Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,592
Total deaths
Updated on July 31, 2021 5:02 am
6,440
Total active cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am
1,430,483
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am

تایید اولین مورد کرونای جهش‌یافتهٔ انگلیسی در بریتیش کلمبیا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

مسئولین بهداشتی بریتیش کلمبیا می‌گویند که اولین بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی را در این استان شناسایی کرده‌اند، این دومین مورد در کانادا ست.

در بیانیه‌ای مشترک، مدیر کل بهداشت بی.سی دکتر بانی هنری و وزیر بهداشت بریتیش کلمبیا آقای آدریان دیکس، گفته‌اند که این شخص ساکن در در ونکوور آیلند با پرواز AC855 در ۱۵ دسامبر از بریتانیا به بریتیش کلمبیا آمده است.

او در قرنطینه خانگی علایم بیماری را بروز داده و نتیجهٔ تستش مثبت اعلام شده است.

در این بیانیه می‌خوانیم:

«این گونهٔ جدید کروناویروس توسط مرکز کنترل بیماری‌های واگیردار در بریتیش کلمبیا تشخیص داده شده، و ژنوم آن با گونهٔ بریتانیایی یکسان است.»

«البته هیچ شواهدی در دست نیست که حکایت از خطرسازی بیشترِ این گونهٔ جدید کووید-۱۹ نسبت به گونهٔ اولیه داشته باشد، و همینطور هیچ دلیلی به دست نیامده که حاکی از کاهش تاثیر درمان‌های موجود بر روی این گونهٔ جهش‌یافته باشد.»

با این حال، در بیانیه آمده که این گونهٔ ویروس سرعت و سهولت انتقال بیشتری دارد و مردم باید همچنان توصیه‌های بهداشتی در مورد فاصله‌گذاری اجتماعی، پوشیدنِ ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند و به خصوص در تعطیلات پایان سال ترجیحا در خانه بمانند، از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در میهمانی‌ها شرکت نکنند.

دولت فدرال در هفته قبل پروازهای مسافری و خصوصی از بریتانیا را از ۲۰ دسامبر به مدت ۷۲ ساعت به تعلیق در آورد و سپس این ممنوعیت را تا ۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کرد.

البته این ممنوعیت شامل پروازهای باربری، توقف‌های فنی بدون ورود مسافر به فرودگاه‌های کانادا، و موارد مرتبط با ایمنی بین‌المللی پروازها نمی‌شود.

به گفته اداره بهداشت کانادا، تمام مسافرین از بریتانیا و افریقا در ۱۴ روز پیش از درخواست ورود به کانادا بایستی پایش شوند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید