Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

پکیج تست کرونا در تمام Shoppers Drug Martsهای آلبرتا عرضه می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

انجام تست کرونا توسط افراد بدون علامت در استان آلبرتا افزایش شدیدی نشان می‌دهد. به دنبال موفقیت برنامه‌ی آزمایشی‌ای که در تعداد معدودی از داروخانه‌های کلگری و ادمونتون اجرا شد، مقامات استان آلبرتا اعلام کردند، این برنامه در تمام بازارهای دارویی و داروخانه‌های متعلق به Loblaw نیز به اجرا در خواهد آمد.

بر اساس گزارش منتشر شده، در حال حاضر 50 داروخانه از Shoppers Drug Marts  و Loblaw به عرضه‌ی پکیج تست کرونا ویروس می‌پردازند و به نظر می‌رسد که تا تاریخ 1 سپتامبر تمام 234 داروخانه‌ی این شرکت به این پکیج مجهز شوند. وزیر بهداشت، Tyler Shandro، در این گزارش عنوان کرد:
” از ابتدای این پاندمی آلبرتا یکی از پیشگامان در انجام تست کرونا بوده. ما همواره دیدی مثبت نسبت به انجام این آزمایش‌ها در کشور داشتیم و من بسیار خرسندم که با همکاری Shoppers Drug Marts  می‌توانیم ظرفیت خود را در انجام این هدف افزایش دهیم.”

با توجه به بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر، معلمان آلبرتا موظف خواهند بود تا چند هفته پیش از اولین روز مدرسه آزمایش بدهند. به همین دلیل هم از ساکنین آلبرتا که فاقد علامت هستند درخواست می‌شود چنانچه مایل به انجام تست هستند، آن را به نزدیکی‌های 1 سپتامبر و شروع سال تحصیلی موکول نکنند.

همه‌ی این تست‌ها دارای انواع مختلفی از نمونه برداری از گلو هستند. با وجود این که در مدت انجام برنامه‌ی آزمایشی به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت لیست مکان‌های انجام تست منتشر نشده بود، امّا هم‌اکنون لیست این مکان‌ها آماده و در وب‌سایت شرکت Blue Cross’  ِ آلبرتا قابل دسترسی است. دکتر دیناهینشاو ، رئیس سازمان بهداشت آلبرتا در این گزارش عنوان کرد:

” آزمایش دادن ابزار قدرتمندی در پیشگیری از انتشار COVID-19  و محافظت مردم در برابر این بیماری است، بهبود تسهیلات و فراهم‌آوردن ظرفیت بالاتر برای آزمایش باعث می‌شود جمعیت بیشتری از ساکنان آلبرتا از جمله معملمان و کارکنان مدارس به این امکانات دست یابند. این امر شرط ورود به مدارس بوده و در طول سال تحصیلی نیز برقرار خواهد بود.

استان آلبرتا عموم مردم را به انجام آزمایش (به محض بازگشایی مدارس) تشویق می‌کند، به ویژه تحت شرایط زیر:

  • قبل یا بعد از ملاقات با افراد دارای ریسک بالاتر از نظر عواقب پزشکی ( به عنوان مثال افراد بالای 65 سال یا افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای).
  • قبل یا بعد از مسافرت‌های بین‌المللی یا شرکت و یا میزبانی رویدادهایی که در میان بازدیدکنندگان آن مسافرانی حاضر هستند.
  • قبل یا بعد از شرکت در فعالیت‌ها یا رویدادهایی که ریسک بالاتری از نظر مواجهه با ویروس دارند ( مثل تجمعات عظیم که در آنها امکان رعایت فاصله‌ی اجتماعی وجود ندارد).
  • برای کادر درمان که به طور منظم با مردم سروکار دارند، به ویژه آنهایی که ریسک بالاتری از نظر عواقب ابتلا به بیماری دارند.

مردم برای گرفتن وقت می‌توانند با داروخانه‌های مربوطه تماس بگیرند.

همچون گذشته از تمام ساکنان آلبرتا خواهشمندیم که اصول سلامت عمومی را رعایت فرمایند (از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت دست، پوشیدن ماسک در مکان‌های عمومی و در نهایت استراحت در منزل در صورت احساس هرگونه کسالت).

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید