Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

تماس داگ فورد با «متحدین بین‌المللی» برای تامین واکسن کووید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

نخست وزیر اونتاریو، داگ فورد، با مسئولین خارجی تماس گرفته تا امیدها برای تامین سریع‌تر واکسن کووید-۱۹ برای اونتاریو را زنده کند.

در بیانیه‌ای که ۱۸ اپریل به دست رسانه‌ها رسید، یکی از سخنگویان دولت اونتاریو گفت که «تلاش در همهٔ مسیرها انجام می‌شود» تا عرضهٔ واکسن در اونتاریو افزایش یابد.

«در حالی که ما منتظر تصمیم دولت فدرال برای کاهش سن تجویز آسترازنکا هستیم، و عرضهٔ واکسن مُدرنا اخیرا کاهش یافته، نخست وزیر اونتاریو تماس با کنسول‌گری‌ها را شروع کرده تا برای تامین دوزهای بیشتر از طریق متحدین بین‌المللی تلاش کند.»

در ۶ اپریل، آنیتا آناند، وزیر خدمات عمومی و تدارکات کانادا اعلام کرد که محمولهٔ تحویلی بعدی از طرف کمپانی مُدرنا به نصف کاهش یافته است.

این کمپانی می‌گوید به جای ۱.۲ میلیون دوزی که طبق قراردادش با کانادا باید در هفتهٔ جاری تامین می‌کرد، فقط ۶۵۰,۰۰۰ دوز را ارسال خواهد کرد.

همچنین در نوبت‌های بعدی نیز احتمال محدود ماندن عرضهٔ واکسن مُدرنا وجود دارد که علتش چالش‌های ادامه‌دار در خط تولید ذکر شده است.

همزمان کانادا اثرات جانبی واکسن آسترازنکا در افراد زیر ۵۵ سال، از جمله لخته شدن خون به دنبال واکسیناسیون را در دست بررسی دارد.

تاکنون در کانادا دو نفر عوارض جانبی واکسن مذکور را بروز داده‌اند که شرایطشان در حال بررسی است.

سخنگوی داگ فورد می‌گوید: «دولت اونتاریو ظرفیت واکسیناسیون افراد بیشتری را دارد، اما دوزهای کافی را نداریم. تنها راه خروج از این پندمی واکسن‌ها هستند و نخست وزیر به هر دری خواهد زد تا زودتر افراد بیشتری را واکسینه کند.»

تا امروز، ۴,۸۵۲,۸۸۵ دوز از واکسن کووید-۱۹ به اونتاریو رسیده و ۳,۸۳۷,۸۸۱ دوز به بازوی مردم تزریق شده است.

اونتاریو از ابتدای پندمی ۴۱۶,۹۹۵ بیمار کرونایی داشته که ۷,۷۱۶ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید