Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

اپلیکیشن COVID Alert به کنترل شیوع کروناویروس کمک می‌کند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

در پاسخ به انتقادات درباره اینکه اپ COVID Alert فقط روی تلفن‌های هوشمند جدیدتر کار می‌کند، دکتر تریسا تام، گفته که این اپ فقط یکی از چند ابزار مبارزه با کروناویروس است و مسئولین خودشان را محدود به یک ابزار نمی‌کنند.

اپ مذکور که هفته پیش رونمایی شد به کاربران اطلاع می‌دهد که تلفن آنها اخیرا در مجاورت تلفن افراد مبتلا به کووید-۱۹ قرار داشته یا نه. اما این اپ فقط روی تلفن‌های ۵ سال اخیر کار می‌کند زیرا به سیستم‌عامل‌های نسبتا جدید نیاز دارد.

منتقدین می‌گویند که با این اپ، افراد فقیر و مُسن، که معمولا تلفن‌های قدیمی‌تری دارند، همچنان بیشتر از بقیه در معرض کووید-۱۹ قرار می‌گیرند. دکتر تام هم می‌گوید که انتقادات را شنیده و آنها را درک می‌کند، اما از ابتدا هم قرار نبوده که این اپ راهکاری جامع برای حل مشکل کووید-۱۹ باشد.

او در پاسخ به خبرنگاران گفته: «پوشش این اپ شاید آنقدرها کامل نباشد. اما برای مثال، اگر شما در آستانه ورود به یک محل عمومی، کلوپ شبانه و محل‌های دیگری باشید که همیشه عده‌ای از حضار غریبه‌اند، آن وقت COVID Alert می‌تواند شما را از مجاورت با افراد پرخطر در امان نگه دارد.»

جوان‌ترها که معمولا تلفن‌های به روز تری دارند، هدف اصلی این اپلیکیشنند و مقامات بهداشتی می‌خواهند روند رو به رشد بیماری در بین این قشر جامعه را متوقف کنند.

دکتر تام می‌گوید: «با وجود پوشش ناقص، به هر صورت باید کار را از جایی شروع می‌کردیم.»

تا دوشنبه صبح این اپ ۱.۳ میلیون بار دانلود شده است. اما آمار آلرت‌هایی که برای کاربران ارسال شده، مشخص نیست.

دکتر تام بر این نظر است که مسئولین باید از هر ابزاری برای کنترل و مبارزه با این پَندمی استفاده کنند، حتی اگر آن‌ها بی عیب نباشند. اما همزمان «برای اقشاری که ارتباط با آنها سخت است و به روز نیستند، هنوز وظیفه ردگیری مبتلایان و کنترل شیوع، بر عهده اداره بهداشت است… و این وظیفه را بسیار جدی می‌گیریم.»

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید