Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

واکسن Moderna به مدت ۶ ماه ۹۰ درصد اثربخشی خواهد داشت


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

تولیدکنندگان واکسن Moderna می‌گویند این واکسن پس از دریافت دوز دوم حداقل تا ۶ ماه تأثیر ۹۰ درصدی دارد. آزمایشات بالینی نشان می‌دهد که این عدد می‌تواند تا ۹۵ درصد افزایش پیدا کند.  این شرکت با اندازه‌گیری آنتی‌بادی موجود در خون توانسته به این نتایج دست پیدا یابد.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است داده‌های بدست آمده از آزمایشات پیش بالینی جدید نشان می‌دهد که این واکسن می‌تواند بر گونه‌های مختلف این ویروس تأثیر بگذارد. اثر واکسن دو هفته پس از دریافت دوز دوم خود را نشان می‌دهد. این اطلاعات از آزمایش بالینی فاز III بدست آمده که روی بیش از 900 مورد مبتلا به کووید-۱۹ انجام پذیرفته است که از این تعداد ۱۰۰ مورد مبتلا به گونه‌های شدیدتر این ویروس بوده‌اند.

این خبر پس از انتشار مقاله‌ای در تاریخ 6 آوریل در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد. در این مقاله ذکر شده است که آنتی‌بادی‌های تولید شده توسط واکسن Moderna  می‌تواند ۹۴٪ اثربخشی داشته باشد که دوره 180 روزه تاثیر آن پس از دریافت دوز دوم قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین پس از اینکه دریافت ۸۵۵،۰۰۰ دوز واکسن Moderna با تأخیر روبه‌رو شد، ژنرال دنی فورتین که برنامه توزیع واکسن کانادا را رهبری می‌کند، این تأخیر را موجب عقب‌افتادن برنامه‌ها خواند. کانادا 44 میلیون دوز واکسن سفارش داده است و در حال حاضر بیش از 2 میلیون دوز را در سراسر کشور توزیع کرده است.

سازمان بهداشت کانادا واکسن دو-دوز Moderna را در دسامبر سال گذشته تصویب کرد. دریافت این واکسن برای بزرگسالان بالای 18 سال مجاز است. این شرکت تولید کننده در حال آزمایش واکسن خود روی نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله است و اعلام کرده است که کودکان بین ۶ ماه تا ۱۱ ساله را نیز برای آزمایشات بعدی خود ثبت ‌نام می‌کند.

در حال حاضر اعتماد به واکسن Moderna بسیار بیشتر از واکسن AstraZeneca است.

در نظرسنجی که توسط Leger و انجمن مطالعات کانادا انجام شد، از 1523 کانادایی ۷۷٪ اعلام کرده بودند که به واکسن Moderna اعتماد خواهند کرد. در همین حال فقط 53٪ اظهار داشتند که با دریافت یک دوز از واکسن AstraZeneca مشکلی ندارند. همچنین واکسن Pfizer-BioNTech با 82٪ قابل‌اعتمادترین واکسن شناخته شده است.

در ماه مارس پس از اینکه آژانس دارویی اروپا یک «رابطه احتمالی» بین تزریق واکسن AstraZeneca و لخته‌شدگی خون پیدا کرد، با وجود اینکه استفاده از این واکسن را بی‌خطر خوانده بود، بسیاری از کشورهای اروپایی نظر خود را نسبت به این واکسن تغییر دادند.

مقامات بهداشت استان کبک نیز اعلام کردند که اولین مورد لخته شدن خون را در فردی که واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca دریافت کرده بود مشاهده کردند. مقامات بهداشت کبک در بیانیه‌ای گفتند که این شخص تحت مراقبت بهداشت و خدمات اجتماعی قرار گرفته است و اکنون در منزل خود در حال بهبود یافتن است.

 

منبع: Globalnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید