اند و در گزارش رسمی آنها می‌خوانیم: «عصارهٔ برخی گونه‌های کانابیس نتایج دلگرم‌کننده‌ای در مقابله با کووید-۱۹ نشان داده‌اند.»

این پژوهش در چارچوب یک همکاری با شرکت‌های Pathway RX و Swysh بوده است. شرکت داروسازی Pathway RX روی درمان‌های مختلف با کانابیس تمرکز دارد و Swysh نیز در کار توسعه گونه‌های جدید کانابیس است.

دکتر اولگا کووالچوک استاد علوم بیولوژیک در دانشگاه Lethbridge و همسرش ایگور سال‌هاست که روی خواص دارویی و ضد-التهابِ کانابیس تحقیق می‌کنند. آنها تا امروز بیش از ۱,۰۰۰ گونهٔ کانابیس را در آزمایشگاه‌شان ساخته‌اند.

وقتی پَندِمی کرونا شروع شد، آن دو به سراغ داده‌های قبلی‌شان رفتند و خواص گونه‌های کانابیس را بررسی کردند. نتیجهٔ مطالعاتشان فراتر از انتظار بود.

همانطور که می‌دانید، ویروس کووید-۱۹  —مثل هر ویروس دیگری—بعد از ورود به بدن بایستی به گیرنده‌های خاصی وصل شود تا بتواند سیستم ایمنی بدن را از پا در بیاورد.

در تحقیق دکتر کووالچوک مشخص شد که چند گونهٔ کانابیس قادرند این گیرنده‌ها را تغییر دهند طوری که کرونا ویروسِ جدید کمتر بتواند به آنها وصل شود و در نتیجه، در بدن پخش نشود.

دکتر کووالچوک قضیه را اینطور توضیح می‌دهد: «ساختمانی را تصور کنید که ۲۰ درِ ورودی دارد و آدم‌ها از آنها وارد می‌شود. حالا اگر بتوانیم ۱۷ در را قفل کنیم، عدهٔ کمتری وارد می‌شوند.» کانابیس نقش قفل را دارد.

در این تلاش ۱۳ گونهٔ کانابیس به مرحلهٔ پیشرفتهٔ تحقیق راه یافته‌اند و بعد از غربال نهایی، باید ببینیم آیا این درمان از طرف مقامات بهداشتی تایید می‌شود یا نه.

منبع: Narcity

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید