Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 10:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am

کووید-۱۹ سر از مدارس آلبرتا در آورد، نیازی به نگرانی هست؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

چند مورد کووید-۱۹ در بین دانش‌آموزان آلبرتا مشاهده شده ، اما آیا نیازی به توقف برنامه بازگشایی مدارس هست؟

دکتر دینا هینشاو، پزشک ارشد آلبرتا می‌گوید که کشف چند بیمار کرونایی در روند بازگشایی مدارس، جای تعجب ندارد، به خصوص وقتی بدانیم که آمارهای آلبرتا در این روزها رو به افزایش بوده‌اند.

هینشاو می‌گوید: «نباید عجولانه به ارزیابی الگوی بازگشایی مدارس پرداخت. ما از نزدیک مراقبیم و اگر آمار انتقال کروناویروس افزایش یابد، باید به سراغ استفاده از مدل‌های دیگر در مناطقِ قرمز برویم.»

«اما ابتدا باید مطمئن شویم که فرصت کافی به دانش‌آموزان داده‌ایم تا بازگشت موفقی به مدرسه داشته باشند و همه چیز را در اختیارشان قرار دهیم و سپس بپذیریم که هر مدل دیگری از بازگشایی، ریسک‌های خودش را دارد.»

آلبرتا در تعطیلات بلند روز کارگر ۵ مورد فوت و ۶۱۹ بیمار جدید را گزارش کرده است. از جمعه تا دوشنبه، آمار مبتلایان جدید به این شرح بوده است:

  • جمعه: ۱۵۴ نفر
  • شنبه: ۱۷۱ نفر
  • یکشنبه: ۱۳۷ نفر
  • دوشنبه: ۱۵۷ نفر

هینشاو می‌گوید با افزایش آرام آمارها، احتمال کشف بیماران جدید مرتبط با مراکز آموزشی وجود دارد:

«از ۱ سپتامبر، مرکز بهداشت آلبرتا ۱۱ مبتلای جدید را شناسایی کرده که در ۱۱ مدرسه مختلف حاضر بوده‌اند. این یعنی ۲,۳۸۹ مدرسه هیچ مبتلایی نداشته‌اند. این ۱۱ بیمار هم در مدرسه مبتلا نشده بودند.»

«ما انتظار انتقال اندکی در مدارس داریم. و من در هفته‌های قبلی گفته بودم که نمی‌توان ریسک انتقال کووید-۱۹ در مدارس را صفر دانست.»

آموزش حضوری در آلبرتا کاملا انتخابی است و هر خانواده‌ای باید تصمیم خودش را بگیرد. هینشاو می‌گوید:

«واقعیت این است که ما باید زندگی با کووید-۱۹ را یاد بگیریم و در این بین باید تعادلی بین خطرات حضور در مدرسه و خطرات حضور در منزل برقرار کنیم. ایزوله شدن بچه‌ها در خانه، در بلندمدت ریسک‌هایی برای سلامت روان آنها دارد.»

دولت آلبرتا از نیمه ژوئن مراکز نگهداری از کودکان را بازگشایی کرده که در هر یک ۳۰ نفر حضور دارند و با اینکه برخی از آنها شاهد شیوع کووید-۱۹ بوده‌اند اما تعداد مبتلایان محدود مانده است.

دکتر هینشاو می‌گوید مسئولین مدارس و والدینِ بچه‌ها باید آماده واکنش سریع به هر موقعیتی باشند و این کلید محدودسازی شیوع در گروه‌های کوچک است.

منبع: CBC News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید