Tuesday, January 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,221
Total deaths
Updated on January 19, 2021 11:08 am
71,991
Total active cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am
718,373
Total confirmed cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am

منظره‌ی وحشتناک آتش‌سوز‌ی‌های کالیفرنیا از فضا (ویدئو)

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

همچنان که نیروهای آتش‌نشانی در حال فرونشاندن 12 مورد آتش‌سوزی هستند، تا کنون بیش از 1.4 میلیون هکتار از اراضی کالیفرنیا به آتش کشیده شده‌اند. ویرانی به بار آمده در این ایالت فراتر از حد تصور است، امّا وقتی از آن بالا دیده می‌شود، ترسناک‌تر به نظر میرسد.

این آتش‌سوزی‌ها به حدی گسترش یافته و وسیع شدند که دود و گرمای ناشی از آنها را می‌توان به کمک ماهواره‌هایی که به دور زمین می‌گردند ثبت کرد.

در 21 آگوست توییتی از اداره‌ی آب‌وهوایی و اقیانوسیِ آمریکا از آتش‌سوزی‌هایی در این ایالت خبر داد، از جمله این آتش‌سوزی‌ها می‌توان به آتش‌سوزیِ پیچیده‌ی LNU اشاره کرد که بیش از 335 مایل مربع، معادل 867 کیلومتر مربع از اراضی این ایالت را در طی سه روز به کام آتش کشاند.

در همین روز شرکت تحقیقات جوی (CIRA)، تصاویر ماهواره‌ایِ تکان دهنده و با کیفیتی از آتش‌سوزی‌ها در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد. در این ویوئو وسعت شگفت‌آور شعله‌های آتش در بخشهای شمالی این ایالت به وضوح به تصویر کشیده شده است.

حالا دوام این آتش‌سوزی‌ها به یک سال رسیده، آتش‌سوزی‌هایی که با بی‌رحمی تمام استرالیا را به کام خود کشیدند ودر سیبری نیز نه تنها ویرانی به بار آورده و به سختی مهار شدند که در مناطق سرد این ناحیه، بالاترین درجه حرارت هوا را به ثبت رساندند. یکی از محققین CIRA نیز سه تصویر از سه موقعیت از این منطقه در حین آتش‌سوزی منتشر کرد.

هفته‌ی گذشته Gavin Newsom  فرماندار کالیفرنیا برای درخواست کمک جهت مهار این آتش‌سوزی‌ها به کانادا و استرالیا سفر کرد. 

به گزارش اداره‌ی آتش‌نشانی کالیفرنیا، بیش 15,800 آتش‌نشان همه روزه در کنار مبارزه با آتش‌سوزی‌های اورژانس شهری، در حال تلاش برای محدود کردن این دو جین آتش‌سوزی و رگبارهای پیچیده‌اند.

از روز شنبه 15 آگوست که این صاعقه‌ها آغاز شدند تا به امروز بیش از 14,000 صاعقه به ثبت رسیده است. در طی این مدت، بیش از 800 آتش‌سوزی جدید به ثبت رسیده است که سبب 7 مورد مرگ و تخریب بیش از 2,200 ساختمان شده است.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید