Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

محقق کانادایی: گونه‌هایی از کانابیس برای مبارزه با کووید-۱۹ موثرند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

از ابتدای شیوع کرونا ویروس محققین در سرتاسر دنیا آستین‌ها را برای ساختن داروها و واکسن‌ها بالا زدند. اما جدیدترین خبر از این حوزه، کمی با قبلی‌ها فرق دارد.

گروهی از محققین دانشگاه Lethbridge در آلبرتا وقتشان را صرف مطالعات مرتبط با تاثیر عصاره‌های کانابیس در مبارزه با کووید-۱۹ کرده‌اند و در گزارش رسمی آنها می‌خوانیم: «عصارهٔ برخی گونه‌های کانابیس نتایج دلگرم‌کننده‌ای در مقابله با کووید-۱۹ نشان داده‌اند.»

این پژوهش در چارچوب یک همکاری با شرکت‌های Pathway RX و Swysh بوده است. شرکت داروسازی Pathway RX روی درمان‌های مختلف با کانابیس تمرکز دارد و Swysh نیز در کار توسعه گونه‌های جدید کانابیس است.

دکتر اولگا کووالچوک استاد علوم بیولوژیک در دانشگاه Lethbridge و همسرش ایگور سال‌هاست که روی خواص دارویی و ضد-التهابِ کانابیس تحقیق می‌کنند. آنها تا امروز بیش از ۱,۰۰۰ گونهٔ کانابیس را در آزمایشگاه‌شان ساخته‌اند.

وقتی پَندِمی کرونا شروع شد، آن دو به سراغ داده‌های قبلی‌شان رفتند و خواص گونه‌های کانابیس را بررسی کردند. نتیجهٔ مطالعاتشان فراتر از انتظار بود.

همانطور که می‌دانید، ویروس کووید-۱۹  —مثل هر ویروس دیگری—بعد از ورود به بدن بایستی به گیرنده‌های خاصی وصل شود تا بتواند سیستم ایمنی بدن را از پا در بیاورد.

در تحقیق دکتر کووالچوک مشخص شد که چند گونهٔ کانابیس قادرند این گیرنده‌ها را تغییر دهند طوری که کرونا ویروسِ جدید کمتر بتواند به آنها وصل شود و در نتیجه، در بدن پخش نشود.

دکتر کووالچوک قضیه را اینطور توضیح می‌دهد: «ساختمانی را تصور کنید که ۲۰ درِ ورودی دارد و آدم‌ها از آنها وارد می‌شود. حالا اگر بتوانیم ۱۷ در را قفل کنیم، عدهٔ کمتری وارد می‌شوند.» کانابیس نقش قفل را دارد.

در این تلاش ۱۳ گونهٔ کانابیس به مرحلهٔ پیشرفتهٔ تحقیق راه یافته‌اند و بعد از غربال نهایی، باید ببینیم آیا این درمان از طرف مقامات بهداشتی تایید می‌شود یا نه.

منبع: Narcity


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید