Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 4:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am

تایید اولین مورد کرونای جهش‌یافتهٔ انگلیسی در بریتیش کلمبیا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

مسئولین بهداشتی بریتیش کلمبیا می‌گویند که اولین بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی را در این استان شناسایی کرده‌اند، این دومین مورد در کانادا ست.

در بیانیه‌ای مشترک، مدیر کل بهداشت بی.سی دکتر بانی هنری و وزیر بهداشت بریتیش کلمبیا آقای آدریان دیکس، گفته‌اند که این شخص ساکن در در ونکوور آیلند با پرواز AC855 در ۱۵ دسامبر از بریتانیا به بریتیش کلمبیا آمده است.

او در قرنطینه خانگی علایم بیماری را بروز داده و نتیجهٔ تستش مثبت اعلام شده است.

در این بیانیه می‌خوانیم:

«این گونهٔ جدید کروناویروس توسط مرکز کنترل بیماری‌های واگیردار در بریتیش کلمبیا تشخیص داده شده، و ژنوم آن با گونهٔ بریتانیایی یکسان است.»

«البته هیچ شواهدی در دست نیست که حکایت از خطرسازی بیشترِ این گونهٔ جدید کووید-۱۹ نسبت به گونهٔ اولیه داشته باشد، و همینطور هیچ دلیلی به دست نیامده که حاکی از کاهش تاثیر درمان‌های موجود بر روی این گونهٔ جهش‌یافته باشد.»

با این حال، در بیانیه آمده که این گونهٔ ویروس سرعت و سهولت انتقال بیشتری دارد و مردم باید همچنان توصیه‌های بهداشتی در مورد فاصله‌گذاری اجتماعی، پوشیدنِ ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند و به خصوص در تعطیلات پایان سال ترجیحا در خانه بمانند، از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در میهمانی‌ها شرکت نکنند.

دولت فدرال در هفته قبل پروازهای مسافری و خصوصی از بریتانیا را از ۲۰ دسامبر به مدت ۷۲ ساعت به تعلیق در آورد و سپس این ممنوعیت را تا ۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کرد.

البته این ممنوعیت شامل پروازهای باربری، توقف‌های فنی بدون ورود مسافر به فرودگاه‌های کانادا، و موارد مرتبط با ایمنی بین‌المللی پروازها نمی‌شود.

به گفته اداره بهداشت کانادا، تمام مسافرین از بریتانیا و افریقا در ۱۴ روز پیش از درخواست ورود به کانادا بایستی پایش شوند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید