Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

دستورالعمل‌های نحوه ماسک زدن کودکان توسط دولت کانادا منتشر میشود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

سخنگوی سازمان بهداشت عمومی کانادا به رسانه‌ها گفت دستورالعمل های نحوه ماسک زدن کودکان در آخر این هفته منتشر میشود. تام میگوید رویکرد و فرآیند بازگشایی مدارس یکی مهم ترین مسائل مورد توجه مقامات سازمان بهداشت عمومی است. البته هیئت مدیره مدارس و والدین هم در کنار سازمان بهداشت به دنبال “امن ترین راه بازگشت به مدرسه” هستند.

او میگوید توصیه سازمان بهداشت استفاده از ماسک غیرپزشکی برای کمک به کاهش خطر انتقال کووید19 و عمل کردن به عنوان یک لایه محافظ شخصی است. من معتقدم ماسک ها نقش مهمی در میان دستورالعمل های توصیه شده برای بازگشایی ایمن مدارس دارند. در حالی که مقامات سازمان بهداشت همچنان در حال بررسی نحوه انتقال ویروس بین کودکان هستند اما در مورد این که کودکان هم به اندازه بزرگسالان مستعد ابتلا به بیماری هستند، اطمینان کامل دارند.

در ادامه میگوید بچه های بزرگتر از 10 سال مانند بزرگسالان میتوانند ویروس را منتقل کنند و بچه های کوچکترهر چند با احتمال کمتری ولی باز هم میتوانند آن را منتقل کنند.

اگر چه این دستورالمعل هنوز در اختیار عموم مردم قرار نگرفت اما گفته میشود ماسک برای همه افراد بالای 10 سال توصیه شده و اگر چه بچه های کوچکتر در صورت تمایل میتوانند ماسک بپوشند اما دکتر تام تایید کرد که ممکن است کمی برای آنها دشوار باشد و نیاز داشته باشند از نظر ذهنی و روانی برای آن آمادگی داشته باشند.

او گفت مدارس باید پوشیدن ماسک را جدی بگیرند و این نه تنها به سلامت دانش آموزان کمک میکند بلکه برای معلمان و کارکنان مدرسه هم که ممکن است مستعد بیماری باشند موثر است. همچنین تاکید کرد در حالی که ماسک ها یکی از مهم ترین اقدامات محافظتی هستند اما فقط یکی از دستورات حفظ ایمنی هستند.

اقدامات دیگری که مقامات به دنبال پیاده سازی آن هستند عبارتند از: تنظیم محیط مدرسه برای کمک به حفظ فاصله اجتماعی، حداقل کردن ارتباطات در مدرسه، اطمینان از حفظ بهداشت دستها و توجه به نقش تهویه هوا در محیط. دکتر تام خاطرنشان کرد با تغییر شواهد و شرایط، توصیه های نحوه پوشیدن ماسک دستخوش تغییر خواهد شد. همچنین باید ببینیم در مدرسه و در گروه های سنی مختلف چه اتفاقی می افتد.

منبع: Daily Hive

برای مطالعه بیشتر:

آیا واکسن فلج اطفال باعث ایمنی در برابر کووید19 میشود؟


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید