Wednesday, March 3, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,045
Total deaths
Updated on March 3, 2021 12:18 pm
30,252
Total active cases
Updated on March 3, 2021 12:18 pm
872,747
Total confirmed cases
Updated on March 3, 2021 12:18 pm

تایید اولین مورد کرونای جهش‌یافتهٔ انگلیسی در بریتیش کلمبیا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

هتل‌های مجاز برای قرنطینه مسافران در کلگری

براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه به اجرا درآمده مسافران بین‌المللی ورودی به کشور باید علاوه بر همراه داشتن نتیجه منفی تست مولکولی...

انجام ورزش‌های سنگین در باشگاه‌های آلبرتا همچنان ممنوع است

مسئولین بهداشتی آلبرتا می‌گویند که هر چند انجام ورزش‌های سبک در مراکز ورزشی آلبرتا مجاز شده، ولی ورزش‌های سنگین همچنان ممنوع هستند. البته آنها مرز...

چهره تورنتو تا سال 2030 چه تغییراتی می‌کند؟

ساخت‌وساز بخشی جدایی‌ناپذیر از تورنتو محسوب می‌شود، اما در سال‌های آینده چهره شهر بیش از پیش دگرگون خواهد شد. آژانس معاملات مسکن Precondo با...

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در بهار توسط Weather Network

پیشبینی بلندمدت The Weather Network نشان می‌دهد بیشتر نواحی کانادا بهاری ملایم خواهند داشت.البته ورود دیرهنگام توده هوای سرد وجود دارد و در برخی...

مسئولین بهداشتی بریتیش کلمبیا می‌گویند که اولین بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی را در این استان شناسایی کرده‌اند، این دومین مورد در کانادا ست.

در بیانیه‌ای مشترک، مدیر کل بهداشت بی.سی دکتر بانی هنری و وزیر بهداشت بریتیش کلمبیا آقای آدریان دیکس، گفته‌اند که این شخص ساکن در در ونکوور آیلند با پرواز AC855 در ۱۵ دسامبر از بریتانیا به بریتیش کلمبیا آمده است.

او در قرنطینه خانگی علایم بیماری را بروز داده و نتیجهٔ تستش مثبت اعلام شده است.

در این بیانیه می‌خوانیم:

«این گونهٔ جدید کروناویروس توسط مرکز کنترل بیماری‌های واگیردار در بریتیش کلمبیا تشخیص داده شده، و ژنوم آن با گونهٔ بریتانیایی یکسان است.»

«البته هیچ شواهدی در دست نیست که حکایت از خطرسازی بیشترِ این گونهٔ جدید کووید-۱۹ نسبت به گونهٔ اولیه داشته باشد، و همینطور هیچ دلیلی به دست نیامده که حاکی از کاهش تاثیر درمان‌های موجود بر روی این گونهٔ جهش‌یافته باشد.»

با این حال، در بیانیه آمده که این گونهٔ ویروس سرعت و سهولت انتقال بیشتری دارد و مردم باید همچنان توصیه‌های بهداشتی در مورد فاصله‌گذاری اجتماعی، پوشیدنِ ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند و به خصوص در تعطیلات پایان سال ترجیحا در خانه بمانند، از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در میهمانی‌ها شرکت نکنند.

دولت فدرال در هفته قبل پروازهای مسافری و خصوصی از بریتانیا را از ۲۰ دسامبر به مدت ۷۲ ساعت به تعلیق در آورد و سپس این ممنوعیت را تا ۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کرد.

البته این ممنوعیت شامل پروازهای باربری، توقف‌های فنی بدون ورود مسافر به فرودگاه‌های کانادا، و موارد مرتبط با ایمنی بین‌المللی پروازها نمی‌شود.

به گفته اداره بهداشت کانادا، تمام مسافرین از بریتانیا و افریقا در ۱۴ روز پیش از درخواست ورود به کانادا بایستی پایش شوند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید